• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Reprezentacyjne szczypiornistki w Gdańsku

Trener Kim Rasmussen powołał do kadry szczypiornistek trzy zawodniczki Vistalu. Razem z reprezentacją zaczną one w środku tygodnia treningi w Gdańsku.
Trener Kim Rasmussen powołał do kadry szczypiornistek trzy zawodniczki Vistalu. Razem z reprezentacją zaczną one w środku tygodnia treningi w Gdańsku. fot. Artur Podlewski/058sport.pl

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych spotkała się po raz pierwszy od finałów mistrzostw świata, w których zajęła najwyższe w historii występów w tej randze imprezie 4. miejsce. Biało-czerwone do środy trenować będą w Gdańsku. W 23-osobowej kadrze znalazły się trzy szczypiornistki Vistalu Gdynia: Małgorzata Gapska, Katarzyna JaniszewskaAleksandra Zych.Kim Rasmussen to osiągnięciu największego sukcesu w historii polskiego szczypiorniaka kobiet, nie osiada na laurach. Duński selekcjoner biało-czerwonych, tak jak miał w zwyczaju i przed mistrzostwami świata, zorganizował konsultację szkoleniową w trakcie tygodnia, pomiędzy ligowymi kolejkami, nie czekając na przerwę w PGNiG Superlidze.

POLSKA CZWARTĄ DRUŻYNĄ MISTRZOSTW ŚWIATA

Przed naszą reprezentacją są kolejne wyzwania. W pierwszym półroczu celem podstawowym jest zdobycie awansu do finałów mistrzostw Europy, które odbędą się w grudniu. Polki muszą odrabiać straty, gdyż rozgrywki grupowe rozpoczęły od przegranych w Czarnogórze 21:25 oraz w Lublinie z Czeszkami 22:25.

Trener Rasmussen nie zamyka się wyłącznie na szczypiornistki, które tak znakomicie spisały się w Serbii. Wręcz przeciwnie. Do Gdańska zaprosił tylko cztery zawodniczki z ekipy na mistrzostwa świata: bramkarkę Małgorzatę Gapską (Vistal Gdynia) oraz rozgrywające: Karolinę Szwed-Orneborg (aktualnie bez klubu), Małgorzatę Stasiak (Pogoń Szczecin) i Karolinę Semeniuk-Olchawę (Zagłębie Lubin).

Powołania dla nowych szczypiornistek wysłane zostały również do I-ligowych klubów oraz SMS Płock.

ONE GRAŁY W FINAŁACH MISTRZOSTW ŚWIATA

Wśród zawodniczek, które mają szansę na pokazanie się selekcjonerowi i wywalczenie miejsca w "16" na mecze mistrzostw Europy są dwie kolejne przedstawicielki Vistalu. Skrzydłowa Katarzyna Janiszewska i rozgrywająca Aleksandra Zych przygotowywały się z kadrą do mistrzostw świata, ale ostatecznie nie pojechały do Serbii. Może teraz zaistnieją w kadrze mocniej?

Kadrowiczki zamieszkały w Hotelu Oliwskim. Trenować będą w obiektach AWFiS Gdańsk.

ZAWODNICZKI POWOŁANE NA KONSULTACJĘ SZKOLENIOWĄ KADRY NARODOWEJ W GDAŃSKU:
Małgorzata Gapska, Katarzyna Janiszewska, Aleksandra Zych (wszystkie Vistal Gdynia), Marta Gęga, Joanna Drabik, Weronika Gawlik, Agnieszka Kocela, Katarzyna Kozimur, Kamila Skrzyniarz (MKS Lublin), Izabela Czarna, Sylwia Matuszczyk, Justyna Borkowska (AZS Politechnika Koszalin), Karolina Semeniuk-Olchawa, Monika Maliczkiewicz (Zagłębie Lubin), Katarzyna Cekała, Monika Aleksandrowicz (Start Elbląg), Aleksandra Januchta (Korona Handball Kielce/SMS Płock), Aneta Łabuda (Sokół Żary/SMS Płock), Małgorzata Stasiak (Pogoń Szczecin), Joanna Gadzina (Olimpia-Beskid Nowy Sącz), Weronika Kordowiecka (Wilanowia Warszawa), Natalia Krupa (Ruch Chorzów), Karolina Szwed Orneborg (bez klubu)

Zawodniczki rezerwowe:
Patrycja Królikowska (Pogoń Szczecin), Sylwia Lisewska (AZS Politechnika Koszalin), Patrycja Chojnacka (Zagłębie Lubin)

Opinie (7)

 • (1)

  Oczywiście Semena nie przyjechała, bo oficjalnie ma nadciągnięte achillesy, a nieoficjalnie bardzo ważny mecz z Monteksem o pierwsze miejsce przed playoff.

  • 7 4

  • ??

   Nie pojechała też Jochymek, Wojtas, Niedźwiedź a jakoś specjalnie o tym nie piszesz...masz prawdziwe zarzuty to pisz...to że TROLLU wpisujesz się u siebie na swojej płaszczyźnie geograficznej to nie oznacza że my tego tutaj nie czytamY!! ogarnij temat ziom

   • 2 2

 • Jak widać po ilości komentarzy nawet rodziny to nie obchodzi..ha ha!

  • 3 4

 • Dziwią mnie te powołania...

  szczególnie w kontekście wczorajszego meczu . A niejaka Niedżwiedż to co ? chyba oglądamy inne transmisje ? Zych , Janiszewska , mają talent , ale to powołanie poza GAPSKĄ to pomyłka! Nowiński dorobi do emerytury ze SWOIM komentarzem znawcy . Oh tempora , o mores !

  • 3 3

 • Kadra B

  Przecież po powołaniu widać że to Kadra B ! ;) Te cztery dziewczyny z Mistrzostw powołane zostały pewnie bo mniej grały ( no z wyjątkiem Gapskiej ). Takie moje zdanie:) no i dlatego w środku tygodnia ehhh ;)

  • 1 0

 • (1)

  Pojęcia nie macie niedzielni kibice. Rasmussen od początku robi zgrupowania dla bramkarek i leworęcznych! Przeanalizujcie skład pod tym kątem i zobaczycie w czym rzecz.

  • 2 1

  • Trener kadry,

   sadzę , ma obowiązek uświadomić nas kibiców co robi, w jakim celu i jaki ma być skutek jego poczynań ! W przeciwnym razie komentarze są , jakie są ! To MY chodzimy i oglądamy te mecze .Bez naszego zainteresowania to podzielimy los koszykówki .. i wtedy Dania dla Duńczyków> Vide Łukasz Kruczek .

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE