• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Texom Stal Rzeszów - Energa Wybrzeże Gdańsk 52:38. Dwóch liderów to za mało

Mikołaj Pachniewski
18 maja 2024, godz. 18:15 
Opinie (168)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Dobre występy, zwycięstwa drużyn Brennana i Pickeringa
Tylko Krzysztof Kasprzak (kask czerwony) i Niels-Kristian Iversen (kask niebieski) w Rzeszowie zapunktowali na dobrym poziomie. To było zbyt mało na beniaminka. Tylko Krzysztof Kasprzak (kask czerwony) i Niels-Kristian Iversen (kask niebieski) w Rzeszowie zapunktowali na dobrym poziomie. To było zbyt mało na beniaminka.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na wyjeździe z Texom Stalą Rzeszów 38:52 w meczu 5. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. Beniaminek dysponował bardziej wyrównanym składem, w którym punkty dołożyli wszyscy zawodnicy. Po stronie Wybrzeża solidnie pojechali tylko Niels-Kristian Iversen i Krzysztof Kasprzak. To było zbyt mało.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Texom Stal Rzeszów Texom Stal Rzeszów
9. Marcin Nowak 13+1 (1*,3,3,3,3)
10. Krystian Pieszczek 3 (3,0,t,0)
11. Jacob Thorssell 11 (2,3,3,3,0)
12. Jesper Knudsen 4+2 (1*,d,2*,1,0)
13. Nicki Pedersen 14 (2,3,3,3,3)
14. Bartosz Curzytek 3+1 (2*,1,0)
15. Wiktor Rafalski 4 (3,0,0,1)
16. Jakub Poczta - nie startował
Sędziowie: Lis (sędzia), Brucheiser (komisarz)
Składy
1. Krzysztof Kasprzak 10+3 (3,1*,1*,2,2,1*)
2. Niels-Kristian Iversen 13 (3,2,2,2,2,2)
3. Tom Brennan 5 (0,1,2,-,2)
4. Mateusz Tonder 2+2 (0,-,1*,-,1*)
5. Nicolai Klindt 4+1(d,2,1,d,1*)
6. Miłosz Wysocki 4+1 (1,2,1*,w)
7. Bartosz Głogowski 0 (0,-,w)
8. Bartosz Tyburski - nie startował

Kibice oceniają


Relacja LIVE

Dla Energi Wybrzeże Gdańsk to powrót do ligowego ścigania po dwutygodniowej przerwie. Ostatni mecz odjechali 5 maja, kiedy to podejmowali Abramczyk Polonię Bydgoszcz.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 21:27. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu przerwanego przez deszcz

Pomimo faktu, że Wybrzeże nie wygrało jeszcze meczu w tym sezonie, wiary w dobry wynik nie trafi Krzysztof Kasprzak. - Uważam, że w zespole wszystko jest pod kontrolą. Nie odczuwam żadnych zmian jeśli chodzi o atmosferę. Jesteśmy zgrani i konsekwentnie pracujemy, aby poprawić wyniki. Pragnę również z tego miejsca podziękować i pozdrowić wszystkich kibiców. Wasze wsparcie wiele znaczy zarówno dla mnie, jak i całej drużyny - mówi były indywidualny wicemistrz świata.

Przeczytaj wywiad z Krzysztofem Kasprzakiem

Kasprzak do meczu w Rzeszowie przystępuje w dobrym nastroju po gdańskich eliminacjach do IMP Challenge. Doświadczony zawodnik wywalczył awans, zajmując 4. miejsce.

El. do IMP Challenge w Gdańsku. Przeczytaj relację z zawodów

Okazało się, że przyczyną sukcesu Krzysztofa Kasprzaka był nowy silnik. Warto, by taką samą, szybką jednostkę napędową, znaleźli pozostali żużlowcy Wybrzeża.

Przeczytaj, co o silnikach i meczu w Rzeszowie powiedział Krzysztof Kasprzak

ważne zdarzenie
Gospodarze do tego meczu przystąpią w pełnym składzie. Do ostatnich godzin przed sobotnim starciem ważyły się losy występu Krystiana Pieszczka. Wychowanek Wybrzeża mocno ucierpiał w wypadku podczas el. do IMP Challenge w Gdańsku, ale jest zdolny do jazdy.
W szeregach Stali aż trzech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Wybrzeża. To wychowanek: Krystian Pieszczek (Texom Stal Rzeszów) oraz Nicki Pedersen (Texom Stal Rzeszów) i Jacob Thorssell (Texom Stal Rzeszów).
Składy potwierdzone. U gospodarzy zamiast Konrada Mikłosa z nr 14 pojedzie Bartosz Curzytek (Texom Stal Rzeszów). Rezerwowym z 16 Jakub Poczta (Texom Stal Rzeszów). Z kolei Wybrzeże pod nr 8 zgłosiło Bartosza Tyburskiego.
Na próbie toru obecni byli: Pedersen, Pieszczek, Iversen i Kasprzak.
ważne zdarzenie
W Rzeszowie ok. 15:30 zaczął padać deszcz. Później sytuacja się uspokoiła, ale chwilę po godz. 16 znów delikatne opady przy ul. Hetmańskiej 69.
ważne zdarzenie
Zgodnie z najnowszymi doniesieniami z Rzeszowa, mecz powinien odbyć się bez problemów. Tor jest dobrze przygotowany i te opady mu nie zaszkodziły.
Zawody odbędą się według 1. zestawu startowego.
A zawodnicy są już na prezentacji.
W trakcie prezentacji minuta ciszy ku pamięci żużlowca Andrieja Kudriaszowa, który zmarł po ciężkiej chorobie nowotworowej.

Zawodnicy już w parkingu. Za chwilę początek zawodów.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Krzysztof Kasprzak,
  Marcin Nowak,
  Tom Brennan,
  Jacob Thorssell.

Sędzia zapalił zielone światło.
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krzysztof Kasprzak (3 pkt), Jacob Thorssell (2 pkt), Marcin Nowak (1 pkt), Tom Brennan (0 pkt).

Szybsi na starcie gospodarze, ale Kasprzak "przykleił" się do krawężnika i wyjechał na czoło stawki. Brennan na ostatnim okrążeniu zbliżył się do gospodarzy, ale nie zdołał ich wyprzedzić.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Wiktor Rafalski,
  Miłosz Wysocki,
  Bartosz Curzytek,
  Bartosz Głogowski.
bieg 5:1
II
[8:4] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Wiktor Rafalski (3 pkt), Bartosz Curzytek (2 pkt), Miłosz Wysocki (1 pkt), Bartosz Głogowski (0 pkt).

Wygrali start gospodarze i wygrali z dużą przewagą.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Nicolai Klindt,
  Jesper Knudsen,
  Niels-Kristian Iversen,
  Nicki Pedersen.
bieg 3:3
III
[11:7] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Niels-Kristian Iversen (3 pkt), Nicki Pedersen (2 pkt), Jesper Knudsen (1 pkt), Nicolai Klindt (d/0 pkt).

Wspaniała pogoń Iversena. Po starcie było 5:1 dla Stali, ale Duńczyk szybko po szerokiej objechał Knudsena, a później rzucił się w pogoń za Pedersenem. Duńczyk z Wybrzeża dopiął swego na ostatniej prostej! Klindt zdefektował na starcie.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Bartosz Curzytek,
  Mateusz Tonder,
  Krystian Pieszczek,
  Miłosz Wysocki.
bieg 4:2
IV
[15:9] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Miłosz Wysocki (2 pkt), Bartosz Curzytek (1 pkt), Mateusz Tonder (0 pkt).

Pieszczek wygrał z ogromną przewagą. Najwięcej działo się w pojedynku juniorów. Wysocki przez 3 okrążenia odpierał ataki Curzytka. Tonder został na starcie i nie liczył się w walce.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Jacob Thorssell,
  Tom Brennan,
  Jesper Knudsen,
  Niels-Kristian Iversen.

Szybka reakcja menedżera Jóźwiaka. Iversen jako rezerwa taktyczna za Tondera.
bieg 3:3
V
[18:12] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Jacob Thorssell (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Tom Brennan (1 pkt), Jesper Knudsen (d/0 pkt).

Remis, choć było 5:1 dla Stali, ale na 2. łuku zdefektował Knudsen. Później Iversen starał się naciskać Thorssella, ale nic nie wskórał.
Dodatkowa przerwa, bo bieg po biegu pojedzie Iversen.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Nicki Pedersen,
  Niels-Kristian Iversen,
  Wiktor Rafalski,
  Krzysztof Kasprzak.
bieg 3:3
VI
[21:15] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Wiktor Rafalski (0 pkt).

Znów ta sama sytuacja, co z biegu nr 3. Wspaniała walka Pedersena z Iversenem. Tym razem górą zawodnik Stali. Rafalski nie liczył się w stawce.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Miłosz Wysocki,
  Krystian Pieszczek,
  Nicolai Klindt,
  Marcin Nowak.

Wysocki za Głogowskiego jako rezerwa taktyczna.
bieg 3:3
VII
[24:18] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Marcin Nowak (3 pkt), Nicolai Klindt (2 pkt), Miłosz Wysocki (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Ależ się działo na torze! Świetny start pary Wybrzeża, która prowadziła 5:1. Szybko jednak Nowak przedarł się na 2. miejsce i zabrał się do ataków na Klindta. Polak dopiął swego na trzecim okrążeniu. Z kolei Wysocki udanie bronił się przed Pieszczkiem, który popełniał dużo błędów na dystansie.
Sędzia zarządził, że jedziemy bez równania.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Tom Brennan,
  Nicki Pedersen,
  Bartosz Curzytek,
  Mateusz Tonder.
bieg 3:3
VIII
[27:21] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Mateusz Tonder (1 pkt), Bartosz Curzytek (0 pkt).

Bieg bez historii. Pedersen załatwił sprawę już po starcie.
Teraz na tor wyjechały traktory i polewaczka.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Marcin Nowak,
  Krzysztof Kasprzak,
  Krystian Pieszczek,
  Niels-Kristian Iversen.
ważne zdarzenie
IX
Bieg przerwany. Nierówny start.
ważne zdarzenie
IX
Pieszczek wykluczony z powtórki. Sędzia dopatrzył się dotknięcia taśmy. Za niego w powtórce pojedzie Rafalski.
bieg 3:3
IX
[30:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Marcin Nowak (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Wiktor Rafalski (0 pkt).

Iversen na pierwszym okrążeniu naciskał Nowaka, ale później Polak odjechał i wygrał ze sporą przewagą. Kolejny remis.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Miłosz Wysocki,
  Jacob Thorssell,
  Nicolai Klindt,
  Jesper Knudsen.
ważne zdarzenie
X
Bieg przerwany. Przewrócił się na 1. łuku Wysocki, bez kontaktu z rywalem. Junior Wybrzeża wykluczony z powtórki.
bieg 5:1
X
[35:25] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jacob Thorssell (3 pkt), Jesper Knudsen (2 pkt), Nicolai Klindt (1 pkt), Miłosz Wysocki (w/0 pkt).

Fenomenalny start Klindt, który objął prowadzenie. Od razu jednak zaczęli go atakować miejscowi. Na początku trzeciego okrążenia pod Klindta wjechał Thorssell i zamknął kapitana Wybrzeża przy krawężniku, z czego skorzystał Knudsen i Stal wygrała podwójnie.
Przerwa na kosmetykę toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Jesper Knudsen,
  Nicolai Klindt,
  Marcin Nowak,
  Krzysztof Kasprzak.

Klindt jako rezerwa taktyczna za Tondera.
bieg 4:2
XI
[39:27] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Marcin Nowak (3 pkt), Krzysztof Kasprzak (2 pkt), Jesper Knudsen (1 pkt), Nicolai Klindt (d/0 pkt).

Atomowy start pary Stali. Kasprzak jednak wykonał "nożyce" na 2. łuku 1. okrążenia i zdołał wyprzedzić Knudsena. Klindt kompletnie nie liczył się w walce i nie dojechał do mety, bo zrezygnował z jazdy.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Niels-Kristian Iversen,
  Wiktor Rafalski,
  Bartosz Głogowski,
  Jacob Thorssell.

Zdefektował przed startem motocykl Głogowskiego. Dostał od mechaników drugi motocykl, ale nie zdążył na start i jest wykluczony.
bieg 4:2
XII
[43:29] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jacob Thorssell (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Wiktor Rafalski (1 pkt), Bartosz Głogowski (w/0 pkt).

Iversen wykorzystał 1. pole, ale świetnie przyciął do kredy Thorssell i poradził sobie z Duńczykiem. Potem zawodnicy jechali w dużych odstępach.
ważne zdarzenie
Gospodarze są już pewni zwycięstwa w tym spotkaniu.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Nicolai Klindt,
  Nicki Pedersen,
  Krzysztof Kasprzak.

Kasprzak jako rezerwa taktyczna za Brennana.
bieg 3:3
XIII
[46:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Krzysztof Kasprzak (2 pkt), Nicolai Klindt (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Lepszy start pary Stali, ale szybko obok Pieszczka przejechali zarówno Kasprzak, jak i Klindt. Później wychowanek Wybrzeża walczył do samej mety z Duńczykiem, ale ten zdołał się obronić.
Przerwa na równanie toru. Czekamy na obsadę biegów nominowanych.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Mateusz Tonder,
  Marcin Nowak,
  Tom Brennan,
  Jesper Knudsen.
bieg 3:3
XIV
[49:35] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Marcin Nowak (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Mateusz Tonder (1 pkt), Jesper Knudsen (0 pkt).

Para Wybrzeża wzięła w kleszcze Knudsena, który spadł na koniec stawki. Nowak był poza zasięgiem pozostałych zawodników.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Nicki Pedersen,
  Krzysztof Kasprzak,
  Jacob Thorssell,
  Niels-Kristian Iversen.
bieg 3:3
XV
[52:38] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Jacob Thorssell (0 pkt).

Atomowy start Pedersena, którego do mety nękał atakami Iversen. Kasprzak przez dwa okrążenia musiał uważać na Thorssella, ale później zbudował sobie bezpieczną przewagę.
KONIEC MECZU! TEXOM STAL RZESZÓW - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 52:38.

Typowanie wyników

18 maja 2024, godz. 16:30
3 pkt.
Texom Stal Rzeszów
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

86% 225 typowań Texom Stal Rzeszów
1% 2 typowania REMIS
13% 34 typowania ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 5 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 5 4 0 1 +20 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 4 2 0 2 +4 4
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 5 0 1 4 -49 1
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 4 0 0 4 -60 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-05-23

Wyniki 5 kolejki

  • Texom Stal Rzeszów - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 52:38
  • Innpro ROW Rybnik - Cellfast Wilki Krosno 56:34
  • Mecze przełożone na 7.06.2024
  • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź (przerwany po 6.biegu przy wyniku 16:20)
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Abramczyk Polonia Bydgoszcz (nie odbył się z powodu złych warunków atmosferycznych)

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (168)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
76% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
3% REMIS
21% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane