GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1 w meczu na szczycie 22. kolejki Fortuna 1. Ligi

1 marca 2024, godz. 22:25
Opinie (121)

Karol Czubak (z lewej) pokonał Macieja Kikolskiego (z prawej), a Arka Gdynia wygrała mecz na szczycie i została samodzielnym liderem Fortuna 1. Ligi. Karol Czubak (z lewej) pokonał Macieja Kikolskiego (z prawej), a Arka Gdynia wygrała mecz na szczycie i została samodzielnym liderem Fortuna 1. Ligi.

Arka Gdynia wygrała w meczu na szczycie 22. kolejki Fortuna 1. ligi. Żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe GKS Tychy 1:0 (0:0) i są samodzielnym liderem tabeli. Zwycięskiego gola strzelił Karol Czubak, który z dorobkiem 12 goli zrównał się z przodownikami klasyfikacji najlepszych snajperów tego sezonu. Mógł dołożyć jeszcze jedną bramkę, a na listę strzelców szanse wpisania się mieli również: Kacper Skóra i Tornike Gaprindaszwili. Gospodarze tak dobrych okazji nie mieli, a kończyli grę w "10" po drugiej żółtej, a w efekcie czerwonej kartce Michała Brudnickiego.

Rumin

Rezerwowi: 44 Kostrzewski, 5 Kurtaran, 8 Szpakowski, 10 Mystkowski, 11 Skibicki, 18 Śpiączka, 19 Stangret, 26 Bieroński, 77 Mikita

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 8 Sidibe, 9 Gaprindaszwili, 13 Azacki, 17 Turski, 20 Borecki, 27 Hafez, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski
  • 59' 24 Połap Zmiany 77 Mikita
  • 59' 25 Żytek Zmiany 18 Śpiączka
  • 73' 9 Rumin Zmiany 10 Mystkowski
  • 73' 23 Radecki Zmiany 5 Kurtaran
  • 82' 33 Tecław Zmiany 19 Stangret
  • 64' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 64' 11 Adamczyk Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 80' 6 Milewski Zmiany 20 Borecki
  • 88' 10 Czubak Zmiany 17 Turski
  • 88' 7 Kobacki Zmiany 13 Azacki
  • 51' Czubak
  • 72' Budnicki
  • 87' Stangret
  • 90+5 Budnicki
  • 86' Gaprindaszwili

Sprawdź, jak Wojciech Łobodziński i Karol Czubak oceniają mecz GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1 Sprawdź, jak Wojciech Łobodziński i Karol Czubak oceniają mecz GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1

W dwóch pierwszych kolejkach tego roku Arka Gdynia musiała wygrywać, aby zrównać się z GKS Tychy, który grał wcześniej i tym samym wrócić na czoło Fortuna 1. Ligi. Ostatnio, mimo straty pierwszego gola, wygrała aż 5:1 ze Stalą

Arka Gdynia - Stal Rzeszów 5:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

siłą ekipy trenera Łobodzińskiego na początku roku jest drużyna

Było bohaterów wielu. Arka Gdynia zaprezentowała "główny sztab wojska"

jednak nie brakuje też indywidualności, na przykład Dobrotka zapisał się w historii klubu

Najstarsi strzelcy goli dla Arki Gdynia w historii. Martin Dobrotka liderem

w historycznej klasyfikacji pnie się też Czubak. Na razie jest między legendami Arki, ale wysyła już przesłanie do lidera

Karol Czubak: Marcus idę po ciebie. Przeczytaj wywiad z napastnikiem Arki Gdynia

w tym sezonie napastnik ma jednak godnego rywala we własnych szeregach, jeśli chodzi o miano najskuteczniejszego w Arce

Przeczytaj, co Olaf Kobacki mówi m.in. o rywalizacji z Karolem Czubakiem o miano najskuteczniejszego w Arce Gdynia

trener Łobodziński nie dokonał żadnej zmiany w "11", a na ławce po raz pierwszy w tym sezonie usiadł Hafez (ARKA Gdynia)
GKS w poprzedniej kolejce wygrał w Krakowie 1:0. Trener Banasik na Arkę wystawi tę samą "11"
w pierwszym meczu 22. kolejki ostatni rywal Arki - Stal przegrał w Rzeszowie z Miedzią Legnica 1:3 (0:1)
Stawką meczu w Tychach jest fotel lidera. Na pewno po 22. kolejce zasiądzie w nim ta drużyna, która wygra. W przypadku remisu oba zespoły będą miały po 41 punktów. Wówczas będą mogły się z nimi zrównać, grające w niedzielę - Motor oraz w poniedziałek - Lechia
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki, GKS zielone koszulki, czarne spodenki
skandowanie "Arka Gdynia"
w wyniku losowania kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Nedicia (GKS Tychy) drużyny pozostają na tych stronach boiska, które zajęły przy prezentacji
1'
od środka mecz rozpoczął GKS
1'
w walce o górną piłkę Lenarcik (ARKA Gdynia) był faulowany przez Rumina
3'
na razie gra na połowie Arki
4'
po przechwycie Milewskiego (ARKA Gdynia) próba kontry Kobackiego (ARKA Gdynia), ale piłka uciekła poza linię boczną boiska
4'
Kikolski (GKS Tychy) odbił piłkę po strzale Skóry (ARKA Gdynia). Ładna kombinacyjna akcja. Adamczyk wrzucił piłkę w "16", Czubak zgrał ją, a Gojny doskonale podał do niepilnowanego Skóry, który był 11-12 metrów od bramki
6'
szczęście przy Arce. Żytek (GKS Tychy) podał w pole bramkowe do Rumina, który strzelił w boczną siatkę
8'
Nedić (GKS Tychy) wybił piłkę spod nóg Kobackiego (ARKA Gdynia), któremu piłkę w pole karne zagrał Adamczyk (ARKA Gdynia)
9'
Radecki (GKS Tychy) zbyt mocno zagrał piłkę w "16" Arki. Od bramki zacznie Lenarcik (ARKA Gdynia)
10'
wyrównana gra, posiadanie piłki lekko na korzyść Arki 51:49
10'
zbyt mocne zagranie w kierunku Czubaka. Piłkę przejął Kikolski (GKS Tychy)
11'
teraz kombinacja tyszan, ale znów zbyt mocne zagranie Radeckiego (GKS Tychy) i piłka w rękach Lenarcika (ARKA Gdynia)
13'
Lenarcik (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowania Połapa (GKS Tychy)
14'
sędzia, na razie ustnie upomina Tecława (GKS Tychy), który faulował Skórę (ARKA Gdynia)
15'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego celnie główkował Gol (ARKA Gdynia). Jednak ten strzał nie mógł zagrozić Kikolskiemu (GKS Tychy). Piłka skierowana w środek bramki
16'
dwukrotnie sprzed pola karnego strzelał Gol (ARKA Gdynia). Pierwsze uderzenie zostało zablokowane przez Nedicia, dobitka niecelna
17'
Stolc (ARKA Gdynia) sfaulował Dijakovicia (GKS Tychy). Dobra okazja do dośrodkowania w pole karne, gdyż około 30 metrów do bramki
18'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu, a po chwili był jeszcze faulowany przez Rumina
20'
Połap (GKS Tychy) sfaulował Kobackiego (ARKA Gdynia) na wysokości własnego pola karnego
21'
Ertlthaler (GKS Tychy) jeszcze w rozmowie z sędzią, który ma kłopoty z ustawieniem muru gospodarzy
21'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kobackiego (ARKA Gdynia) do strzału doszedł Gol (ARKA Gdynia). Uderzył nad bramką
21'
Gol (ARKA Gdynia) sygnalizował jeszcze, że był faulowany, ale sędzia nakazał grać dalej. VAR nie interweniował
25'
Lenarcik (ARKA Gdynia) nad bramką przerzucił piłkę po strzale z dystansu Radeckiego (GKS Tychy)
26'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Ertlthalera (GKS Tychy) z narożnika boiska
26'
jeszcze Budnicki (GKS Tychy) fauluje Stolca (ARKA Gdynia) w "16" Arki
27'
Gojny (ARKA Gdynia) stracił piłkę na rzecz Połapa (GKS Tychy). Wydawało się, że był faulowany, ale sędzia nie zagwizdał. Sprzed pola karnego uderzył Rumin. Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie obronił
28'
obie drużyny po 2 celne strzały
29'
posiadanie piłki 50:50
30'
Lenarcik (ARKA Gdynia) bez problemu złapał zbyt głębokie dośrodkowanie Połapa (GKS Tychy). Wahadłowy gospodarzy podniesieniem ręki przeprosił partnerów
30'
przypomnijmy, że Połap to ten piłkarz, który w Gdyni już w pierwszej połowie dostał czerwoną kartkę, a Arka wygrała 2:0

Arka Gdynia - GKS Tychy 2:0. Pierwsza wygrana u siebie od 3 marca. Lider w "10"

32'
Wojtuszek (GKS Tychy) próbował dograć do Djakovicia, który wbiegł w pole karne i się... poślizgnął
33'
niecelny strzał Adamczyka (ARKA Gdynia)
33'
w niecelnych strzałach 3:1 dla Arki
34'
Połap (GKS Tychy) czekał aż piłka opuści boisko, gdyż liczył na rzut rożny, ale sędzia pokazał, że to piłkarz GKS w pojedynku z Gojnym (ARKA Gdynia) jako ostatni dotknął piłki
36'
po akcji Adamczyka (ARKA Gdynia) niecelnie uderzył sprzed pola karnego Gol
37'
Kikolski (GKS Tychy) wypuścił piłkę z rąk po zagraniu Skóry (ARKA Gdynia) wzdłuż pola bramkowego, ale Kobacki (ARKA Gdynia) nie zdążył jej dobić do bramki
39'
najlepsza szansa Arki na gola. Kobacki (ARKA Gdynia) przeprowadził piłkę z własnej połowy i wypuścił sam na sam z bramkarzem Czubaka. Karol jednak kopnął piłkę w Kikolskiego (GKS Tychy)
42'
Arka gra pressingiem na połowie GKS
43'
"urwał" się Dijaković (GKS Tychy), który w dryblingu "zakręcił" Skórą (ARKA Gdynia). Jego strzał zablokował Marcjanik (ARKA Gdynia). Jeszcze piłkarz GKS był na spalonym
44'
Połap (GKS Tychy) z ostrego kąta strzelił obok bramki, a mógł dograć do Dijakovicia (GKS Tychy), który stał niepilnowany kilka metrów od bramki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GKS TYCHY - ARKA GDYNIA 0:0
Na razie w meczu na szczycie 22. kolejki bez goli, choć raczej nie można było się nudzić. Widać było, że drużyny mają przed sobą respekt, ale udało się stworzyć kilka bramkowych sytuacji. Arkę na prowadzenie mógł szybko wyprowadzić Skóra (ARKA Gdynia), a pod koniec połowy jeszcze lepszą okazję miał Czubak, ale w obu przypadkach bardzo dobrze interweniował Kikolski (GKS Tychy). Gdynianie oddali łącznie 7 strzałów na bramkę rywali, z których 3 były celne.
GKS po dwa razy odpowiedział uderzeniami celnymi i niecelnymi. Lenarcik (ARKA Gdynia) grał czujnie, ale nie miał praktycznie żadnej trudnej interwencji. W najlepszej okazji dla miejscowych Rumin strzelił w boczną siatkę.
Czekamy na emocje w drugiej połowie, bo remis nie powinien zadowolić żadnej z drużyn, gdyż byłaby to okazja dla kolejnych zespołów, aby doskoczyły w tej kolejce do prowadzącego duetu.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
48'
GKS śrubuje posiadanie piłki, ale z dala od bramki Arki podaje piłkę. Posiadanie 57:43 na korzyść miejscowych
50'
zablokowany strzał Czubaka przez Nedicia (GKS Tychy). Będzie pierwszy rzut rożny dla Arki w tym spotkaniu. Napastnik strzelał po akcji Kobackiego (ARKA Gdynia) i Skóry (ARKA Gdynia)
51'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Kobacki z narożnika boiska zagrał do Gojnego, a gdy ponownie otrzymał piłkę, dośrodkował. Karol wskoczył wyżej od Nedicia i głową posłał piłkę do siatki z 6. metra
51'
12. gol Czubaka w tym sezonie. Zrównał się z liderem klasyfikacji najlepszych strzelców Fortuna 1. Ligi - Sekulskim
52'
przypomnijmy, że Czubak i Kobacki (ARKA Gdynia) strzelali gole w pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie, wygranym w Gdyni 2:0
53'
doskonała interwencja Gola we własnym polu karnym. Zablokował strzał Rumina. Jeszcze korner dla GKS
54'
Żytek (GKS Tychy) wrzucił piłkę na górną siatkę bramki Lenarcika (ARKA Gdynia)
56'
GKS przygotowuje podwójną zmianę
58'
Gol (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Wojtuszka
59'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Połap, w jego miejsce wchodzi Mikita.
59'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Żytek, w jego miejsce wchodzi Śpiączka.
60'
ofensywne zmiany trenera GKS
60'
rzut rożny dla GKS
61'
po dośrodkowaniu Ertlthalera (GKS Tychy) z narożnika boiska w walce o górną piłkę Budnicki (GKS Tychy) sfaulował Gola
63'
Ertlthaler (GKS Tychy) padł w polu karnym Arki w walce o piłkę z Dobrotką (ARKA Gdynia)
63'
o karnym nie ma mowy
63'
pomocy medycznej potrzebuje jeszcze Skóra (ARKA Gdynia)
63'
trener Łobodziński przygotowuje podwójną zmianę
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
65'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wszedł na prawe skrzydło, gdzie grał Skóra (ARKA Gdynia), a Lipkowski (ARKA Gdynia) do środka pola w miejsce Adamczyka (ARKA Gdynia). Dzięki temu nadal na boisku jest młodzieżowiec, co jest obowiązkowe w 1. Lidze
