GKS Katowice - Arka Gdynia 0:1. Wykorzystana gra w liczebnej przewadze

28 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Omran Haydary strzelił jedynego gola w meczu GKS Katowice - Arka Gdynia. Omran Haydary strzelił jedynego gola w meczu GKS Katowice - Arka Gdynia.

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z GKS Katowice 1:0 (0:0). Po 8. kolejce awansowała na 5. miejsce w Fortuna 1. Lidze, tracąc tylko punkt do wicelidera i dwa do lidera tabeli. Zwycięskiego gola zdobył Omran Haydary, który upodobał sobie grę w delegacji, gdyż poza domem to jego trzecie trafienie w trzecim kolejnym, zwycięskim spotkaniu. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wykorzystali grę przez ponad godzinę z przewagą jednego zawodnika, po czerwonej kartce Bartosza Jaroszka. Jednak ich sukces mógł być znacznie okazalszy, gdyż dogodnych okazji bramkowych nie brakowało także wówczas gry siły były wyrównane.

18 Arak

Rezerwowi: 33 Szczuka, 6 Stromecki, 11 Błąd, 14 Urynowicz, 21 Wojciechowski, 24 Brzozowski, 28 Bród, 30 Roginić, 34 Kukulski

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 7 Kuzimski, 10 Aleman, 31 Tomal, 36 Bednarski, 23 Przyborowski, 26 Purzycki, 77 Żebrowski
  • 38' 23 Kościelniak Zmiany 14 Urynowicz
  • 73' 29 Szwedzik Zmiany 11 Błąd
  • 73' 18 Arak Zmiany 30 Roginić
  • 73' 7 Dudziński Zmiany 24 Brzozowski
  • 46' 37 Stępień Zmiany 31 Tomal
  • 46' 32 Stolc Zmiany 10 Aleman
  • 73' 69 Czubak Zmiany 7 Kuzimski
  • 73' 11 Adamczyk Zmiany 36 Bednarski
  • 79' 9 Haydary Zmiany 26 Purzycki
  • 64' Haydary
  • 53' Haydary
  • 80' Bednarski
  • 27' Jaroszek

Arka jest niemal dokładnie w takiej sytuacji jak po 7. kolejce 7 lat temu. Zarówno do lidera jak i do strefy spadkowej jej różnica punktowa to 5.

Czy Arka zaliczy powtórkę sprzed 7 lat? Przypomnij, co wtedy się zdarzyło

po braku zwycięstw u siebie podniosły się w Arce głosy kwestionujące pozycję trenera Tarasiewicza

Sprawdź, czy kandydat na nowego trenera Arki Gdynia może pochwalić się dużymi sukcesami?

za taki stan rzeczy szkoleniowiec nie ma pretensji do drużyny

Dlaczego Arka Gdynia nie wygrywa u siebie, a Ryszard Tarasiewicz nie ma pretensji do zespołu?

w poprzednim sezonie w Katowicach do historii przeszedł Marcus

Tak było w Katowicach przed rokiem. Marcus strzelił 63. gola w historii Arki Gdynia

natomiast niezbyt dobre są wspomnienia po meczu tych drużyn w Gdyni

Przypomnij sobie, w jakich okolicznościach Arka straciła zwycięstwo nad GKS w Gdyni

trener Arki mógł mieć większe pole manewru wśród młodzieżowców, ale nie skorzystał z tego w Katowicach

Arka Gdynia obecnie daleko od pieniędzy z Pro Junior System. Kto może zmienić tę sytuację?

w porównaniu z ostatnim meczem trener Tarasiewicz dokonał jednej zmiany w "11". Stolc zastąpił Ziemanna, który z powodów zdrowotnych poza kadrą meczową

Arka Gdynia - Odra Opole 1:2. Przeczytaj relację, zobacz galerię foto oraz sprawdź, kto został najlepiej oceniony z piłkarzy

GKS w ostatniej kolejce wygrał w Rzeszowie 1:0. W porównaniu z tym meczem na Arkę dokonał 2 zmian w "11". Do gry weszli: Janiszewski (GKS Katowice) i Figiel (GKS Katowice)
wśród rezerwowych GKS m.in. były piłkarz Arki - Błąd (GKS Katowice), który jest po kontuzji, a w "11" do niedawna napastnik Rakowa, a wcześniej m.in. Lechii - Arak
przed meczem na murawie zaprezentowali się... hokeiści GKS Katowice, aktualni mistrzowie Polski
GKS trójką obrońców, Arka może zagrać zarówno trójką jak i czwórką, zobaczymy jak ustawieni będą Stolc (ARKA Gdynia) i Rymaniak (ARKA Gdynia)
piłkarze na prezentacji. Arka niebieskie stroje. GKS żółto-czarne pasy na koszulkach, czarne spodenki
losowanie kapitanów: Marcjanika (ARKA Gdynia) i Jędrycha (GKS Katowice) sprawiło, że drużyny zamieniają się połowami boiska
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
Kudła (GKS Katowice) złapał piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Gola
2'
przechwyt Arki. Haydary (ARKA Gdynia) nieznacznie za mocno w kierunku Czubaka. Kudła (GKS Katowice) rzucił się pod nogi i przejął piłkę
2'
Arka dziś w ustwieniu 1-4-2-3-1. W obronie Stolc na lewej, a Rymaniak na prawej stronie
4'
mogło być groźnie pod bramką Arki, ale Arak nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu Rogali (GKS Katowice) z lewego skrzydła. Krzepisz (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę
5'
kontra Arki po przechwycie Milewskiego (ARKA Gdynia). Czubak w polu karnym nie decydował się na strzał, a piętą wycofał piłkę do Stępnia. Mateusz uderzył mocno, ale Kudła (GKS Katowice) dopisał się bardzo dobrą interwencją
5'
Stępień (ARKA Gdynia) dziś na lewym skrzydle, Haydary (ARKA Gdynia) na prawym, a na "10" ustawiony Adamczyk (ARKA Gdynia)
8'
Haydary (ARKA Gdynia) nie opanował piłki po długim przerzucie Dobrotki (ARKA Gdynia). Aut dla miejscowych
9'
Kudła (GKS Katowice) przejął piłkę po dośrodkowaniu Rymaniaka (ARKA Gdynia)
11'
Adamczyk (ARKA Gdynia) źle przyjął piłkę, a w konsekwencji spudłował w pojedynku sam na sam z bramkarzem. Akcja rozpoczęła się od przechwytu Haydary'ego (ARKA Gdynia), a do Huberta podawał Czubak
12'
szybka odpowiedź GKS. Arak źle przyjął piłkę i padła ona łupem Krzepisza (ARKA Gdynia)
12'
i kontra w drugą stronę. Stępień (ARKA Gdynia) wbiegł w pole karne, ale nie strzelał. Adamczykowi (ARKA Gdynia) pozostało dośrodkować. Posłał piłkę w narożnik pola karnego, skąd niecelnie uderzył Gol
13'
Stolc (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
13'
krótko rozegrany rzut rożny przez GKS, ale tak nieudolnie, że od bramki zacznie Krzepisz (ARKA Gdynia)
14'
niecelny strzał z woleja Rogali (GKS Katowice) po wrzutce Figiela (GKS Katowice)
15'
otwarty mecz z obu stron, dużo miejsca do gry, mało pressingu. co przekłada się na sytuacje podbramkowe. Na razie brakuje tylko skuteczności
16'
"Ten mecz musimy wygrać" - skandują miejscowi
16'
na doping może liczyć także Arka. Do Katowic wybierało się ponad 400 kibiców
18'
Stępień (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej. Ucierpiał w starciu z Jaroszkiem
18'
przypomnijmy, że to jedyny w "11" Arki młodzieżowiec. Na ławce są jeszcze: Tomal (ARKA Gdynia) i Przyborowski (ARKA Gdynia)
20'
na razie Stępień (ARKA Gdynia) poza boiskiem
20'
Stępień (ARKA Gdynia) wrócił na boisko
21'
po początkowej wymianie ciosów teraz obie drużyny starają się zagrać bezpieczniej, bardziej szanują piłkę
22'
Krzepisz (ARKA Gdynia) od bramki do Haydary'ego (ARKA Gdynia) i od rau jest rzut rożny
22'
Arka krótko rozegrała rzut rożny. Strzał Adamczyka (ARKA Gdynia) zablokowany przez Rogalę, który uważał, by piłka nie trafiła go w rękę. Gdy Hubert ponowił atak i dośrodkował, Czubak niecelnie główkował
