GTK Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 71:82. Na pierwszej kwarcie się zakończyło

dak.
4 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
GTK Gdynia wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet. GTK Gdynia wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet.

GTK Gdynia przegrało u siebie z CTL Zagłębiem Sosnowiec 71:82 (17:16, 18:27, 16:23, 20:16) w 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Jeleny Skerović dobrze rozpoczęły mecz i wygrywały po pierwszej kwarcie. Jednak w drugiej pozwoliły rywalkom odskoczyć, dzięki czemu trudno było je dogonić.

Energa Toruń - VBW Arka Gdynia 63:100 - przeczytaj relację

GTK: Żytkowska 17 (2x3, 6 zb.), Ossowska 11 (3x3), Szulc 6, Parzeńska 2, Niemojewska 1 (6 as.) oraz Bazan 11 (2x3), Wińkowska 11 (10 zb.), Marcinkowska 7 (1x3), Kobylińska 5 (1x3)

ZAGŁĘBIE: January 21 (9 as.), Sargerer 18 (1x3, 10 zb.), Begićević 17, Sutherland 11 (14 zb.), Wojtala 5 oraz Jasiulewicz 6 (2x3), Urbaniak-Dornstauder 2, Wnorowska 2, Zuziak 0

Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Wynik otworzyła Aishah Sutherland, ale "trójką" odpowiedziała Jowita Ossowska, a jej śladem poszła i Alicja Żytkowska. Koszykarki z Sosnowca odzyskały prowadzenie i utrzymywały je do 6. minuty, gdy z dystansu trafiła Marta Marcinkowska. Co prawda Zagłębie doprowadziło do remisu, ale ostatnie słowo w tej partii należało do Julii Bazan.

Dlaczego są tak małe rotacje koszykarek między VBW Arka a GTK Gdynia?

Podobnie zaczęła się druga kwarta, ale celowniki podopiecznych Jeleny Skerović zacięły w 13. minucie. To pozwoliło rywalkom na zaliczenie 12-punktowej serii (24:35). Jednak jeszcze przed przerwą udało się zminimalizować stratę do 4 "oczek". I gdy wszystko było na dobrej drodze, przyjezdne znów odskoczyły, dzięki czemu na przerwę schodziły przy stanie 35:43.

Po niej oba zespoły ruszyły do ataku. Jednak po wymianie ciosów sosnowiczanki znów odskoczyły na 13 punktów. Radość nie potrwała długo, bo w ciągu 2 minut różnica stopniała do 3. GTK tego nie wykorzystało, za to rywalki się rozpędziły i po 30 minutach wygrywały 66:51.

Spar Girona - VBW Arka Gdynia 80:70. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

W ostatniej partii gospodynie próbowały nawiązać jeszcze walkę i mimo pomniejszenia różnicy, trudno było zbliżyć się do rywalek. Po ostatniej syrenie ostatecznie cieszyły się koszykarki z Sosnowca, które zwyciężyły 82:71.

Spotkania nie dokończyła Julia Bazan. Zawodniczka GTK trafiła do szpitala z podejrzeniem złamania nosa po niefortunnym starciu z jedną z rywalek.

Wyniki 9 kolejki

• Energa Toruń - VBW ARKA GDYNIA 63:100 (14:29, 13:23, 21:28, 15:20)
  • GTK GDYNIA - CTL Zagłębie Sosnowiec 71:82 (17:16, 18:27, 16:23, 20:16)
  • Ślęza Wrocław - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 94:73 (27:19, 20:15, 22:10, 25:29)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - BC Polkowice 71:86 (19:14, 13:20, 27:22, 12:30)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - SKK Polonia Warszawa (przełożony)
  • pauza: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.