Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Energa Wybrzeże Gdańsk 60:30. Najwyższa porażka w sezonie LIVE!
7 lipca 2024
(213 opinii)Wiadomości klubowe
-
Ten Klub musi istnieć
10 lipca 2003 (16 opinii) -
Dziś MMP w Rybniku
10 lipca 2003 -
Klucz leży w Pile
8 lipca 2003 (11 opinii) -
Kibice powinni nas wspierać...
8 lipca 2003 -
Lotos - Polonia B. 42:48
7 lipca 2003 (17 opinii) -
Czas pokonać Bydgoszcz
5 lipca 2003 (31 opinii) -
Chrzanowski i Fajfer z nadzieją
3 lipca 2003 (10 opinii) -
Kierzkowski w Lotosie?
2 lipca 2003 (13 opinii) -
Pary bez pary
2 lipca 2003 -
Danno w Lotosie?
25 czerwca 2003 (36 opinii) -
Unia Leszno - Lotos Gdańsk 66:24
23 czerwca 2003 (9 opinii) -
Unia Leszno - Lotos Gdańsk
18 czerwca 2003 (58 opinii) -
M. Cieślewicz najlepszy
13 czerwca 2003 (9 opinii) -
Żużlowe MIMP
12 czerwca 2003 (4 opinie) -
Dawid Cieślewicz już w domu
11 czerwca 2003 (15 opinii)
Terminarz
14.07 (nd) godz.16:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | typuj | Texcom Stal Rzeszów | |
28.07 (nd) | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | typuj | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
04.08 (nd) | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | typuj | Innpro ROW Rybnik | |
07.07 (nd) godz.14:00 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 60:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | LIVE! |
29.06 (sob) godz.16:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 41:49 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań | LIVE! |
23.06 (nd) godz.14:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 38:50 | Arged Malesa Ostrów Wlkp. | LIVE! |
15.06 (sob) godz.16:30 | Cellfast Wilki Krosno | 57:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | LIVE! |
01.06 (sob) godz.16:30 | Innpro ROW Rybnik | mecz odwołany | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
26.05 (nd) godz.15:05 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 41:49 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | LIVE! |
18.05 (sob) godz.16:30 | Texom Stal Rzeszów | 52:38 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | LIVE! |
Tabela
METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arged Malesa Ostrów Wlkp. | 11 | 8 | 0 | 3 | ++84 | 19 |
2 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 11 | 7 | 0 | 4 | ++119 | 18 |
3 | Innpro ROW Rybnik | 10 | 7 | 0 | 3 | ++24 | 17 |
4 | Cellfast Wilki Krosno | 11 | 6 | 0 | 5 | -10 | 15 |
5 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań | 11 | 6 | 1 | 4 | -4 | 15 |
6 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 11 | 4 | 0 | 7 | -42 | 9 |
7 | Texom Stal Rzeszów | 11 | 4 | 0 | 7 | -40 | 8 |
8 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 10 | 0 | 1 | 9 | -131 | 1 |
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Wyniki 11 kolejki:
- Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 60:30 (pierwszy mecz 27:21, bonus dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz)
- Texom Stal Rzeszów - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 38:52 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesy Ostrów Wlkp.)
- #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Cellfast Wilki Krosno 44:46 (pierwszy mecz 35:55, bonus dla Cellfast Wilki Krosno)
- Innpro ROW Rybnik - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 54:36 (pierwszy mecz 50:39, bonus dla Innpro ROW Rybnik)
Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża
-
Josh Pickering
ocena
5.58(53 oceny) -
Adrian Gała
ocena
2.16(56 ocen) -
Bartosz Tyburski
ocena
2.07(55 ocen)
Aktualna kadra Wybrzeża
- Eryk Jóźwiak
- ur.
- 1981
Tom Brennan- ur.
- 2001
- Adrian Gała
- ur.
- 1995
- wzrost
- 165
Bartosz Głogowski- ur.
- 2006
- Niels-Kristian Iversen
- ur.
- 1982
- wzrost
- 178
Eryk Kamiński- ur.
- 2008
- Krzysztof Kasprzak
- ur.
- 1984
Nicolai Klindt- ur.
- 1988
- wzrost
- 178
- Josh Pickering
- ur.
- 1996
Mateusz Tonder- ur.
- 1999
- Bartosz Tyburski
- ur.
- 2005
Miłosz Wysocki- ur.
- 2004
- wzrost
- 166