Gdańskie judoczki na podium Pucharu Świata

23 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
- Bardzo dobrze spisały się judoczki AZS AWFiS Gdańsk w zawodach Pucharu Świata w Tallinie. Miłe informacje nadeszły również z krajowych mat - z radością donosi Michał Kaczmarek, prezes pomorskiego okręgu. Juniorzy rywalizowali w Tarnowie w pierwszej rundzie Pucharu Polski.

W Estonii akademickie judoczki wywalczyły trzy miejsca na podium. Na jego najniższym stopniu stanęły: Monika Cabaj (kategoria 52 kg), Małgorzata Bielek (57) i Paulina Raińczuk (70). Udany występ zaliczyły również ich koleżanki klubowe - Agnieszka Czepukojć (78) i Magdalena Kozioł (+78) - zajmując piąte pozycje. W rozgrywanym równolegle, w Rotterdamie Pucharze Świata mężczyzn najlepszy z gdańszczan, Kamil Panek był siódmy.

W Tarnowie na tatami stanęło 108 zawodniczek i 128 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych junior i junior młodszy. Medalowy plon pomorskiej reprezentacji przestawia się następująco:

Zwycięzcy: Zuzanna Pawlikowska (44), Błażej Mielcarek (66), Halima Mohamed-Seghir (48), Tomasz Tałch (+90).

Finaliści: Fatima Mohamet-Seghir (57), Mikołaj Sałek (81), Aleksandra Andrzejczak (+70).

Trzecie miejsce: Łukasz Bołoz (55), Jakub Zarzeczny (90), Weronika Przybysz (48), Sebastian Przybysz (55).