Energa Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 6:0. Rekonwalescenci nie pomogli

30 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Hokeiści Stoczniowca nie byli w stanie postawić się Enerdze. Hokeiści Stoczniowca nie byli w stanie postawić się Enerdze.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z zespołem Energa Toruń 0:6 (0:2, 0:3, 0:1). To trzynasta z rzędu porażka beniaminka, który nadal pozostaje bez wygranej w Polskiej Hokej Lidze i czwarty mecz bez gola w trakcie ostatnich pięciu spotkań. Nie pomógł powrót rekonwalescentów Dawida Maciejewskiego i Bartosza Wołoszyka.

1:0 Rancevs as. Kuzniewcow 02:02
2:0 Szkodienko as. Fieofanow - Czanczikow 06:58
3:0 Jaakola as. Czwanczikow - Bondaruk (5 na 4) 29:11
4:0 Skólowski as. Rancevs - Olszewski 30:51
5:0 Sierguszkin as. Kozłow - Fieofanow 35:20
6:0 K.Kalinowski as. M.Kalinowski - Gusevas 48:24

Energa: Svensson (od 32:11 Studziński); Jaworski, Gusevas - Dołęga, K.Kalinowski, M.Kalinowski; Kozłow, Szkodienko - Czwanczikow, Fieofanow, Sierguszkin; Podsiadło, Smirnow - Bodnaruk, Rożkow, Jaakola; Skólmowski, Kuzniecow - Olkinuora, Rancevs, Olszewski

STOCZNIOWIEC: Kieler; Rompkowski, Wala; Lehmann, Leśniak; Maciejewski, Liśkiewicz oraz Żurawski - Vitek, Mocarski, Michał Rybak; Zając, Pesta, Bondarenko; Maciej Rybak, Wołoszyk, Drąg oraz Fruczek

Stoczniowiec na poprzedni mecz z Podhalem Nowy Targ ledwo złożył trzy piątki. W Toruniu do dyspozycji trenera Krzysztofa Lehmanna byli już rekonwalescenci Dawid MaciejewskiBartosz Wołoszyk.

Ich powrót do składu co najwyżej pozwolił odciążyć kolegów, ale poprawy jeśli chodzi o grę nie było. Torunianie objęli prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Choć Michał Kieler odbił krążek po wrzutce Siergieja Kuzniecowa, do gumy dopadł Lauris Rancevs i otworzył wynik meczu.

Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 5:1. Relacja, oceny hokeistów i trenera

Kolejne minuty do bombardowanie gdańskiej bramki. Zaraz po wznowieniu gry torunianie trafili w słupek a chwilę później z łatwością ograli defensywę Stoczniowca - z najbliższej odległości na 2:0 trafił Jegor Szkodienko.

Svensson Anton miał w bramce zdecydowanie mniej pracy od Kielera i w połowie meczu zmienił go Mateusz Studziński. Były rezerwowy bramkarz Lotosu PKH Gdańsk wszedł do gry przy stanie 4:0 po tym jak w drugiej tercji torunianie zdobyli dwie bramki w niespełna 2 minuty.

Zresztą chwilę później na 5:0 podwyższył Dienis Sierguszkin a Kieler mógł jedynie bezradnie rozłożyć ręce, gdyż co chwilę zostawiany był w sytuacjach sam na sam.

Kropkę nad "i" postawił Kamil Kalinowski a jego strzał na 6:0 w samo okienko gdańskiej bramki był ozdobą spotkania. W końcówce meczu Stoczniowiec szukał jeszcze bramki honorowej, ale mimo kilku okazji skończył mecz bez gola, po raz czwarty w ostatnich pięciu spotkaniach.

10 Stoczniowiec Gdańsk 14 0 0 0 14 15:75 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-11-12

Wyniki 15 kolejki

• Energa Toruń - STOCZNIOWIEC Gdańsk 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
  • Tauron KH Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
  • Mecz zaległy z 11. kolejki
  • JKS GKS Jastrzębie - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
  • Mecz zaległy z 8. kolejki
  • GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

• The end (2)

Tu już nie ma co pisać. Pora przekazać halę na szpital tymczasowy...