Gdańsk podbił toruńskie plansze

9 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Jako pierwsi po wakacjach na szermiercze plansze wrócili najmłodsi adepci tej dyscypliny. Gdańszczanie, by zebrać owoce letnich przygotowań, wybrali się do Torunia. W turnieju o Puchar Zapolexu wygrali cztery z sześciu konkurencji! W stawce 122 florecistek i 97 florecistów brylowali wychowankowie Sietom AZS AWFiS, UKS Atena i UKS Fleuret de La Salle.

W Toruniu walczono w trzech kategoriach: juniorów młodszych, młodzików i dzieci. Gdańszczanki najlepiej spisały się w tej średniej. W grupie wiekowej dziewcząt 12-, 13-letnich finał był wewnętrzną sprawą podopiecznych Adama Kaszubowskiego z Ateny. Po pierwsze miejsce sięgnęła Barbara Jędrzejewska, która pokonała Katarzynę Gutowską 7:4. W tej samej kategorii wśród chłopców na podium Atena miała również dwóch zawodników. Jednak Michał Kryczało i Piotr Tuszkiewicz, których do startu przygotowywał Łukasz Szymański, podzielili trzecie miejsce. Lepiej poszło zawodnikom tego samego szkoleniowca w rywalizacji juniorów młodszych. Zwyciężył Paweł Osmański, a Piotr Naruszewicz był trzeci.

W najmłodszej grupie wiekowej dziewcząt powody do satysfakcji miał fechtmistrz Longin Szmit. Zuzanna Sobczak zwyciężyła w gronie dziewcząt 10-, 11-letnich, a Joanna Szypułowska zajęła trzecią pozycję.

32. Szymon Dudziak (wszyscy UKS Atena).

Następne ogólnopolskie zawody w tych kategoriach wiekowych odbędą się 25 i 26 września w Gdańsku. "Głos" patronuje tej rywalizacji.