67'
Radecki (GKS Tychy) zablokował dośrodkowanie Milewskiego (ARKA Gdynia). Będzie korner
68'
Gojny (ARKA Gdynia) z narożnika krótko do Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia), ale Gruzin stracił piłkę
70'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wyprowadził kontrę, zagrał do Kobackiego (ARKA Gdynia). Olaf podaniem przed bramką szukał Czubaka. Gdy Karol nie doszedł do piłki to uderzył Lipkowski (ARKA Gdynia), ale obok słupka
71'
GKS przygotowuje kolejną, podwójną zmianę
72'
Żółtą kartką został ukarany Budnicki (GKS Tychy) po faulu na Kobackim na wysokości własnego pola karnego
73'
Kobacki (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego uderzył na bramkę. Piłka nad poprzeczką
73'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Rumin, w jego miejsce wchodzi Mystkowski.
73'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Radecki, w jego miejsce wchodzi Kurtaran.
75'
Dobrotka (ARKA Gdynia) nie pozwolił dojść do piłki Śpiączce po wrzutce w "16" Arki Mystkowskiego (GKS Tychy)
77'
Gol (ARKA Gdynia) od razu po przechwycie zagrał długą piłkę w kierunku Czubaka. Podanie zbyt mocne. Piłkę przeją Kikolski (GKS Tychy)
79'
niecelny strzał sprzed pola karnego Wojtuszka
79'
trener Łobodziński przygotowuje zmianę, kończy rozgrzewkę Borecki (ARKA Gdynia)
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
82'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Tecław, w jego miejsce wchodzi Stangret.
82'
GKS wykorzystał już limit zmian, trener Łobodziński ma jeszcze jedną roszadę, w trakcie której może wymienić jednego lub dwóch zawodników
84'
GKS coraz częściej gra długą piłkę w kierunku bramki Arki. Na razie gdynianie dobrze sobie z tym radzą
85'
zanosi się na podwójną zmianę w Arce
86'
Żółtą kartką został ukarany Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) za faul taktyczny, przerywający kontrę
87'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać. Doskonałe podanie Kobackiego (ARKA Gdynia)
87'
Żółtą kartką został ukarany Stangret (GKS Tychy) po faulu na Czubaku
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Turski.
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Azacki.
88'
Azacki (ARKA Gdynia) zapewne ma za zadanie walczyć o górne piłki w polu karnym
90'
Stangret (GKS Tychy) nie zdołał oddać strzału w "16" Arki
90'
niecelnie główkował Śpiączka (GKS Tychy)
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
GKS w ataku
90+1
Śpiączka (GKS Tychy) pada w polu karnym po starciu ze Stolcem (ARKA Gdynia). Sędzia każe grać dalej
90+2
Śpiączka (GKS Tychy) leży na murawie, jest czas, aby odwołać się do VAR
90+2
kapitanowie obu drużyn dyskutują z sędzią
90+3
Śpiączka (GKS Tychy) już wstaw, ale nadal czekamy na ocenę tej sytuacji przez VAR
90+3
sędzia nakazuje wznowić grę
żółta i czerwona
90+5
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Budnicki (GKS Tychy). W walce o górną piłkę uderzył łokciem Azackiego
90+5
pomoc medyczna przy Azackim (ARKA Gdynia)
90+6
Azacki (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
90+7
Arka utrzymuje się z piłką na połowie GKS
90+7
Turski (ARKA Gdynia) nie doszedł do zbyt mocnego podania. Od bramki Kikolski (GKS Tychy)
90+8
Dijaković (GKS Tychy) wrzucił piłkę w "16" Arki. Przejął ją Lenarcik (ARKA Gdynia)
90+8
KONIEC MECZU. GKS TYCHY - ARKA GDYNIA 0:1
Arka została samodzielnym liderem Fortuna 1. Liga, po raz drugi w tym sezonie wygrywając z GKS, tym razem w Tychach 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Czubak, który z 12 bramkami zrównał się z przodownikami klasyfikacji najlepszych snajperów - Sekulskim i Rodado. Gospodarze w drugiej połowie mieli optyczną przewagę, wygrali w posiadaniu piłki 59:41, ale nie potrafili po przerwie oddać nawet celnego strzału. Obie drużyny w całym meczu uderzały na bramkę po 14 razy, ale Arka czyniła to dokładniej, gdyż pięciokrotnie zmusiła do interwencji Kikolskiego (GKS Tychy). Rywale dwa razy przed przerwę posłali piłkę w światło bramki. Wynik mógł jeszcze poprawić Gaprindaszwili (ARKA Gdynia), a przed przerwą na listę strzelców mogli się wpisać: Czubak i Skóra (ARKA Gdynia).