• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańsk włączył się do rozmów, aby lodu w hali "Olivia" wystarczyło dla dwóch klubów

Jacek Główczyński
6 czerwca 2024, godz. 12:00 
Opinie (64)
Miasto pomoże, aby lodu w hali "Olivia" wystarczyło nie tylko dla Stoczniowca Gdańsk. Miasto pomoże, aby lodu w hali "Olivia" wystarczyło nie tylko dla Stoczniowca Gdańsk.

Tak jak w 2021 roku, także i teraz przedstawiciele Gdańska włączyli się do rozmów ze Stoczniowcem, który zarządza halą "Olivia", aby w tym obiekcie lód był dostępny dla więcej niż tylko jednego klubu. Ma to związek z tym, że w najbliższym sezonie na zapleczu ekstraligi mają występować dwa gdańskie zespoły. Natomiast miasto nie będzie ingerować w to, czy i na jakich zasadach podzielą się one hokeistami. Fudeko GAS Olivia na mocy podpisanej właśnie umowy nadal współpracuje z tym samym sponsorem tytularnym.Jak informowaliśmy, Stoczniowiec Gdańsk po rocznej przerwie zgłosił się do rozgrywek Młodzieżowej Hokej Ligi, czyli rywalizacji na zapleczu ekstraligi.

Stoczniowiec Gdańsk zgłosił się do MHL. Po co dwa zespoły hokeja na lodzie z jednego miasta? Stoczniowiec Gdańsk zgłosił się do MHL. Po co dwa zespoły hokeja na lodzie z jednego miasta?

W ubiegłym sezonie o to, żeby hokej na lodzie na seniorskim poziomie w Gdańsku nie zginął, dbała drużyna Fudeko GAS Gdańsk. Dotarł on do ćwierćfinału play-off na tym ligowym szczeblu. Ten klub również na sezon 2024/25 zgłosił się do MHL.Dwie drużyny nie tyle w jednym mieście, co w jednym obiekcie to perturbacje związane zarówno z dostępnością lodu do treningów jak i meczów, a także być może konieczność podzielenia się hokeistami. W poprzednim sezonie GAS bowiem korzystał z zawodników wypożyczonych ze Stoczniowca.

Już trzy lata temu był problem z dostępnością lodu w hali "Olivii" dla wszystkich chętnych. Wówczas zespołom z Trójmiejskiej Ligi Hokeja pomogło miasto, które włączyło się do negocjacji i udało się pogodzić zarówno potrzeby Stoczniowca jak i TLH.

30.09.2021 Trojmiasto.pl: Gdańsk ma pomóc Trójmiejskiej Lidze Hokeja. Amatorzy walczą o halę Olivia 30.09.2021 Trojmiasto.pl: Gdańsk ma pomóc Trójmiejskiej Lidze Hokeja. Amatorzy walczą o halę Olivia

Teraz według naszych informacji przedstawiciele gdańskiego magistratu również mają pomóc, aby w hali znalazło się miejsce dla dwóch drużyn hokejowych. Przypomnijmy, że to miasto jest właścicielem "Olivii", ale Stoczniowiec nią zarządza na podstawie umowy dzierżawy, która ważna jest aż do 2036 rokuJak ustaliliśmy z ramienia miasta sprawę monitorują Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska i Adam Korol, dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu. Sprawę, czy i na jakich warunkach "Olivia" jest w stanie pomieścić dwie ligowe drużyny, ma obecnie badać zarząd Stoczniowca Gdańsk ma czele z prezesem Markiem Kosteckim, który został właśnie wybrany na kolejną, 4-letnią kadencję.

Jednocześnie mediacja miasta dotyczy tylko i wyłącznie dostępności lodu. Przedstawiciele magistratu nie będą odnosić się do kwestii sportowych, w tym do tego, czy GAS będzie mógł nadal korzystać z wychowanków Stoczniowca. Te sprawy będą w wyłącznej negocjowane pomiędzy zainteresowanymi klubami oraz hokeistami.

Fudeko GAS Gdańsk ma na czym budować. Na grę w THL potrzeba 6 mln złotych Fudeko GAS Gdańsk ma na czym budować. Na grę w THL potrzeba 6 mln złotych

Na razie poinformowano o przedłużeniu współpracy między Grupą Fudeko a Fundacją GAS na płaszczyźnie: organizacyjnej, sponsoringowej i działań promocyjno-reklamowych drużyny hokejowej seniorów Fudeko GAS Gdańsk.

Umowę na sezon 2024/25 na podstawie, której Fudeko pozostaje sponsorem tytularnym, podpisali prezes tej firmy - Jakub Stańczyk oraz prezes GAS Olivia - Krzysztof Lehmann.

Fudeko i GAS współpracować będą również w sezonie 2024/25. Fudeko i GAS współpracować będą również w sezonie 2024/25.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela końcowa

Hokej - I liga
Tabela końcowa
1 Naprzód Janów
2 Polonia Bytom
3 SMS PZHL Katowice
4 MMKS Podhale Nowy Targ
5 Sokoły Toruń
6 Sabres Oświęcim
7 Fudeko GAS Gdańsk
8 Cracovia
9 MOSM Tychy
10 UKS Zagłębie Sosnowiec
11 JKH GKS II Jastrzębie
12 Fabrykanci Łódzkie
13 Niedźwiadki MOSiR Sanok
14 SMS Toruń
15 SMS Bytom
W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegra 28 meczów. Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze 8 drużyn awansuje do fazy play-off. Liga jest zamknięta. Nie ma awansów ani spadków.

Zgodnie z decyzją Zarządu PZHL z dn. 20.10.2023 drużyny UKS Zagłębie Sosnowiec oraz Sokoły Toruń zostały ukarane 6-cioma punktami ujemnymi z uwagi na wystawienie do gry nieuprawnionych zawodników.

Playoff

Ćwierćfinały

Polonia Bytom 2
Cracovia 1
MMKS Podhale Nowy Targ 2
Sokoły Toruń 1
SMS PZHL Katowice 2
FUDEKO GAS GDAŃSK 0
Naprzód Janów 2
Sabers Oświęcim 0

Półfinały

Polonia Bytom 2
MMKS Podhale Nowy Targ 1
SMS PZHL Katowice 0
Naprzód Janów 2

Finał

Polonia Bytom 0
Naprzód Janów 2

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane