• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk: licencja, spółka i dwaj żużlowcy z umowami warszawskimi

Jacek Główczyński
14 listopada 2023, godz. 10:15 
Opinie (97)
aktualizacja: godz. 16:49 (14 listopada 2023)

Energa Wybrzeże - żużel

Nie tylko spłacenie zobowiązań wobec żużlowców z sezonu 2023 roku, ale także przystąpienie do powołania spółki akcyjnej jest konieczne, aby Wybrzeże Gdańsk otrzymało licencję na nowy sezon. Nie tylko spłacenie zobowiązań wobec żużlowców z sezonu 2023 roku, ale także przystąpienie do powołania spółki akcyjnej jest konieczne, aby Wybrzeże Gdańsk otrzymało licencję na nowy sezon.

Ostatniego dnia okna transferowego Energa Wybrzeże Gdańsk nie zamierza pozyskiwać żużlowców. Do składu ma być dołączonych jeszcze co najmniej dwóch zawodników, ale na pozycję U24 i młodzieżowca klub zamierza szukać wzmocnień wśród tych, którzy będą do wypożyczenia. Obecnie podpisał tylko tzw. umowy warszawskie z Adrianem Gałą i Zbigniewem Sucheckim. Priorytetem przy ul. Zawodników jest przygotowanie dokumentów, które pozwolą uzyskać licencję na starty w I lidze w 2024 roku. Czas jest do 29 listopada.Aktualizacja, godz. 16:49

GKŻ Wybrzeże Gdańsk poinformował, że w ramach listopadowego okna transferowego umowy bez aneksów finansowych z klubem podpisali Adrian Gała (ostatnio InvestHousePlus PSŻ Poznań) i Zbigniew Suchecki (Ultrapur Start Gniezno). Obaj w przeszłości reprezentowali gdańskie barwy. Gała ścigał się dla Wybrzeża w sezonie 2022, a Suchecki w sezonie 2012. Aktualne umowy zapewniają im przynależność klubową i możliwość ewentualnych wypożyczeń do innych drużyn poza oknami transferowymi.


Zdunek Wybrzeże Gdańsk - pełny skład na sezon 202414 listopada zamyka się okno transferowe. Energa Wybrzeże Gdańsk nie planuje ruchów transferowych, z wyjątkiem tzw. umów warszawskich, czyli bez aneksu finansowego. To właśnie tacy zawodnicy później najczęściej trafiają na wypożyczenia, choć też nie ma przeszkód formalnych, aby mogli startować w barwach tej drużyny, z którą teraz się związali. Generalnie takie rozwiązanie pozwala zawodnikom znaleźć pracodawcę bez czekania na kolejne okno transferowe, które otwarte będzie dopiero w przyszłym roku, na okres pięciu dni po 3. kolejce ligowej w danej klasie rozgrywkowej.

O kontrakcie warszawskim zawartym w Gdańsk, poinformował właśnie w mediach społecznościowych Adrian Gała, czyli zawodnik, który w ubiegłym roku odszedł z Wybrzeża do Poznania, mimo wstępnego porozumienia o dalszych startach.

Podstawowy skład Wybrzeża został zbudowany w tym roku znacznie wcześniej. Teraz klub będzie reagował jedynie na dokonane niedawno zmiany regulaminu m.in. z podniesieniem wieku z 23 do 24 lat zawodnika, którego można obsadzać na pozycjach 8 i 16, a także ze zmieniającą się sytuacją wśród młodzieżowców.

Sprawdź, jakie składy na 2024 rok zbudowały I-ligowe kluby żużlowe Sprawdź, jakie składy na 2024 rok zbudowały I-ligowe kluby żużlowe

Te kwestie mają być jednak rozstrzygane na zasadzie wypożyczeń z innych klubów. Przypomnijmy, że podstawowym żużlowcem U24 będzie w najbliższym sezonie Tom Brennan. Natomiast z młodzieżowców do dyspozycji są: Miłosz WysockiBartosz Tyburski, a od połowy kwietnia będzie mógł startować również Eryk Kamiński, gdyż wówczas ukończy 16 lat.Obecnie klub koncentruje się przede wszystkim na sprawach organizacyjnych. Do 29 listopada ma czas na złożenie wniosku licencyjnego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Wybrzeże zostało dopuszczone do startu po licznych odwołaniach.

Energa za Zdunka w I-ligowej drużynie żużlowej Wybrzeża Gdańsk. Za 3 lata medal? Energa za Zdunka w I-ligowej drużynie żużlowej Wybrzeża Gdańsk. Za 3 lata medal?

Każde odwołanie, czy nawet wezwanie do uzupełnienia dokumentacji do dla klubu dodatkowe koszty. Najpierw trzeba zapłacić 5 tysięcy złotych. Odwołanie od organu pierwszej instancji to dodatkowy tysiąc złotych, a opłaty za wezwanie do uzupełnienia brakujących dokumentów, czy na przykład zmianę określonych terminów to po 500 zł za każdą z takich czynności.

Aby wniosek miał szansę powodzenia, muszą być spłacone zaległości względem dotychczasowej kadry zawodniczej. Na jakim etapie te sprawy są w Wybrzeżu, klub nie informuje.Co więcej w tym roku z perspektywy Gdańska jest kolejna trudność. Dotychczas klub działał na zasadzie stowarzyszenia. Tymczasem wniosek o licencję powinien już złożyć jako spółka prawa handlowego lub spółka w organizacji.

Mimo że pytaliśmy jak wygląda procedura powoływania spółki, jakie są w tym względzie przewidziane terminy i działania, a także czy poza stowarzyszeniem w spółce żużlowej znajdą się inni akcjonariusze, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na te kwestie.

Wybrzeże Gdańsk straciło młodzieżowego żużlowca. Mateusz Łopuski pożegnał się Wybrzeże Gdańsk straciło młodzieżowego żużlowca. Mateusz Łopuski pożegnał się

- Do czasu założenia spółki, nie będziemy komentować kwestii związanych z procesem licencyjnym - informuje Rafał Sumowski, rzecznik prasowy GKŻ Wybrzeże Gdańsk.
Przypomnijmy, że wcześniej klub nie odnosił się do spekulacji jakoby miał do spłacenia jeszcze około miliona złotych, aby rozliczyć się w pełnił z sezonem 2023.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane