Florecistki bez medalu

3 lipca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Tadeusz Pagiński obiecywał dwa medale. W turnieju indywidualnym Sylwia Gruchała zrobiła bardzo dobry początek, zdobywając tytuł mistrzyni Europy. Jednak drużyna, podobnie jak ich koledzy po fachu kilka dni wcześniej, zadowoliła się w węgierskiej miejscowości Zalaegerszeg czwartą pozycją. W spotkaniu o trzecie miejsce bialo-czerwone przegrały z Rumunkami 27:32.

Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Magdalena Mroczkiewicz (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Małgorzata Wojtkowiak (Warta Poznań) rozpoczęły rywalizację od ćwierćfinału, w którym pokonały ekipę Francji 45:25, a w półfinale przegrały z zespołem rosyjskim 26:36. W finale Włochy zwyciężyły Rosję 35:24.

1. Włochy
(Margherita Granbassi, Elisa Di Francisca, Ilaria Salvatori, Valentina Cipriani)
2. Rosja
(Swietłana Bojko, Wiktoria Nikiszina, Jewgienia Łamonowa, Jekaterina Juczewa)
3. Rumunia
(Cristina Ghita, Roxana Scarlat, Cristina Stahl, Andrea Andrei)

Opinie (2)

• gruba przesada

mysle, ze slowa: tadeusz paginski obiecywal dwa medale to gruba przesada. zaden trener nie moze nikomu obiecac, ze jego zawodnicy zwycieza. prosze sie 2 razy zastanowic, zanim sie napisze o czyichs slowach, czy obietnicach. pozdrawiam szermiercze dziewczyny