GKS Tychy - Lechia Gdańsk 1:3. Twierdza padła, awans na 3. miejsce

5 listopada 2023, godz. 14:45
Opinie (154)

Lechia Gdańsk wygrała z GKS Tychy 3:1, a gole strzelali dla niej kolejno (od prawej): Maksym Chłań, Rifet Kapić i Tomas Bobcek. Lechia Gdańsk wygrała z GKS Tychy 3:1, a gole strzelali dla niej kolejno (od prawej): Maksym Chłań, Rifet Kapić i Tomas Bobcek.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z GKS Tychy 3:1 (1:0) w meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi. Biało-zieloni odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowali na 3. miejsce w tabeli. Jednocześnie zdobyli "twierdzę Tychy", gdyż w meczu o ligowe punkty rywale byli tam niepokonani od ośmiu meczów. Gole dla podopiecznych Szymona Grabowskiego zdobyli: Maksym Chłań, Rifet Kapić i Tomas Bobcek.

Szpakowski

Rezerwowi: 44 Kostrzewski, 7 Niewiarowski, 11 Skibicki, 18 Śpiączka, 21 Machowski, 26 Bieroński, 33 Tecław, 77 Mikita, 88 Dzięgielewski

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 27 Bugaj, 42 Kardaś, 79 Sezonienko
  • 46' 16 Budnicki Zmiany 33 Tecław
  • 46' 8 Szpakowski Zmiany 18 Śpiączka
  • 46' 10 Mystkowski Zmiany 7 Niewiarowski
  • 76' 23 Radecki Zmiany 88 Dzięgielewski
  • 76' 20 Wojtuszek Zmiany 26 Bieroński
  • 67' 99 Neugebauer Zmiany 79 Sezonienko
  • 67' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 74' 8 Kapić Zmiany 6 Biegański
  • 90+1 30 Chłań Zmiany 16 D’Arrigo
  • 90+1 7 Mena Zmiany 21 Sypek
  • 52' Śpiączka
  • 24' Chłań
  • 53' Kapić
  • 61' Bobcek
  • 33' Banasik trener
  • 45' Budnicki
  • 79' Śpiączka
  • 83' Połap
  • 90+2 Nedić
  • 90+7 Dzięgielewski
  • 90+8 Dijaković
  • 73' Żelizko
  • 90+6 Biegański
  • 46' Surowiec trener przygotowania motorycznego
  • 47' Farkas asystent pierwszego trenera

wielkie znaczenie tego meczu dla obu drużyn. Lechia w przypadku wygranej wyprzedzi GKS i awansuje na 3. miejsce w Fortuna 1. Ligi. Natomiast tyszanie w przypadku wygranej zostaną liderami tabeli

Przeczytaj, co przed meczem GKS Tychy - Lechia Gdańsk mówili Szymon Grabowski i Tomasz Neugebauer

obie drużyny mają doskonałe passe. Lechia nie przegrała w lidze od sześciu meczów, a dwa ostatnie wygrała. Natomiast GKS u siebie w 1 lidze nie przegrał od ośmiu meczów

Derby Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 24.11.2023 godz. 20:30. Zmiany organizacyjne w klubie

w ostatnim meczu Lechia dużo zawdziecza Sarnawskiemu, który po raz pierwszy na polskich boiskach udowodnił, że jest specjalistą od obrony rzutów karnych

Trener Lechii Gdańsk czuł to podskórnie. Bogdan Sarnawski od krytyki po 3 punkty

inne zasługi wniósł Bugaj, który co prawda występ w Warszawie okupił kontuzją, ale zdobył punkty, które pozwoliły Lechii awansować z 15. na 8. miejsce w Pro Junior System, a w perspektywie jest możliwości przesunięcia się nawet na 4. pozycję. To z kolei w dużej mierze zależy od Sezonienki

Lechia Gdańsk bliżej dużej kasy. Znaczny awans w Pro Junior System, a może być jeszcze lepiej, jeśli...

w "11" na GKS nie ma żadnego z tych piłkarzy. W porównaniu z meczem z Polonią jedna zmiana. Bugaj, który nie jest w pełni sił po urazie, usiadł na ławce, a do składu wrócił Neugebauer. To powoduje przesunięcia na innych pozycjach, bo Piła ze skrzydła przechodzi na prawą obronę, a Chłań nie będzie ofensywnym pomocnikiem, a ponownie skrzydłowym

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

GKS w czwartek przegrał w Pucharze Polski z Legią Warszawa 0:3. W porównaniu z tym meczem dziś trener Banasik ponownie postawił tylko na pięciu zawodników. Znów zagrają: Nedić (GKS Tychy), Brudnicki, Błachewicz (GKS Tychy), Wojtuszek (GKS Tychy) i Rumin (GKS Tychy)
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia stalowe stroje z zielonymi pasami, GKS białe koszulki, czarne spodenki
przed meczem Nedić (GKS Tychy) otrzymał koszulkę nr 100 za sto występów w barwach GKS
losowanie kapitanów Kapicia (LECHIA Gdańsk) i Nedicia (GKS Tychy) nie zmieniło stron boiska, które wcześniej zajęły drużyny
1'
od środka boiska rozpoczął GKS
1'
i od razu atak gospodarzy. Radecki (GKS Tychy) zagrał piłkę głową w kierunku Błachewicza (GKS Tychy), ale zbyt mocno. Od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
2'
są już pierwsze upadki, bo boisko dziś bardzo grząskie
3'
szczęście przy Lechii, Rumunin z 7, metra przestrzelił głową po dośrodkowaniu Połapa (GKS Tychy)
3'
Rumin (GKS Tychy) ucierpiał przy tym strzale, bo atakował go Chindris (LECHIA Gdańsk), potrzebna pomoc medyczna
4'
Rumin (GKS Tychy) zostaje na boisku
6'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu Błachewicza (GKS Tychy)
8'
zablokowany strzał meny przez Nedicia (GKS Tychy), a Chłań (LECHIA Gdańsk), który próbował dobijać przewrotką, przestrzelił
8'
sędzia jeszcze skonsultował z VAR, czy Nedić (GKS Tychy) nie pomagał sobie ręką i pozwolił wznowić grę od bramki GKS
9'
Nedić (GKS Tychy) już drugi raz fauluje, gdy po stracie piłki GKS na połowie Lechii, gdańszczanie próbowali wyjść z kontrą
11'
nieudane dośrodkowanie Meny (LECHIA Gdańsk). Piłka wysoko nad bramką
13'
Mystkowski (GKS Tychy) nie opanował piłki w "16" Lechii i jeszcze się przewrócił
15'
Piłka wybił piłkę głową poza bramkę, gdyż Błachewicz (GKS Tychy) zdołał skierować piłkę w kierunku bramki Lechii, mimo że pilnował go Mena (LECHIA Gdańsk)
15'
kontra Lechii po rzucie rożnym GKS, ale Kapić (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę
17'
Mena (LECHIA Gdańsk) zmienił się stronami boiska z Chłaniem (LECHIA Gdańsk), teraz Kolumbijczyk z lewej, a Ukrainiec z prawej strony boiska
19'
dość wyrównany mecz
20'
bezpośredni wrzut piłki z autu w "16" Lechii nie zaskoczył gdańskiej defensywy
20'
Rumin (GKS Tychy) w pojedynku o górną piłkę faulował Kałahura (LECHIA Gdańsk)
21'
Chłań (LECHIA Gdańsk) zagrał piętą do Piła (LECHIA Gdańsk), który od razu dośrodkował. Kikolski (GKS Tychy) niezbyt pewnie piąstkował, ale nikt nie wykorzystał z Lechii tej okazji, aby oddać strzał
22'
rzut rożny dla Lechii pierwszy w tym spotkaniu
23'
Głębokie dośrodkowanie Kapicia (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego. Chłań (LECHIA Gdańsk) założył siatkę rywali i przekazał piłkę Neugebauerowi (LECHIA Gdańsk), który dośrodkował ją w pole bramkowe. Tam dobrze interweniował Kikolski (GKS Tychy)
24'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Co za akcja Ukraińca! Dostał długą piłkę z własnej połowy, przyjął ją w efektownym stylu, a następnie dryblował skutecznie w polu karnym, mimo że naprzeciw siebie miał czterech rywali, aż wreszcie uderzył z około 13. metra tuż przy lewym słupku bramki GKS
25'
zablokowany strzał Błachewicza (GKS Tychy), a po chwili i Mystkowskiego (GKS Tychy). Rzut rożny dla GKS
26'
Budnicki (GKS Tychy) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Błachewicza (GKS Tychy)
29'
na razie jedyny celny strzał tego meczu to ten dający prowadzenie Lechii po uderzeniu Chłania (LECHIA Gdańsk)
30'
Rumin (GKS Tychy) nie opanował piłki w "16" Lechii po dośrodkowaniu Błachewicza (GKS Tychy)
31'
Połap (GKS Tychy) ponowił akcję i przewrócił się w polu karnym Lechii po starciu z Kałahurem (LECHIA Gdańsk). Sędzia nakazał grać dalej
31'
rzut rożny dla GKS
32'
Chindris (LECHIA Gdańsk) ucierpiał w walce o górną piłkę z Budnickim (GKS Tychy), rzut wolny dla Lechii
32'
posiadanie piłki 55:45 na korzyść Lechii
33'
Błachewicz (GKS Tychy) ucierpiał w pojedynku z Bobckiem, wymaga pomocy medycznej
33'
Żółtą kartką został ukarany trener Banasik (GKS Tychy), który domagał się najwyraźniej kartki dla... piłkarza Lechii
34'
gra wznowiona, Błachewicz (GKS Tychy) na razie poza boiskiem
34'
gospodarze już w komplecie
37'
piłka po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk) i po nodze obrońcy w ręce Kikolskiego (GKS Tychy)
38'
kiks Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk). Piłkę wybił w aut około 20 metrów od własnej bramki
39'
Piła (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na dośrodkowanie Radeckiemu (GKS Tychy). Kolejny korner dla GKS
39'
po rozegraniu przez GKS rzutu rożnego uderzenie sprzed pola karnego Mystkowskiego (GKS Tychy) wysoko nad bramką
42'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Błachewicza (GKS Tychy)
42'
zbyt mocne podanie Żelizko (LECHIA Gdańsk) w kierunku Bobcka. Piłkę przejął bramkarz GKS
43'
niecelnie główkował Budnicki (GKS Tychy)
44'
Chłań (LECHIA Gdańsk) próbował odebrać piłkę Dojakoviciowi. Pomógł obrońcy bramkarz, który rzucił się pod nogi i złapał piłkę
45'
Żółtą kartką został ukarany Budnicki (GKS Tychy).
45'
to efekt faulu na Chłaniu (LECHIA Gdańsk), który starał się wykończyć kontrę 2 na 2, do której Lechia doszła po stracie przy wyprowadzeniu piłki Nedicia (GKS Tychy)
45'
Chłań (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
Chłań (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
45+2
po strzale z rzutu wolnego Neugebauera (LECHIA Gdańsk) Kikolski (GKS Tychy) wypuścił piłkę, ale po chwili ją złapał
45+3
piłkarze GKS sygnalizują zagranie ręką Olssona (LECHIA Gdańsk). Sędzia zdecydował, że będzie rzut rożny po wybiciu piłki przez Piłę
45+4
Nedić (GKS Tychy) przy dojściu do dośrodkowania z rzutu rożnego poda na murawę i domaga się rzutu karnego. Sędzia nie reaguje
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GKS TYCHY - LECHIA GDAŃSK 0:1
Lechia prowadzi dzięki kapitalnej akcji Chłania (LECHIA Gdańsk), który zdobył gola, mimo że naprzeciw siebie miał 4 rywali. GKS starał się odpowiedzieć głównie po stałych fragmentach gry, których miał mnóstwo. Szukał też w takich sytuacjach rzutu karnego, sygnalizując zagrania ręką lub faule, ale sędzia nie zagwizdał ani razu. Tym samym GKS pozostaje bez żadnego celnego strzału. Lechia jest dobrze zorganizowaną drużyną, która stara się nie popełnić błędu w defensywie i zrobić użytek z szybkości swoich skrzydłowych.
Gdyby taki wynik utrzymał się do końca meczu Lechia przeskoczyłaby w tabeli GKS i awansowała na 3. miejsce. Natomiast na czele byłaby Odra przed Arką.
czerwona kartka
46'
Surowiec, trener przygotowania motorycznego GKS Tychy otrzymał czerwoną kartkę w wyniku wymianu zmian z sędzią przy zejściu piłkarzy do szatni po pierwszej połowie.
46'
aż trzy zmiany w GKS w przerwie
46'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Budnicki, w jego miejsce wchodzi Tecław.
46'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Szpakowski, w jego miejsce wchodzi Śpiączka.
46'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Mystkowski, w jego miejsce wchodzi Niewiarowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
Lechia bez zmian w składzie
46'
od razu piłka do ataku do Bobcka, ale Słowak nie utrzymał jej w boisku. Od bramki grę wznowi Kikowski
47'
Farkas asystent pierwszego trenera (GKS Tychy) otrzymał czerwoną kartkę.
48'
rzut rożny dla Lechii
49'
Nedić (GKS Tychy) wybił piłkę po dośrodkowaniu Piły z narożnika boiska
49'
na ławce GKS nie widać trenera Banasika, choć nie ma informacji, aby otrzymał on drugą żółtą kartkę
52'
[1:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Śpiączka. Napastnik GKS, który gra dziś w masce, wyskoczył wyżej niż Piła i głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Połapa. Sarnawski w ogóle nie interweniował, tylko wzrokiem odprowadził piłkę do siatki
53'
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapić. Kapiten Lechii uderzył sprzed pola karnego, mimo że miał naprzeciw siebie trzech rywali. Piłka po rękach Kikolskiego padła w lewy róg bramki GKS
57'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale głową Nedicia (GKS Tychy)
58'
strzał nad bramką z dystansu Radeckiego (GKS Tychy)
59'
trener Banasik znów na ławce GKS
60'
nieudane dośrodkowanie Meny (LECHIA Gdańsk). Piłka opuściła boisko
61'
[1:3] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bobcek. Dwójkowa kontra Lechii po przechwycie w środku boiska. Neugebauer ściągnął na siebie obrońców, sugerując oddanie strzału, a wyłożył piłkę na strzał napastnikowi, który w pojedynku sam na sam pokonał bramkarza
62'
chwila na sprawdzenie, czy nie było spalonego i wznawiamy grę przy prowadzeniu Lechii 3:1
63'
niecelny strzał Połapa (GKS Tychy)
63'
Lechia dziś bardzo skuteczna 4 celne strzały 3 gole
64'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Dijakovicia (GKS Tychy) z około 10 metra
64'
i jeszcze raz dobrze Sarnawski (LECHIA Gdańsk). Tym razem złapał piłkę po uderzeniu sprzed pola karnego Radeckiego (GKS Tychy)
65'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
65'
przygotowywana podwójna zmiana w Lechii
67'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
67'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
67'
Lechia wymieniła napastnika oraz młodzieżowca
68'
GKS będzie odpowiadał również podwójną zmianą
71'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) wygrał w pojedynku jeden na jednego z Niewiarowskim (GKS Tychy) i "skasował" nieźle wyglądającą kontrę rywali
72'
rykoszet po strzale Żelizko (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
72'
Kapić (LECHIA Gdańsk) charakterystyczny młynkiem rękoma daje sygnał, że potrzebuje zmiany
73'
Żółtą kartką został ukarany Żelizko (LECHIA Gdańsk), który w dał się w dyskusję z sędzią
74'
nim Żelizko (LECHIA Gdańsk) wykona drugi rzut rożny z rzędu będzie zmiana
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Biegański. Także Janek przejął opaskę kapitana
75'
bez zagrożenia dla GKS po kolejnym dośrodkowaniu Żelizko (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
76'
niecelny strzał sprzed pola karnego Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk)
76'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Radecki, w jego miejsce wchodzi Dzięgielewski.
76'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Wojtuszek, w jego miejsce wchodzi Bieroński.
78'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej po faulu Śpiączki (GKS Tychy)
79'
Żółtą kartką został ukarany Śpiączka (GKS Tychy).
80'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
81'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Połapa (GKS Tychy)
83'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po główce Śpiączki (GKS Tychy)
83'
Żółtą kartką został ukarany Połap (GKS Tychy) po faulu na ruszającym z kontrą Chłaniu
85'
bardzo dobra interwencja Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) po strzale Bierońskiego (GKS Tychy)
85'
znów doskonale Sarnawski (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę po strzale Śpiączki (GKS Tychy), do którego piłka dotarła po złym wybiciu głowa Olssona (LECHIA Gdańsk)
85'
Lechia przygotowuje podwójną zmianę
86'
Chłań (LECHIA Gdańsk) próbował w polu karnym dograć do Meny (LECHIA Gdańsk), ale nie pozwolił na to Dijaković (GKS Tychy)
87'
zablokowany strzał Sezonienki (LECHIA Gdańsk) i jeszcze faul na piłkarzu Lechii. Rzut wolny niepełna 25 metrów od bramki GKS
88'
dobry strzał z rzutu wolnego Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk). Kikolski (GKS Tychy) odbił piłkę poza bramkę
88'
bez zagrożenia dla GKS po dośrodkowaniu z narożnika boiska Żelizko (LECHIA Gdańsk)
90'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole karne, ale nikomu nie udało się oddać strzału
90'
co najmniej 5 minut dłużej trwać będzie ten mecz
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sypek.
90+2
Żółtą kartką został ukarany Nedić (GKS Tychy) po faulu na Sypku
90+4
Piła (LECHIA Gdańsk) z pola bramkowego wybił piłkę po dośrodkowaniu Połapa (GKS Tychy)
90+5
przepychanki między piłkarzami obu drużyn w polu bramkowym Lechii
90+6
Żółtą kartką został ukarany Biegański (LECHIA Gdańsk).
90+6
Biegański (LECHIA Gdańsk) nie zagra w następnej kolejce, bo to dla niego 4. żółta kartka w tym sezonie
90+7
Żółtą kartką został ukarany Dzięgielewski (GKS Tychy).
90+8
Żółtą kartką został ukarany Dijaković (GKS Tychy).
90+8
jeszcze rzut rożny, ale Sypek (LECHIA Gdańsk) nie trafił w piłkę, składając się do strzału
90+8
KONIEC MECZU. GKS TYCHY - LECHIA GDAŃSK 1:3
Bardzo dobry mecz Lechii z drużyną, która do tej kolejki była wiceliderem, a u siebie była niepokonana w lidze od kwietnia tego roku. Gdańszczanie zdobyli twierdzę Tychy, gdyż byli przede wszystkim skuteczni. Po wyrównaniu przez GKS od razu golem odpowiedział Kapić (LECHIA Gdańsk), a wynik ustalił Bobcek.
Trener Grabowski dobrze dobrał taktykę, która polegała na punktowaniu rywala po przechwytach i szybkich akcjach.
W defensywie było trochę kłopotów, gdyż GKS postawił na bardzo dużą liczbę dośrodkowań. Dochodził też do strzałów, ale poza tym jednym, gdy bramkę zdobył Śpiączka (GKS Tychy), Sarnawski (LECHIA Gdańsk) stawał na wysokości zdania.
Tym samym Lechia wygrała trzeci mecz z rzędu, a łącznie jest już niepokonana od siedmiu kolejek. Nagrodą jest awans na 3. miejsce w tabeli.

5 listopada 2023, godz. 12:40