Energa KGS Toruń - VBW Arka Gdynia 81:75. 19 strat pogrążyło koszykarki

mip.
15 października 2023, godz. 17:50
Opinie (18)

VBW Arka Gdynia w Toruniu prowadziła do 36. minuty, a mimo to przegrała 75:81, notując aż 19 strat. VBW Arka Gdynia w Toruniu prowadziła do 36. minuty, a mimo to przegrała 75:81, notując aż 19 strat.

VBW Arka Gdynia przegrała z Energą Krajową Grupą Spożywczą Toruń 75:81 (22:11, 18:21, 17:24, 18:25) w meczu 2. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Philipa Mestdagha prowadziły aż do 36. minuty, ale w końcówce więcej sił i zimnej krwi zachowały torunianki. Żółto-niebieskie pogrążyło aż 19 strat przy zaledwie 7 "Katarzynek". Kolejny mecz gdynianki rozegrają w środę, 18 października, kiedy to w ramach EuroCup podejmą Elfic Fribourg.

Energa: Washington 25 pkt (1x3 pkt, 7 as.), Strong 16 (1x3, 7 zb.), Stankiewicz 11 (2x3), Sobiech 9, Kapinga 8 (7 zb.) oraz Ossowska 9 (2x3), Boiko 3 (1x3), Krupa 0, Urban 0

VBW ARKA: Cowling 18 (4x3, 10 zb., 6 as.), Wrzesiński 8 (2x3, 6 as.), Borkowska 8 (5 st.), Davis 3 (8 zb.), Kastanek 2 oraz Puter 10, Miskiniene 10, Żytkowska 5 (1x3), Bazan 4, Szymkiewicz 4, Podgórna 3 (1x3)

Koszykarki VBW Arki w niedzielne popołudnie grały w Toruniu z "Katarzynkami". Obie drużyny pierwszej kwarty nie będą wspominać zbyt dobrze, bo długo miały problemy ze zdobyciem jakichkolwiek punktów. Skończyło się jednak na prowadzeniu żółto-niebieskich 22:11. Co warto dodać, różnica w skuteczności rzutów z gry była wręcz astronomiczna. Gospodynie trafiły zaledwie 27 proc. prób, a gdynianki 66 proc.

Różnica ta nieco zatarła się po drugiej partii. Torunianki na czele z Keishaną Washington zniwelowały stratę do 8 "oczek". Prowadzenie Arce dawała jednak skuteczna gra na tablicach, gdyż podopieczne Philipa Mestdagha zebrały aż 23 piłki przy zaledwie 12 miejscowych.

VBW Arka Gdynia przegrała na inaugurację EuroCup. Lepsze Francuzki VBW Arka Gdynia przegrała na inaugurację EuroCup. Lepsze Francuzki

Zbyt dużo strat i niecelne rzuty koszykarek VBW Arki skutkowały tym, że w 24. minucie na tablicy wyników było już 38:42. Gdynianki zdołały jednak cały czas utrzymywać minimalne prowadzenie. Na parkiecie szalała jednak Washington, która sprawiła, że przed decydującą kwartą gdynianki prowadziły tylko 57:56.

W odpowiednim momencie VBW Arka zanotowała jednak serię 7:2, którą "trójką" zapoczątkowała Mikayla Cowling i zapewniła sobie nieco spokoju na początku czwartej partii. "Katarzynki" nie dawały jednak za wygraną i po rzutach osobistych Angeliki Stankiewicz wyrównały, a "trójka" tej samej zawodniczki dała Enerdze prowadzenie 69:68.

Przyjezdne starały się odpowiedzieć, ale nie dość, że rzucały niecelnie to popełniały sporo strat. Łącznie w całym meczu zanotowały ich aż 19, przy zaledwie 7 miejscowych. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 81:75.

Wyniki 2 kolejki

• Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - VBW ARKA GDYNIA 81:75 (11:22, 21:18, 24:17, 25:18)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - MKS Pruszków 76:45 (24:9, 14:10, 21:7, 17:19)
  • Polonia Warszawa - KGHM BC Polkowice 54:76 (15:20, 13:16, 13:24, 13:16)
  • MB Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Politechnika Poznań 92:88 (21:23, 24:27, 21:26, 26:12)
  • Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Basket 25 Ekstraklasa Bydgoszcz 89:47 (30:13, 20:13, 17:13, 22:8)
  • pauza: Ślęza Wrocław