Enea AZS Poznań - Arka Gdynia 77:107. Spacerek liderek Energa Basket Ligi

7 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Kayla Alexander (nr 28), Marissa Kastanek (23) i ich koleżanki rozpoczęły mecz z Eneą AZS Poznań od prowadzenie 22:2 po nieco ponad 6 minutach gry. Kayla Alexander (nr 28), Marissa Kastanek (23) i ich koleżanki rozpoczęły mecz z Eneą AZS Poznań od prowadzenie 22:2 po nieco ponad 6 minutach gry.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe zespół Enea AZS Poznań 107:77 (29:10, 30:23, 27:17, 21:27 ) w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. Niepokonane gdynianki znokautowały przeciwniczki już na początku spotkania prowadząc 22:2. Przy okazji poprawiły przy okazji rekord sezonu w liczbie zdobytych punktów podczas swoich spotkań.

Enea: Mfutila 15 pkt (1x3), Pawlak 15 (4x3), Banaszak 12, Nowicka 6, Saunders 5 oraz Stefańczyk 9 (1x3), Parzeńska 9, Miletic 4 (6 zb.), Pyka 2

ARKA: Allen 19 (5x3), Balintova 17 (3x3), Gulich 13, Kastanek 4, Papowa 2 oraz Alexander 19, Rembiszewska 10, Podgórna 10 (1x3), Misiek 8 (2x3), Slamova 5, Morawiec 0 (7 as.)

Wisła Kraków - DGT Politechnika Gdańska 66:55. Relacja, oceny

Niespodzianki nie było. Arka Gdynia kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Energa Basket Lidze Kobiet i dla poznanianek podopieczne Gundarsa Vetry nie zrobiły wyjątku. Już po minucie gry dwie celne trójki na koncie miała Rebecca Allen. Później dopisała sobie kolejną a Arka po nieco ponad 6 minutach gry prowadziła 22:2.

Po takim nokaucie gospodynie meczu grały już tylko o jak najmniejszy wymiar kary. Trener Vetra dał więcej pograć rezerwowym zawodniczkom i dzielił minuty. Najwięcej czasu na parkiecie - niespełna 24 minuty spędziła Maryja Papowa a a najmniej Paulina Misiek, która i tak zagrała 16 minut.

Artego Bydgoszcz - AZS Uniwersytet Gdański 73:81. Relacja, oceny

Dobry występ zaliczyła Amalia Rembiszewska, która zdobyła 10 pkt trafiając 2 z 3 rzutów z gry i wszystkie 6 prób z rzutów osobistych. Jednostronne spotkanie było bardziej wyrównane dopiero w ostatniej kwarcie. Ostatecznie Arka wygrała 107:77 i ustanowiła swój rekord punktowy w tym sezonie (poprzednio 101 pkt przeciwko DGT Politechnice).

Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że przy chęci śrubowania rekordów, liderki EBLK mogłoby również pobić rekord obecnych rozgrywek, czyli 111 pkt Wisły Kraków z październikowego meczu przeciwko Enerdze Toruń.

12 Energa Toruń 21 3 18 1321:1669 24
W sezonie zasadniczym każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w play-off. Pozostałe kończą rozgrywki, a zespół z 12. miejsca jest degradowany.
Tabela wprowadzona: 2020-03-08

Wyniki 21 kolejki

• Artego Bydgoszcz - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 81:73 (23:22, 20:24, 15:15, 15:20)
  • Wisła Kraków - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 66:55 (19:18, 17:9, 16:16, 14:12)
  • Enea AZS Poznań - ARKA GDYNIA 77:107 (10:29, 23:30, 17:27, 27:21)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CosinusMED Widzew Łódź 82:72 (15:19, 22:15, 21:23, 24:15)
  • Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 81:68 (21:19, 18:25, 24:12, 18:12)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 74:85 (13:24, 16:15, 26:18, 19:28)

Opinie (12) 1 zablokowana

• Przestańcie z tą Arką (2)

Dopóki tak będziecie nazywać ten zespół, to dalej kot z kulawą nogą będzie na to przychodzić.

• 2 8

• Nie przestaniemy bo póki co nazwa brzmi ARKA czy to Ci się podoba czy też nie.
      P.S na mecze nie chodzisz a w internecie się napinasz .Trzymaj się lepiej jak najdalej od tego klubu.Przenieś swoje zainteresowanie na U.G. Emocje zapewnione- w drugą stronę .

• 0 0

• Za to na Twoją Arkę kopaną w D chodzą natchnieni kibole Jeszcze troszkę i będziemy mieli derby gdyni Arke kontra Bałtyk.

• 2 0

• A co tu komentować gdy po 6 minutach było 22-2.
      Dobrze że pograł cały skład ponad 15 minut i tyle o tym meczu.

• 3 0

• Spacerek wziął się nie z złej gry na rozegraniu czy błędach Papovej i Gulich tylko z 28 asyst i skuteczności 49% (1)

Warto podkreślić 8 asyst Aldony Morawiec i skuteczność Kamili Podgórnej choć wszystkie dzisiaj przyćmiła Rebeca Allen z evalem 25 pkt w ciągu 16 minut. Siła tego zespołu jest w dużej wymienności objęcia pozycji lidera danego meczu. Raz Allen, inny mecz to popis Kastanek czy Balintovej. Tak jak kiedyś polscy kolarze w Wyścigu Pokoju mając w drużynie Szozdę, Szurkowskiego, Kaczmarka, Czechowskiego, Hanusika ustalali przed danym etapem, który dzisiaj wygrywa a reszta wspomaga.

• 4 0

• Drużyna GTK Arka Gdynia Mistrz Polski U-22 wzmocniony Sylwią Siemienias wygrał drugi raz z Pabianicami

Teraz w półfinale na drużynę Jeleny Skerović czeka faworyt rozgrywek Zagłębie Sosnowiec marzące o powrocie do ekstraklasy. Brawa dla zespołu i powodzenia w dalszej walce o mistrzostwo I ligi. A potem szturm do zespołu ekstraklasowego!

• 2 1

• Nawet z takimi rywalkami wyszła jakość Polek

Ostatnia kwarta grana na 4 Polki przegrana 21-27.Tylko nie mówcie że mecz był roztrzygnięty-bo to był ich czas żeby pokazać co są warte. To pokazały.

• 2 3

• Bardzo interesujące takie mecze

W Poznaniu myśleli podobnie - na trybunach zaledwie 324 osób. To i tak więcej niż chodzi na Arkę.

• 3 7

• Trening

Nawet grając drugą 5ką połowę meczu można doszukać się błędów w rozegraniu. Fatalna gra pod koszem Papowej i Gulich. Gulich gra jakby była zamulona, przemęczona. Ne ma tej werwy i skuteczności pod koszem, jak na początku sezonu. Dobrze, że Polki mogły sobie pograć. Rozdrażnione Artego po porażce z AZSem Gdańsk(Czy to kluby się dogadały?), przyjedzie za tydzień do Gdyni. Kolejny mecz na szczycie. Przed playoffami warto byłoby go wygrać pod względem psychologicznym. Być może z nimi spotkamy się w finale(oby). Teraz pełna odnowa biologiczna i gramy dalej. Połamania koszy.