23'
4 strzały Arki, ale tylko 1 celny
24'
posiadanie piłki 54 do 46 na korzyść Arki
24'
na spalonym Arak po podaniu z lewego skrzydła Rogali (GKS Katowice)
24'
na razie w ofensywie właśnie Rogala (GKS Katowice) najgroźniejszy w ekipie miejscowych. Gra on na Rymaniaka (ARKA Gdynia)
26'
teraz Rogala (GKS Katowice) uciekł ze spalonego, ale źle podał
czerwona kartka
27'
Jaroszek (GKS Katowice) otrzymał czerwoną kartkę po faulu na Czubaku. Napastnik byłby sam na sam z bramkarzem, a w takiej sytuacji sędzia musi wyrzucić faulującego z boiska
27'
sędzia czeka jeszcze na opinie VAR. Sprawdzanie, czy Czubak nie był na spalonym
28'
arbiter odesłał piłkarzy na uzupełnienie płynów
29'
gra wznowiona, decyzja utrzymana. GKS w "10"
30'
Figiel (GKS Katowice), który ucierpiał w starciu z Milewskim (ARKA Gdynia), opatrywany poza boiskiem. Gra trwa, a zatem GKS teraz w "9"
31'
Haydary (ARKA Gdynia) w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Strzelił w Kudłę (GKS Katowice)
32'
Figiel (GKS Katowice) wraca do gry. Na twarzy ma duży opatrunek pod lewym okiem
32'
2 celne strzały z 5 oddanych przez Arkę
35'
do 59 procent wzrosło już posiadanie piłki Arki
36'
GKS przygotowuje zmianę
36'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Rogali (GKS Katowice)
38'
Arak wyszedł z kontrą, ale był sam na 4 piłkarzy Arki. Dobrotka (ARKA Gdynia) zabrał mu piłkę we własnej "16"
38'
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kościelniak, w jego miejsce wchodzi Urynowicz.
39'
GKS zmienił środkowego pomocnika na bardziej potrafiącego grać w defensywie
41'
zamieszanie w "16" GKS, ale nikt nie oddał strzału. Gdy Czubakowi, po podaniu Adamczyka (ARKA Gdynia), odskoczyła piłka, złapał ją Kudła (GKS Katowice)
42'
Adamczyk (ARKA Gdynia) z łatwością wbiegł w pole karne i potężnie uderzył z 15. metra. Kudła (GKS Katowice) odbił piłkę
42'
Wasielewski (GKS Katowice) zablokował strzał Stępnia. Będzie rzut rożny
43'
i jeszcze jeden korner, gdyż obrońcom pomógł Arak, wybijając piłkę poza bramkę
43'
z narożnika boiska dośrodkował Adamczyk (ARKA Gdynia), a sprzed pola karnego niecelnie uderzył Stępień (ARKA Gdynia)
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
niecelny strzał Stolca (ARKA Gdynia) z 11-12 metra. Był rykoszet, a zatem korner dla Arki
45+3
po kornerze Arki zablokowany strzał Rymaniak (ARKA Gdynia)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GKS KATOWICE - ARKA GDYNIA 0:0
Arka powinna prowadzić w Katowicach i nie tylko dlatego, że od 27. minucie gra 11 na 10 po czerwonej kartce dla Jaroszka. Jeszcze gdy siły były wyrównane Czubak, Stępień (ARKA Gdynia), Adamczyk (ARKA Gdynia) czy Gol (ARKA Gdynia) mogli otworzyć wynik meczu. Natomiast, gdy można było zagrać w przewadze, najlepszej okazji, sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Haydary (ARKA Gdynia).
Zobaczymy, czy po przerwie trener Tarasiewicz jeszcze bardziej zwiększy siłę ofensywną, gdyż Aleman (ARKA Gdynia) bądź Kuzimski (ARKA Gdynia) mogą zastąpić jednego z defensywnych pomocników. Można też poświęcić jednego z obrońców i wrócić do ustawienia 1-3-4-2-1, aby dodać jeszcze jednego ofensywnego gracza. W odwodzie jest też zmiana wśród młodzieżowców. Tomal (ARKA Gdynia), choć to nominalny prawy pomocnik, w meczu z Odrą pokazał, że może być przydatny także przy atakowaniu.
Oczywiście nie można zapominać o kontrach GKS, a przede wszystkim trzeba uważać na aktywnego od początku gry Rogalę (GKS Katowice).
zwycięstwo pozwoli Arce awansować na 4-5. miejsce w tabeli i zmniejszyć różnicę do lidera do 2 a do wicelidera do 1 punktu
Arka w przerwie przeprowadza dwie zmiany. Możliwość obu sugerowaliśmy, gdy drużyny udawały się na przerwę
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Tomal.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Aleman.
46'
drugą połowę od środka rozpoczął GKS
46'
Arka przeszła na grę trzema obrońcami, a utrzymała w grze dwóch defensywnych pomocników
47'
Arak nie wykorzystał błędu Marcjanika (ARKA Gdynia) i nie doszedł do piłki w polu karnym
47'
Dobrotka (ARKA Gdynia) powstrzymał we własnym polu karnym Szwedzika (GKS Katowice)
48'
i kolejne podanie GKS za plecy Haydary'ego (ARKA Gdynia), który gra teraz jako lewy wahadłowy. Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
49'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Dudzińskiego (GKS Katowice) z narożnika boiska
49'
celny, ale lekki strzał Szwedzika (GKS Katowice) z 17. metra. Krzepisz (ARKA Gdynia) nie miał problemów ze złapaniem piłki
50'
Kudła (GKS Katowice) złapał piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
52'
chyba nie bez kozery na mecz zaproszono hokeistów GKS, bo teraz katowiccy piłkarze zamknięci w hokejowym zamku
53'
Arka za wolno rozgrywa piłkę
53'
Żółtą kartką został ukarany Haydary (ARKA Gdynia), który niezadowolony z tego, że sędzia nie zagwizdał, gdy faulował go Szwedzik, sam sfaulował
54'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
55'
po rzucie rożnym znów GKS został zamknięty w "zamku", ale strzał sprzed pola karnego Alemana (ARKA Gdynia) wysoko nad poprzeczką
58'
Gol (ARKA Gdynia) wstrzelił piłkę w pole karne. Aleman (ARKA Gdynia) jej nie przyjął. Od bramki zacznie Kudła (GKS Katowice)
59'
Arce brakuje szybkich akcji oskrzydlających. Preferuje ataki środkiem, co pozwala zawężać linię obrony rywalom, a tym samym łatwiej im się bronić, grając w "10"
60'
na razie 9 strzałów, 3 celne, do tego 6 rzutów rożnych - to ofensywne statystyki Arki
61'
Haydary (ARKA Gdynia) faulem przerwał kontrę Urynowicza (GKS Katowice). Musi uważać, bo ma już żółtą kartkę
61'
zablokowany strzał z dystansu Urynowicza (GKS Katowice)
62'
Rogala (GKS Katowice) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia)
62'
i znów Arka nie szuka dośrodkowania, a krótko rozgrywa rzut rożny. To nie zaskakuje GKS
63'
Kudła (GKS Katowice) doskonale broni po strzale Czubaka, którego bardzo dobrym podaniem znalazł Adamczyk (ARKA Gdynia)
64'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haydary. Idealne uderzenie Afgańczyka. Krótko prowadził piłkę po podaniu Marcjanika, a gdy znalazł się 14-15 metrów od bramki, technicznie uderzył po tzw. długim rogu. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki
66'
Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Figla, który przed "16" ograł Gola i celnie uderzył
67'
obecnie Arka na 5. miejscu w tabeli. Jeśli wygra 2 bramkami, będzie 4.
69'
przerwa, aby piłkarze uzupełnili płyny
70'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
71'
Kudła (GKS Katowice) przejął piłkę, którą Adamczyk (ARKA Gdynia) kierował do Czubaka
72'
Rogala (GKS Katowice) pada w polu karnym Arki po starciu z Tomalem (ARKA Gdynia). Sędzia nakazał grać dalej
72'
GKS przygotowuje potrójną zmianę
73'
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwedzik, w jego miejsce wchodzi Błąd.
73'
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arak, w jego miejsce wchodzi Roginić.
73'
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dudziński, w jego miejsce wchodzi Brzozowski.
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Kuzimski.
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
74'
Arka po tych zmianach wróciła do ustawienia z 4 obrońcami. Teraz ta formacja w ustawieniu od prawej: Tomal (ARKA Gdynia), Marcjanik (ARKA Gdynia), Dobrotka (ARKA Gdynia), Rymaniak (ARKA Gdynia)
76'
nieczyste uderzenie Rogali (GKS Katowice) i piłka minęła bramkę Arki
76'
Bednarski (ARKA Gdynia), nominalny środkowy defensor, zabezpiecza lewe skrzydło. Kuzimski (ARKA Gdynia) w ataku, a za nim Aleman (ARKA Gdynia). Haydary (ARKA Gdynia) wrócił a prawe skrzydło, czyli tam gdzie grał do przerwy
77'
Wasielewski (GKS Katowice) zdobył rzut rożny
78'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Błąda (GKS Katowice)
78'
rozgrzewa się jeszcze Purzycki (ARKA Gdynia)
79'
Kudła (GKS Katowice) daleko interweniuje poza własnym polem karnym i wybił piłkę, do której biegł Haydary (ARKA Gdynia). Podawał Milewski (ARKA Gdynia)
79'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Purzycki.
80'
w takim ustawieniu Arka jeszcze nie grała w tym sezonie. Trener Tarasiewicz zostawił na boisku czterech teoretycznie defensywnym pomocników oraz Alemana (ARKA Gdynia) i Kuzimskiego (ARKA Gdynia) plus wcześniej opisaną linię obrony
80'
Żółtą kartką został ukarany Bednarski (ARKA Gdynia), który faulował Rogalę
80'
pomocy medycznej wymaga Rogala (GKS Katowice)
82'
Rogala (GKS Katowice) poza boiskiem, GKS na razie w "9"
83'
Jędrych (GKS Katowice) zablokował strzał Bednarskiego (ARKA Gdynia)
83'
Rogala (GKS Katowice) wrócił na boisko
82'
Janiszewski (GKS Katowice) wybił piłkę poza bramkę po akcji Purzyckiego (ARKA Gdynia)
83'
bez zagrożenia dla miejscowych po dośrodkowaniu z narożnika boiska Alemana (ARKA Gdynia)
86'
za wysoko uniesiona noga przez Milewskiego (ARKA Gdynia). Rzut wolny dla GKS około 40 metrów od bramki Arki
87'
dośrodkował Błąd (GKS Katowice), Janiszewski (GKS Katowice) zgrał piłkę głową, rykoszet po strzale Rogali (GKS Katowice) wygasił impet piłki i Krzepisz (ARKA Gdynia) pewnie ją złapał
87'
teraz zbyt wysoko podniesiona noga przez Brzozowskiego (GKS Katowice) w pojedynku z Rymaniakiem (ARKA Gdynia) i rzut wolny na linii pola karnego Arki
88'
Bednarski (ARKA Gdynia) jako prawoskrzydłowy, a Purzycki (ARKA Gdynia) lewoskrzydłowy. Tak trener Tarasiewicz rozdzielił defensywnych pomocników. Na środku drugiej linii utrzymał Gola i Milewskiego (ARKA Gdynia), przed którymi gra Aleman (ARKA Gdynia)
90'
Janiszewski (GKS Katowice) zablokował strzał Tomala (ARKA Gdynia), któremu piłkę wyłożył Bednarski (ARKA Gdynia). Jeszcze sygnalizowane zagranie ręką obrońcy. Sędzia wskazuje na rzut rożny
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Alemana (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Marcjanik (ARKA Gdynia)
90+2
Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Błąda (GKS Katowice). I jeszcze położył się na murawie, choć nie musiał, by "urwać" kilkanaście sekund
90+3
Arka w kontrze. Niedokładne podanie Alemana (ARKA Gdynia) do Purzyckiego (ARKA Gdynia). Rogala (GKS Katowice) wybił piłkę w aut
90+4
KONIEC MECZU. GKS KATOWICE - ARKA GDYNIA 0:1
Omran Haydary (ARKA Gdynia) strzela gole dla Arki tylko na wyjeździe i to w meczach, które gdynianie wygrywają. Tak było w Rzeszowie, Łęcznej i teraz w Katowicach. Żółto-niebieskim zadaniem ułatwiła ponad godzina gry 11 na 10.
Nie był to może szturm na bramkę rywali, po przerwie wcale nie było dużo okazji strzeleckiej, ale jedno precyzyjne uderzenie Afgańczyka wystarczyło do 3 punktów. Nadal trzeba pracować nad skutecznością, bo z 19 strzałów tylko 5 było celnych.
Trener Tarasiewicz przećwiczył w tym meczu wiele wariantów ustawienia. W przerwie zareagował na remis, dokonując zmian ofensywnych, a przy prowadzeniu 1:0 były roszady, który miały za zadanie zabezpieczenie własnej bramki.

18 Resovia 8 0 4 4 5:11 4
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 4-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2022-09-02