4 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
W reprezentacji pierwszym jest Bogan Wenta. Jednak dziś Daniel
Waszkiewicz wyszedł z cienia szkoleniowca Vive. W reprezentacji pierwszym jest Bogan Wenta. Jednak dziś Daniel
Waszkiewicz wyszedł z cienia szkoleniowca Vive.

Sensacja w Gdańsku i to po dwakroć. Akademicka hala wypełniła się kibicami po brzegi na meczu piłkarzy ręcznych, a drużyna AZS AWFiS pokonała Vive Kielce 26:25 (15:12). Dla lidera tabeli ekstraklasy to pierwsza przegrana od 13 września ubiegłego roku. Daniel Waszkiewicz okazał się lepszy od Bogdana Wenty, z którym zgodnie pracuje na sukcesy reprezentacji Polski.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 1, Chrapkowski 7, Ćwikliński 2, Fogler 5, Olęcki, Pilch 2, Wysokiński, Masiak 4, Sulej 1, Kostrzewa 3, Ringwelski 1.

VIVE: Kotliński, Kubiszewski - Grabarczyk, Krieger 2, Podsiadło 3, Kuchczyński 4, Jachlewski 1, Sadowski 2, Knudsen 1, Rosiński 5, Konitz 2, Stankiewicz 1, Gliński 1, Piwko 3.

Sędziowali: Figarski, Żak (Radom). Widzów: 1600.

W sukcesie gospodarzy nie było nic z przypadku. Vive prowadziło tylko dwa razy 1:0 i 3:2. Początkowo doskonałą partię rozgrywał Piotr Chrapkowski. 21-letni rozgrywający przy wyniku 10:7 miał już pięć bramek na koncie.

Przez całe spotkanie doskonale bronił Sebastian Sokołowski. Dość powiedzieć, że kielczanie zmarnowali aż 5 karnych, w tym na początku ostatniej minuty spotkania. Po dwa razy zawodzili Duńczyk Henrik Knudsen i Tomasz Rosiński, a raz rzutu z siedmiu metrów na gola nie zamienił Patryk Kuchczyński.

Na początku drugiej połowy doskonale zagrał Damian Kostrzewa. Skrzydłowy zdobył trzy bramki z rzędu i poprawił rezultat na 18:12. Sześć bramek przewagi utrzymywało się aż do 43. minuty, gdy było jeszcze 22:16.

Czym bliżej końca, tym przewaga gdańszczan zaczęła topnieć. Kielczanie gonili zwłaszcza w okres gry w przewadze. Na 9 sekund przed końcem na 25:25 z karnego trafił Paweł Podsiadło.

Gdy kielczanie radośnie wracali na własną połowę, gdańszczanie rozegrali zabójczo szybką akcję. Ze środka Jacek Sulej zagrał do Marcina Pilcha, a ten przekazał piłkę na prawe skrzydło do Pawła Ćwiklińskiego. W ostatniej sekundzie spotkania piłka trafiła w górny róg bramki Vive, co całą publiczność poderwało na równe nogi.

- Jeszcze raz potwierdziło się, że lepiej gramy z drużynami dobrymi, ułożonymi. Po raz pierwszy w meczu piłki ręcznej wygrałem z drużyną Bogdana Wenty. Wcześniej udawało mi się to na innych polach, na przykład grając w... piłkę nożną - mówił Daniel Waszkiewicz.

Tabela wprowadzona: 2009-03-05

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego gdańszczanie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Jednak najważniejszy mecz czeka ich w najbliższą sobotę. O godzinie 18.00 AZS AWFiS zagra w Puławach z Azotami, które jeszcze mają szansę na play-off. Akademików w tym meczu urządza już remis.

Opinie (38) 1 zablokowana

• no to ładnie :P

• 12 1

• To rewelacja!!!! Spokój Waszkiewicza wygrał z żywo reagującym Wentą.Dobrze,że górą akademicy :-)

• 12 2

• brawo :)
    \punkty sie przydadza :) dzieki Bogdan !!

• 7 6

• Wenta zabrał rezerwy (1)

Nie ma co się dziwić, że przegrał

• 0 13

• MECZ

..jak patrzę na skład Vive i Twój komentarz, to widzę jedno,
      dobrze "znasz się" na krajowym szczypiorniaku ...
      Dobrze, że takich znawców jest niewielu.

• 9 0

• bravo i jeszcze raz bravo AZS i p.Daniel !!!
    Nic więcej nie trzeba pisać.
    No może jedno, szkoda, że "Józek" zrezygnował z kadry..

• 9 0

• fair play? (1)

Czy jeśli trener Wenta odpuszcza mecz, to wszystko jest ok?

• 2 10

• nikt nie odpuscil
      moze 2 karne w ciagu ostatniej minuty dla Vive w tym drugi celny na remis jakies 6s przed koncem meczu i rzut rozpaczy to wg Ciebie bylo wyrezyserowane?

• 6 2

• Brawo chłopaki (1)

Mecz był świetny!!Szkoda tylko, że sędziowie byli lekko niedysponowani!!:/Ale ostatnie sekundy meczu to mistrzostwo świata!!Takiego meczu na wybrzeżu nie widziałem już bardzo długo!I oby częściej...może wówczas wrócą dawne czasy (ale się rozmarzyłem:D;))

• 11 1

• nie wroca bo to czasy Wybrzeża a nie AZSu choc mecz piekny:)

• 2 0

• Brawo Chłopaki !!!

gratulacje dla Daniela Waszkiewicza robi sie fajna drużyna !

• 6 0

• emocje max

super mecz,szkoda tylko ze w końcówce taki nerwowy,ale na szczęście zwycieski !!! szacunek dla Bogdana Wenty,po meczu cierpliwie rozdawał autografy i pozował do fotek, choć minę miał nie tęgą,po niespodziewanej porażce:)) co do poziomu sędziowania zgadzam się z przedmówcą,poziom panów z gwizdkiem niski...

• 10 0

• (1)

Panowie nie oszukujmy sie ...Wenta zrobil duzy uklon do Waszkiewicza.Grali tak ze nie chcieli zrobic nam krzywdy..Glownie gral 2 sklad wiekszosc meczu a Jachlewski i Kuchczynski przeszli obok tego meczu..Zmiennicy 1 skladu są slabsi od wyjsciowej 7mki Vive.Wenta dal nam wygrac.Ale o to chodzilo:) a niewiele zabraklo aby byl remis i z laskawosci Wenty moglibysmy nie wykorzystac.

• 3 12

• pytam sie ponownie

2 karne w koncowce dla Vive bylyby wykorzystane to mecz bylby w plecy tez byscie pisali ze Wenta robil uklon?
      wiadomo ze jak ma sie zapewnione 1 miejsce to daje sie odpoczac podstawowym zawodnikom chociaz tutaj duzo nie odpoczywali co i tak nie umniejsza wygranej