Wiadomości

E-sport. Lwy z Politechniki Gdańskiej bronią tytułu mistrza Ligi Akademickiej

Lwy z Politechniki Gdańskiej zajęły 1. miejsce w ubiegłym sezonie pokonując w finale Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej 2:0. W sobotę ponownie staną naprzeciw w finale sezonu 3.
Lwy z Politechniki Gdańskiej zajęły 1. miejsce w ubiegłym sezonie pokonując w finale Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej 2:0. W sobotę ponownie staną naprzeciw w finale sezonu 3. fot. TMLA

W najbliższą sobotę o godzinie 17:30 na Politechnice Gdańskiej najlepsi gracze League of Legends zmierzą się w wielkim finale T-Mobile Ligi Akademickiej. Tytułu mistrza z poprzedniego sezonu bronić będą miejscowe Lwy. Ich rywalem będzie grupa Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej. Zmagania studentów będzie można oglądać na dziedzińcu Fahrenheita przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12 całkowicie za darmo.Sprawdź, gdzie w Trójmieście można spróbować sił w e-sporcieT-Mobile Liga Akademicka to największa i pierwsza taka liga w Polsce, w której rywalizować mogą reprezentacje stworzone jedynie ze studentów danej uczelni. Organizatorzy i pomysłodawcy mają na celu budowanie więzi pomiędzy e-sportem, a społecznością akademicką.

W poprzednich dwóch edycjach w kwalifikacjach udział wzięło aż 700 studentów z 65 uczelni w z całego kraju, z czego 365 zagrało w sezonie zasadniczym. Obecnie, w 3. sezonie zawody prowadzone są w oparciu o 4 gry: League of Legends, Starcraft II, Overwatch i Rainbow Six Siege.

Były bramkarz Lechii Gdańsk zainwestował w e-sportDla Lwów z Politechniki Gdańskiej sobotni finał będzie okazją na obronę tytułu mistrza z poprzedniego sezonu, kiedy to pokonali właśnie Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej. Dla studentów ze stolicy Dolnego Śląska będzie to nie tylko okazja do rewanżu, ale również szansa na odzyskanie utraconego tytułu, bowiem to triumfowali podczas 1. edycji.

Czy e-sport można traktować jak tradycyjne dyscypliny sportowe? Przeczytaj i sprawdź co o tym sądzą inniStudenci z PG o miano najlepszych zagrają niemalże w identycznym składzie, w którym wygrywali przed rokiem. W kadrze mistrza znaleźli się: Karol "ra1ndrop" Fidurski, Łukasz "Koło" Dębski, Mateusz "Meo" Ładny, Karol "Konektiv" Wojciechowski, Dawid "Arionel" Śmietański, Adrian "Miami" Jagielski i Karol "Renekton" Uzarek. Trenerem zespołu jest Krzysztof "Buntownik" Kapica.

- Śmiało mogę powiedzieć, że nastroje w drużynie są niezłe. Widzimy duże szanse na obronę mistrzowskiego tytułu - mówi Mateusz "Meo" Ładny, gracz Lwów Politechniki Gdańskiej.


Przeczytaj o celach e-sportowej drużyny Arki GdyniaCo ciekawe, oba zespoły spotkały się na początku tego sezonu w fazie grupowej. Wówczas górą okazali się wrocławianie. Porażka Lwów nie stanęła jednak na przeszkodzie do awansu, po którym prężnie pokonywali kolejne szczeble drabinki pucharowej, eliminując po drodze studentów z Politechniki Białostockiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

- Porażka z fazy grupowej jest już dawno za nami. Powinniśmy wygrać gładkim 2:0, ale trochę za bardzo się "poczuliśmy" i z grupy wyszliśmy z drugiego miejsca. Nie miało to jednak technicznie żadnego znaczenia. Dobrze zdawaliśmy sobie sprawę, że z Politechniką Wrocławską najprawdopodobniej spotkamy się i tak ponownie w finale - tłumaczy Meo.

Przeczytaj relację z pierwszych mistrzostw Trójmiasta uczniów oraz drugim mistrzostw Polski studentówfot. TMLA

Za zdobycie mistrzostwa każdy z zawodników dostanie 800 zł. Za zajęcie drugiego miejsca przewidziana jest nagroda w wartości 600 zł dla każdego, natomiast brązowi medaliści otrzymają po 450 zł. Oprócz nagród pieniężnych każdy ze studentów doceniony zostanie również nagrodami rzeczowymi od firmy Asus.

Swoje zmagania szybko natomiast skończyli studenci Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: Jacek "Jack" Łazarski, Patryk "Pela" Pelpliński, Patryk "MrTrolooo" Welsand, Aleksander "ponury" Szymczak, Adam "Adam" Bogusławski, Agnieszka "Rinea" Drawska i Bartłomiej "Psychenaut" Wolf. Trytony z UG przegrali wszystkie mecze w grupie i odpadli z turnieju.

Ile trzeba wydać na sprzęt dla e-sportowca? Zobacz zestawy dla początkujących i zaawansowanych graczyFinał będzie mógł obejrzeć każdy całkowicie za darmo na dziedzińcu Fahrenheita na terenie Politechniki Gdańskiej od 17:30 w sobotę 26 stycznia. Dla kibiców przewidziane są również nagrody. Rozstaną rozlosowane spośród osób, które wezmą specjalny numerek przy wejściu. Mecz rozegrany będzie w systemie best of five, czyli do trzech wygranych gier. Całą imprezę poprowadzi Illiminar Gaming, a finał skomentują Mariusz "Manieq" Dziarmaga i Kamil "Kaadzik" Adamczyk.

Opinie (11) 3 zablokowane

 • Co za czasy... (6)

  Żeby garbienie się przed komputerem i granie w jakieś dziecięce zabijanki nazywać "sportem". Eh...

  • 21 30

  • Drogi Jurku

   Musisz czytać uważniej. Owe dziecięce zabijanki nie są nazwane sportem. Jak wół w tekście stoi e-sport.
   Pozdrawiam!

   • 11 4

  • co za czasy...

   Nie znam sie ale sie wypowiem !

   • 5 3

  • Oczywista oczywistość (2)

   Gry komputerowe to sport? To zabawa w gry dla dorosłych już dzieci,co nie mieli dzieciństwa.Stare chłopy bawią się całymi dniami siedząc przed komputerami , a dziewczyny czekają.Chyba na trzęsienie ziemi. Kiedyś było lepiej : charatanie w gałę,piwo pod sklepem,sobotnia zabawa w remizie : tańce,bójki na sztachety,niedzielny kac.Żyć, nie umierać.

   • 11 6

   • (1)

    Piwo pod sklepem , bójki na sztachety , no to miałeś ciekawe życie , " pozazdrościć "

    • 1 1

    • Informacja - no to miałeś ciekawe życie

     Ja żyję i dalej robię to samo,jak kończę wykłady i studenci nie przeszkadzają.Z tymi sztachetami to już nie to samo, ale doszło picie C2H5OH z gwinta.Ogólnie jestem szanowany i nic złego w tym wszystkim nie widzę.

     • 0 0

  • Eh

   A szachy?

   • 1 1

 • A jak inaczej mieliby się realizować? Przecież to pokolenie kontuzję złapałoby siedząc na ławie rezerwowych i popijając wodę :)))))

  • 8 6

 • Jak zawsze te ksywy rozbrajają (1)

  "Jack", "Pela", "MrTrolooo", "ponury" Adam "Adam" (XD), "Rinea", "Psychenaut".

  Przeczytajcie je ciągiem z kamienną twarzą bez nuty zażenowania.

  • 5 2

  • Nie daję rady. I jak patrzę na zdjęcia.....to to samo.

   • 1 0

 • Może zróbcie jakieś zawody w łowieniu ryb (oczywiście na kompie) bo w tym jestem dobry i bym se zarobił.

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »