Marcus obiecał i Arka wygrała 3:0

3 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Marcus strzelił gola z karnego, a wcześniej zaliczył asystę. Marcus strzelił gola z karnego, a wcześniej zaliczył asystę.

"Wierzę w to, że wygramy - powiedzmy 3:0 lub 3:1" - zapewniał nas Marcus przed meczem z GKS Tychy. Brazylijczyk dotrzymał słowa. To on po strzale z karnego ustalił wynik I-ligowego meczu na 3:0 (0:0), a przy drugim golu dla Arki asystował. Pierwsze trafienie w tym sezonie zaliczył Arkadiusz Aleksander, a Michał Rzuchowski wpisał się na snajperską listę już trzy minuty po wejściu na boisko.

Szromnik - Kubowicz, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Marcus, Szwoch, Pruchnik, Radzewicz - Jamróz - Aleksander
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Bednarek (Koszalin) oraz Hankiewicz, Wójcik
Widzów: 5082
Misztal - Krajanowski, Kopczyk, Balul, Chomiuk - Żunić, Imiela - Małkowski, Gąsior, Szczęsny - Smółka
  • 63' Jamróz Zmiany Rzuchowski
  • 73' Radzewicz Zmiany Glauber
  • 80' Aleksander Zmiany Szubert
  • 46' Imiela Zmiany Mąka
  • 57' Małkowski Zmiany Dzięgielewski
  • 82' Szczęsny Zmiany Czupryna
  • 49' Aleksander
  • 66' Rzuchowski
  • 90+5 Marcus
  • 41' Radzewicz
  • 62' Tomasik
  • 87' Kubowicz
  • 9' Szczęsny
  • 34' Chomiuk
  • 41' Małkowski
  • 56' Smółka
  • 65' Żunić

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA
(Arka): Wierzyłem w swoich zawodników, gdyż wiem ile wysiłku włożyliśmy w ten okres przygotowawczy. Przy takiej publiczności, w takiej atmosferze łatwiej wygrywa się mecze. Było czuć tego dwunastego zawodnika w postaci dopingu kibiców przez pełne 94 minuty spotkania.

Dziękuję kibicom za doping, a piłkarzom za realizowanie założeń taktycznych. Wytrzymaliśmy cały mecz, jak można powiedzieć, w wysokim pressingu. To zaowocowało bramkami.

Tomasz Fornalik Tomasz Fornalik
TOMASZ FORNALIK (GKS): Gratuluję zwycięstwa Arce. My nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz. Zwłaszcza w pierwszej połowie ciężko było nam wyjść spod agresywnej gry Arki. Mimo tego wynik był korzystny. O przegranej zadecydowało otwarcie drugiej połowy.

trener Sikora postawił na tę samą "11" co w pierwszej kolejce
GKS również w tym samym składzie, w którym rozpoczął przed tygodniem mecz z Górnikiem Łęczna, zakończony zwycięstwem 2:0. Poza Krajanowskim, który zagra na prawej obronie, w "11" gości są dwaj piłkarze, którzy w przeszłości bezskutecznie próbowali przez testy przebić się do Arki: Misztal i Chomiuk
Arka musi uważać na Pawła Smółkę (GKS) , który w pierwszej kolejce strzelił oba gole dla GKS
dobra piłkarska pogoda do gry, około 25 stopni Celsjusza
na ławce trenerskiej gości zasiadł Tomasz Fornalik, brat selekcjonera reprezentacji Polski - Waldemara. Na tym stanowisku zmienił Piotra Mandrysza, który w trenerskim cv ma również pracę w Arce
na stadionie w Gdyni pojawił się Marek Chojnacki. Szkoleniowiec, który utrzymał z Arką ekstraklasę wiosną 2009 roku, gdy zmienił Czesława Michniewicza, jest obecnie komentatorem Orange Sport. Ponadto chlubi się on największą liczbą w historii ekstraklasy jako piłkarz
na rozgrzewce doping tylko dla Arki, sektor gości pusty
rozbrzmiewa Rota Arki, piłkarze wychodzą do prezentacji
Arka gra na żółto-niebiesko, GKS w zielonych koszulkach, w czarnych spodenkach
głośne skandowanie "Arka Gdynia", liczbę widzów tradycyjnie podamy w drugiej połowie, gdy otrzymamy odczyt z kołowrotków stadionowych
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
Jarzębowski (ARKA) dobrze przerwał atak rywali i jeszcze był faulowany przez Chomiuka (GKS), kapitan Arki naprawił błąd Kubowicza (ARKA), któremu przydarzyła się prosta strata
2'
wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego ruszył też doping dla Arki
2'
stremowani chyba piłkarze Arki, kolejna strata, tym razem Jamroza, Łukasz ma szczęście, gdyż ratował się faulem, który mógł zostać "wyceniony" na kartkę, ale na razie sędzia nie sięgnął do kieszeni
3'
Szromnik (ARKA) miał kłopoty z wybiciem piłki, którą podawał mu Sobieraj (ARKA)
4'
"Arka gol" - śpiewy z trybun, ale na razie częściej przy piłce goście
4'
szybka kontra Arki po przechwycie górnej piłki przez Szromnika (ARKA), strzał Szwocha (ARKA) jednak zablokowany
6'
drugi już faul Jamroza, sędzia napomina napastnika Arki
7'
doskonały strzał po indywidualnej akcji Marcusa (ARKA), Misztal (GKS) z trudem wybił piłkę na róg
7'
zbyt długie dośrodkowanie z rogu Pruchnika (ARKA), piłki nie mógł opanować Jarzębowski (ARKA)
8'
faule z obu stron, Szwoch (ARKA) przewrócił Krajanowskiego (GKS)
9'
pomocy masażystów wymaga Kubowicz (ARKA), obrońca na chwilę schodzi z boiska trzymając się za nos
9'
Żółtą kartką został ukarany Szczęsny (GKS) za faul na Kubowiczu
9'
znów z trybun skandowanie "Arka gol"
12'
masażyści tamują krew z rozbitego nosa Kubowicza (ARKA), Arka nadal w "10", ale utrzymuje się z piłką na połowie rywali
14'
Kubowicz (ARKA) wrócił na boisko
14'
dobrze wyszedł Misztal (GKS) z bramki i wyłapał miękkie dośrodkowanie Marcusa (ARKA)
15'
zarysowuje się przewaga Arki, GKS już cofnięty na własną połowę i tutaj szuka szans na przechwyt piłki
16'
niecelny strzał Aleksandra, któremu piłka spadła pod nogi po tym, gdy Marcus źle złożył się do przewrotki
17'
Szromnik (ARKA) złapał piłkę po zagraniu Małkowskiego (GKS), któremu dobrze swobodę manewru ograniczał Tomasik (ARKA)
18'
z sektora "Górka" cały czas śpiewy i doping dla Arki
19'
dwa złe zagrania w krótkim czasie Radzewicza (ARKA), które kończą ataki gospodarzy
20'
Tomasik (ARKA) dobrze opanował piłkę, ale gdy mijał obrońcę sędzia nieco z opóźnieniem odgwizdał spalonego
20'
z trybun kibice Arki pozdrawiają zaprzyjaźnione z gdyńskim klubem inne kluby
21'
faul na Szwochu (ARKA), to już dziewiąte w tym meczu przewinienie gości
22'
zbyt głębokie dośrodkowanie Pruchnika (ARKA) z wolnego, nie mógł jej sięgnąć głową Sobieraj (ARKA)
24'
znów na spalonym Tomasik (ARKA)
25'
wulgarnie z trybun, spiker prosi się o powstrzymanie z tego typu przyśpiewkami
25'
Szwoch (ARKA) próbował przerzucić piłkę nad obrońcami, ale Jamróz (ARKA) nie doszedł do tego podania
28'
nie zmienia się obraz gry, Arka stara się atakować, ale na ogół traci piłkę 20-25 metrów od bramki rywali
29'
"Arka MZKS" - śpiewy z trybun
30'
Szczęsny przewrócił się w okolicach narożnika pola karnego Arki po starciu z Kubowiczem, sędzia nakazał grać dalej
32'
Krajanowski (GKS) bez sentymentu do Pruchnika (ARKA), ostro fauluje pomocnika Arki
33'
dośrodkowanie z wolnego Pruchnika (ARKA) tym razem w kierunku Aleksandra, ale i on nie doszedł do piłki
34'
najlepsza okazja Arki na gola, Pruchnik (ARKA) jeszcze raz wrzucił w "16", głową piłkę zgrał Jarzębowski (ARKA), ale Aleksander (ARKA) z kilku metrów uderzył nad poprzeczką
34'
Żółtą kartką został ukarany Chomiuk (GKS) po faulu na Jamrozie
35'
bomba z dystansu Tomasika (ARKA), Pruchnik (ARKA) z trudem wybił piłkę na róg
36'
obrońcy GKS wybijają piłkę po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA)
36'
kolejny róg wywalczył Kubowicz (ARKA)
36'
zbyt głębokie dośrodkowanie z rogu Pruchnika (ARKA), do piłki nie mógł dojść Marcus (ARKA)
39'
źle wyprowadzał akcję Sobieraj (ARKA), gdyż piłkę kopnął w aut
40'
Sobieraj (ARKA) teraz dobrze, przerwał kontrę gości, zatrzymując Imielę (GKS)
41'
Żółtą kartką został ukarany Małkowski (GKS), który faulował Tomasika
41'
Żółtą kartką został ukarany Radzewicz (ARKA), który już po gwizdku faulował Małkowskiego
42'
kiks Tomasika (ARKA) w polu karnym GKS
42'
Arka kolekcjonuje kornery, dwa kolejne bił Pruchnik (ARKA), ale bez zagrożenia bramki GKS
43'
"Arka gol" - z trybun
44'
trzech piłkarzy Arki minęło się z dośrodkowaniem Tomasika (ARKA)
44'
szczęście przy Arce, Szczęsny (GKS) przebił się przez obronę gdynian, mijając obu stoperów i wyłożył piłkę do Smółki (GKS), strzał napastnika GKS po "długim rogu" minął nieznacznie słupek
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
niecelny strzał z dystansu Małkowskiego (GKS)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI W GDYNI
w przerwie władze Arki nagrodziły piłkarzy drużyny juniorów starszych, którzy w tym roku zdobyli wicemistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej
46'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Imiela, w jego miejsce wchodzi Mąka. Pozyskaniem tego piłkarza z Zawiszy zainteresowana była również Arka. W Gdyni dobrze pamiętają, że strzelał on gole żółto-niebieskim w dwóch meczach 2012 roku
46'
od środka rozpoczął GKS, Arka w tym samym składzie co w pierwszej połowie
47'
strzał z 17. metra Smółki (GKS), piłka znów tuż obok słupka bramki Arki
48'
Radzewicz (ARKA) faulował pod polem karnym GKS
48'
ruszył znów głośny doping dla Arki
frekwencja na dzisiejszym meczu to 5082 kibiców
49'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleksander. Napastnik Arki dobił piłkę do siatki, gdy Misztal odbił futbolówkę pod jego nogi po uderzeniu Pruchnika
51'
"Jeszcze jeden" - z trybun
53'
strzał niecelny głową Jamroza po ładnej akcji i dobrym dośrodkowaniu Marcusa (ARKA)
54'
Arka to jest potęga, Arka najlepsza jest..." - śpiewy z trybun
55'
Krajanowski (GKS) wybił piłkę na róg po akcji Jamroza
56'
dobre piąstkowanie Misztala (GKS) po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA) i główce Jarzębowskiego (ARKA)
56'
Żółtą kartką został ukarany Smółka (GKS) po faulu na Jarzębowskim
57'
GKS przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Małkowski, w jego miejsce wchodzi Dzięgielewski.
58'
wysoko nad poprzeczką strzał Tomasika (ARKA) z dystansu
60'
"Gdyńska Arka..." - głośne śpiewy na trybunach
62'
Smółka (GKS) sfaulował Sobieraja (ARKA) niedaleko pola karnego Arki
62'
Misztal (GKS) pewnie broni strzał Marcusa (ARKA), który popisał się ładnym rajdem po przechwycie Kubowicza (ARKA)
62'
Żółtą kartką został ukarany Tomasik (ARKA) po faulu na Mące
63'
po dośrodkowaniu z wolnego Mąki (GKS) strzał głową Smółki (GKS) nad poprzeczką
63'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jamróz, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski.
63'
zmiana świadczy raczej o chęci obrony wyniku Arki, Rzuchowski (ARKA) jest głównie defensywnym pomocnikiem, za napastnikiem zagra teraz Szwoch (ARKA), mając za plecami właśnie Michała oraz Pruchnika (ARKA)
65'
Żółtą kartką został ukarany Żunić (GKS) po faulu na Pruchniku
66'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rzuchowski. Doskonałe dośrodkowanie Marcusa i zawodnik, który wszedł z ławki 3 minuty temu celnie strzelił głową
69'
zły wykop Szromnika (ARKA), piłka bezpośrednio wyszła na aut w okolicach linii środkowej
70'
róg dla GKS, obrońcy Arki wybili piłkę po dośrodkowaniu Mąki (GKS)
71'
zderzenie Aleksandra z Żuniciem (GKS), obaj potrzebują pomocy masażystów
73'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, w jego miejsce wchodzi Glauber.
73'
następuje takie same przesunięcie jak przed tygodniem w meczu z Ostródzie, Glauber (ARKA) wszedł na prawą obronę, Kubowicz (ARKA) przeszedł na lewą stronę tej formacji, a Tomasik (ARKA) będzie grał jako lewoskrzydłowy
74'
róg dla Arki, tym razem dośrodkowywał Rzuchowskiego (ARKA), ale prosto na głowę jednego z rywali
77'
faulowany Glauber (ARKA), to już 24. przewinienie rywali!
78'
zablokowany strzał z dystansu Krajanowskiego (GKS)
80'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleksander, w jego miejsce wchodzi Szubert.
81'
przerwa w grze, masażyści udzielają pomocy Szczęsnemu (GKS)
82'
GKS przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Szczęsny, w jego miejsce wchodzi Czupryna.
84'
"Jeszcze jedna musi być" - śpiewają kibice
84'
Ptucnik dośrodkował z rogu, Misztal (GKS) wypiąstkował piłkę przed pole karne, skąd Szwoch (ARKA) uderzył wysoko nad poprzeczkę
85'
niecelne uderzenie z dystansu Czupryny (GKS)
87'
Żółtą kartką został ukarany Kubowicz (ARKA), który faulował Mąkę
88'
Szromnik (ARKA) z kłopotami broni strzał z dystansu Smółki (GKS), to pierwsze celne uderzenie gości w tym meczu
88'
pomocy masażystów potrzebuje Sobieraj (ARKA)
90'
cztery minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Sobieraj (ARKA) utykając, ale wraca na boisko
90+1
"Areczka trzy punkty ma" - już śpiewają kibice
90+2
niecelny strzał z dystansu Glaubera (ARKA)
90+2
Tomasik (ARKA) na spalonym
90+3
niecelny strzał z dystansu Rzuchowskiego (ARKA)
90+4
karny dla Arki, w polu karnym faulowany Tomasik (ARKA) przez Czuprynę! Akcję rozpoczął Szubert i on podawał do Piotra
90+5
[3:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Techniczne uderzenie Brazylijczyka z karnego. Piłka w środek bramki, bramkarz rzucił się w lewo
90+5
SĘDZIA JUŻ NIE WZNOWIŁ GRY. KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 3:0!

• ARKA GDYNIA - GKS Tychy 3:0 (0:0)
  • Puszcza Niepołomice - Chojniczanka 1:2 (0:0)
  • Górnik Łęczna - Wisła Płock 0:2 (0:1)
  • Stomil Olsztyn - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (1:1)
  • GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
  • Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (0:1)
  • Miedź Legnica - Flota Świnoujście 1:2 (0:2)
  • Kolejarz Stróże - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Okocimski Brzesko 1:1 (0:0)