• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Hokej. Stoczniowiec Gdańsk zgłosił się do MHL. Po co dwa zespoły z jednego miasta?

Mikołaj Pachniewski, Bartosz Biernacki
22 maja 2024, godz. 18:00 
Opinie (86)
Fudeko GAS Gdańsk i Stoczniowiec Gdańsk mają zagrać w Młodzieżowej Hokej Lidze w sezonie 2024/25. Fudeko GAS Gdańsk i Stoczniowiec Gdańsk mają zagrać w Młodzieżowej Hokej Lidze w sezonie 2024/25.

Stoczniowiec Gdańsk zgłosił akces do Młodzieżowej Hokej Ligi na sezon 2024/25. Drużyna prowadzona przez prezesa Marka Kosteckiego powrócić do tych rozgrywek ma po rocznej przerwie. Oznacza to, że na zapleczu polskiej ekstraligi zobaczymy dwa zespoły z Gdańska, gdyż wystartować ma także Fudeko GAS Gdańsk pod wodzą Krzysztofa Lehmanna i Josefa Vitka. Może to zrodzić problem z zawodnikami i dostępnością lodu.Co sądzisz o starcie dwóch drużynach z Gdańska w MHL w sezonie 2024/25?

Stoczniowiec Gdańsk zagra w MHL. Prezes odmawia komentarzaPotwierdziły się informacje krążące w środowisku hokejowym od dawna. Stoczniowiec Gdańsk zgłosił akces do Młodzieżowej Hokej Ligi - czyli dawnej 1. ligi na sezon 2024/25. Klub prowadzony przez Marka Kosteckiego na ten szczebel rozgrywkowy wróci po roku przerwy.

Po raz ostatni biało-niebiescy grali w niej w sezonie 2022/23. Wtedy to klub z różnymi przebojami, zajął przedostatnie, 13. miejsce w MHL. W 26 meczach zgromadził na koncie tylko 15 punktów. Stracili aż 124 goli, samemu strzelając tylko 53. Należy dodać, że klub smagany był wtedy problemami. Przez pewien czas trenerem musiał być sam Marek Kostecki, gdyż nie było innego szkoleniowca.

Stoczniowiec Gdańsk wycofał się z I ligi hokeja. Zgłosiła się GAS Olivia Stoczniowiec Gdańsk wycofał się z I ligi hokeja. Zgłosiła się GAS Olivia

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie samego prezesa Kosteckiego. Ten jednak odmówił rozmowy z nami, tłumacząc, iż jest to zbyt świeża sprawa.

Wiemy jedynie, że od 1 czerwca ruszyć ma podpisywanie kontraktów i zobowiązań z zawodnikami, którzy mają reprezentować klub w rozgrywkach 2024/25.

Dodajmy, że oprócz zgłoszenia do MHL, Stoczniowiec zamierza wystawić drużyny w: THLK (ekstraliga kobiet), juniorze młodszym, młodzikach, żaku starszym, żaku młodszym oraz minihokeju.

Polska w MŚ Elity. Wychowanek Stoczniowca Polska w MŚ Elity. Wychowanek Stoczniowca "rozbił" gwiazdy NHL

Fudeko GAS Gdańsk także zgłosi się do MHLAkces do MHL na swój drugi sezon zgłosiło także Fudeko GAS Gdańsk. Projekt prowadzony przez Krzysztofa LehmannaJosefa Vitka po udanej pierwszej kampanii jako beniaminek, liczy na kolejne zbieranie doświadczenia. Na dodatek, zawodnicy rozpoczęli już przygotowania "na sucho".

- Nic się u nas nie zmienia. Zgłosiliśmy drużynę do MHL i staramy się na spokojnie budować nasz zespół - mówi nam Krzysztof Lehmann, prezes Fudeko GAS Gdańsk.


Będzie problem z zawodnikami?Taki obrót spraw, czyli start dwóch zespołów z Gdańska w jednej lidze, może spowodować niemałe kłopoty, bowiem Fudeko GAS Gdańsk w zeszłym sezonie wypożyczało od Stoczniowca zawodników. Znaczna bowiem większość ubiegłorocznej kadry Fudeko GAS była wychowankami Stoczniowca. Jeżeli ten teraz nie wyrazi na to zgody to GAS może mieć z tego powodu duże problemy.

- Z każdym z zawodników przeprowadziliśmy rozmowy, które potwierdziły, że chcą grać u nas, że im ten projekt odpowiada - dodawał Lehmann.
Fudeko GAS Gdańsk ma na czym budować. Na grę w THL potrzeba 6 mln złotych Fudeko GAS Gdańsk ma na czym budować. Na grę w THL potrzeba 6 mln złotych

Słowa prezesa Lehmanna potwierdzają także w nieoficjalnych rozmowach hokeiści, którzy wyrażają chęć dalszego reprezentowania barw Fudeko GAS.

Z kolei Artur Kostecki, który pełni funkcję dyrektora sportowego w Stoczniowcu przyznaje, że klub ma już niemal gotową kadrę, ale czeka na wspomniany termin 1 czerwca, by oficjalnie podpisywać kontrakty.

- Mamy zawodników, mamy już też trenera. Jedyną kwestią jest teraz to wszystko odpowiednio zgrać, bo prowadzimy też rozmowy ze sponsorami - tłumaczył nam Artur Kostecki.


W Trójmieście pod względem hokeja czeka nas zatem gorące lato. Sprawa zapewne będzie miała swój dalszy ciąg.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Tabela końcowa

Hokej - I liga
Tabela końcowa
1 Naprzód Janów
2 Polonia Bytom
3 SMS PZHL Katowice
4 MMKS Podhale Nowy Targ
5 Sokoły Toruń
6 Sabres Oświęcim
7 Fudeko GAS Gdańsk
8 Cracovia
9 MOSM Tychy
10 UKS Zagłębie Sosnowiec
11 JKH GKS II Jastrzębie
12 Fabrykanci Łódzkie
13 Niedźwiadki MOSiR Sanok
14 SMS Toruń
15 SMS Bytom
W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegra 28 meczów. Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze 8 drużyn awansuje do fazy play-off. Liga jest zamknięta. Nie ma awansów ani spadków.

Zgodnie z decyzją Zarządu PZHL z dn. 20.10.2023 drużyny UKS Zagłębie Sosnowiec oraz Sokoły Toruń zostały ukarane 6-cioma punktami ujemnymi z uwagi na wystawienie do gry nieuprawnionych zawodników.

Playoff

Ćwierćfinały

Polonia Bytom 2
Cracovia 1
MMKS Podhale Nowy Targ 2
Sokoły Toruń 1
SMS PZHL Katowice 2
FUDEKO GAS GDAŃSK 0
Naprzód Janów 2
Sabers Oświęcim 0

Półfinały

Polonia Bytom 2
MMKS Podhale Nowy Targ 1
SMS PZHL Katowice 0
Naprzód Janów 2

Finał

Polonia Bytom 0
Naprzód Janów 2

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane