Emlak Konut - VBW Arka Gdynia 52:56. Zwycięstwo po nerwowej końcówce w Turcji

dak.
26 października 2023, godz. 21:25
Opinie (16)

VBW Arka Gdynia zwycięska w Turcji. VBW Arka Gdynia zwycięska w Turcji.

VBW Arka Gdynia pokonała na wyjeździe turecki Emlak Konut 56:52 (12:10, 20:16, 8:12, 16:14) i po trzecim meczu fazy grupowej EuroCup ma już dwa zwycięstwa. Żółto-niebieskie przez większość spotkania musiały bronić prowadzenia i nie pękły także w końcówce, gdy na chwilę je straciły. Tym większej sztuki dokonały, zwyciężając ze skutecznością 27 proc. z gry. Kolejny mecz gdynianki rozegrają w niedzielę, 29 października. Ich rywalkami w hali GCS będzie MB Zagłębie Sosnowiec. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Pobita koszykarka VBW Arki Gdynia przerwała milczenie. Jest oświadczenie Pobita koszykarka VBW Arki Gdynia przerwała milczenie. Jest oświadczenie

Emlak: Smith 7 (1x3, 8 zb.), Jakobsone 6 (2x3), Wiese 6, Cidal 2, Turan 1 (12 zb.) oraz Sertoglu 13 (3x3), Uca 13 (3x3), Gul 4, Akpinar

VBW ARKA: Kastanek 14 (3x3), Borkowska 9 (12 zb.), Wrzesiński 9 (6 as.), Miskiniene 7 (17 zb.), Podgórna 5 oraz Davis 12 (1x3), Bazan, Szymkiewicz, Żytkowska, Puter

VBW Arka Gdynia już w drugim meczu musiały radzić sobie bez brutalnie pobitej Mikayli Cowling, ale pierwszym w EuroCup. Podobnie, jak w niedzielę z Polonią Warszawa, tak i w czwartek w Turcji wygrały z Emlak Konut.

Zobacz transmisję z meczu

Początek było nieco ospały. Koszykarki nie mogły się wstrzelić, ale spotkanie nabrało na tempie już w drugiej partii. Przez długi czas toczyła się wyrównana walka, ale w końcowych minutach drugiej kwarty żółto-niebieskie wrzuciły wyższy bieg, dzięki czemu schodziły do szatni z 6-punktową przewagą.

Jednak po przerwie intensywność znów opadła. Gdynianki co prawda cały czas prowadziły, ale później role się odwróciły i to Turczynki przejęły inicjatywę. Zaraz na początku czwartej partii dobiły do remisu 40:40.

Następnie niemal do ostatniej syreny gdynianki musiały bronić wyniku. Na 40 sekund przed końcem straciły prowadzenie po "trójce" Berfin Sertoglu. Udało się utrzymać zimną krew i szybko w podobny sposób odpowiedziała Rennia Davis. To był przełomowy moment dla losów końcówki i całego starcia.

Koszykarka VBW Arki Gdynia Mikayla Cowling pobita. Zwycięstwo z dedykacją Koszykarka VBW Arki Gdynia Mikayla Cowling pobita. Zwycięstwo z dedykacją

W meczu z VBW Arki z Emlak padł najmniejszy wynik spośród wszystkich czwartkowych w EuroCup. Trudno się jednak dziwić, gdyż gdynianki zanotowały tylko 27 proc. skuteczności z gry (19/70) i 20 proc. z dystansu (4/21). Rywalki również nie porwały, notując odpowiednio 29 proc. (17/59) i 34 proc. (9/26).

Skorzystały na tym podkoszowe. Gdynianki zebrały w sumie 53 piłki, z czego aż 19 w ofensywie. Rywalki miały ich w sumie 36.

Wyniki 22 kolejki

• MB Zagłębie Sosnowiec - KGHM BC Polkowice 73:65 (16:20, 14:15, 22:16, 21:14)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - Ślęza Wrocław 96:86 (20:20, 26:23, 25:23, 25:20)