stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Ergowiosła 2014

Sportowe emocje, dobra zabawa i prawdziwa rywalizacja. Wszystko to czeka na uczestników Gdańskich Ergowioseł 2014, które odbędą się w niedzielę, 7 grudnia, w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W wyścigach na ergometrach wezmą udział zarówno profesjonalni wioślarze, jak i amatorzy, chcący spróbować swoich sił w starciu z zawodowcami. Rywalizacji przyglądać się będzie gość specjalny - Adam Korol, pięciokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski w wioślarstwie. Podobnie jak wiele innych letnich dyscyplin, wioślarstwo również posiada swoją halową odmianę. Do wiosłowania "na sucho" służą profesjonalne trenażery - ergometry, na których wioślarze ćwiczą przez całą zimę.

Ergometr jest głównie narzędziem treningu, jednak z powodzeniem można się na nim ścigać. - mówi Adam Korol, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Zawody na tym sprzęcie organizuje się na poziomie miejskim, regionalnym i krajowym, a nawet międzynarodowym. Na mapie ergometrowych imprez nie mogło więc zabraknąć Gdańska, który od lat jest ważnym ośrodkiem polskiego wioślarstwa - dodaje.

To już ósma edycja Gdańskich Ergowioseł. Od samego początku organizatorów wspiera Grupa Energa realizująca w ramach  swoich działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu program Energa Sport. Jego celem jest popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz odkrywanie sportowych talentów poprzez cykl szkoleń i zawodów sportowych.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy włączyć się w przygotowanie Gdańskich Ergowioseł - mówi Piotr Mojsiuszko z Grupy Energa.

- Zawody te są świetną okazją do popularyzacji wioślarstwa i zachęcenia, szczególnie młodych ludzi, do jego uprawiania - dodaje.

Kibice, którzy przybędą w niedzielę, 7 grudnia, do hali przy ul. Kazimierza Górskiego 1, będą mogli dopingować dzieci, młodzież i dorosłych, startujących w konkurencjach indywidualnych na dystansie od 500 do 2000 metrów oraz w sztafecie 4x500 metrów.

Wyścigi w kategorii juniorów młodszych (15-16 lat) będą biegami o Mistrzostwo Polski. Atrakcją programu będą Mistrzostwa Mediów Pomorza, w których wezmą udział lokalni dziennikarze.

Pierwsze starty - wyścigi młodzików zaplanowane zostały na godzinę 9:00. Ostatnie biegi, czyli sztafety studentów i firm rozegrane zostaną około 13:45. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Szczegółowy program oraz bieżące informacje na temat Gdańskich Ergowioseł 2014 dostępne są na fanpage'u Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk: https://www.facebook.com/wiosla

Dodatkowe informacje
Energa Sport to program społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Energa, adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Jego celem jest popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz odkrywanie sportowych talentów poprzez cykl szkoleń i zawodów sportowych w dyscyplinach: lekkoatletyka (Energa Athletic Cup), żeglarstwo (Energa Sailing) i koszykówka (Energa Basket Cup). Grupa Energa to niezawodny i wiarygodny partner, świadomy znaczenia rozwoju młodych ludzi dla poprawy jakości życia społecznego i gospodarczego. Połączenie społecznej odpowiedzialności biznesu i promocji sportu stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnej rzeczywistości, w której praca, konsekwencja i rywalizacja w duchu fair play stanowią o sukcesie tak jednostek, jak i całych zbiorowości. Poprzez regularnie i konsekwentnie realizowane projekty o charakterze sportowym, idea ta dociera do coraz większych grup młodzieży.

Energa Sport to energia na dobry start.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

28.01 g.17.30
MKS Dąbrowa Górnicza
typuj! bez publiczności
29.01 g.18.00
typuj! bez publiczności
CTL Zagłębie Sosnowiec
29.01 g.18.30
typuj! bez publiczności
Comarch Cracovia
30.01 g.17.30
typuj! bez publiczności
Jagiellonia Białystok
30.01 g.17.30
Indykpol AZS Olsztyn
typuj! bez publiczności
25.01 g.17.30
Zastal Enea BC Zielona Góra
101:82 bez publiczności
24.01 g.18.00
Tauron Podhale Nowy Targ
6:1 bez publiczności
24.01 g.16.00
76:86 bez publiczności
Basket 25 Bydgoszcz
24.01 g.16.00
Ślęza Wrocław
67:68 bez publiczności
23.01 g.20.00
83:92 bez publiczności
Legia Warszawa