Gdańszczanie bez seta w Bydgoszczy

22 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Gdańszczanie w Bydgoszczy ustępowali rywalom na przyjęciu oraz w bloku oraz popełnili więcej niewymuszonych błędów. Gdańszczanie w Bydgoszczy ustępowali rywalom na przyjęciu oraz w bloku oraz popełnili więcej niewymuszonych błędów.

Siatkarze Lotosu Trefla na zakończenie roku przegrali dziesiąty mecz w tym sezonie. Trzynasta kolejka PlusLigi nie była szczęśliwa dla gdańszczan, gdyż przegrali na wyjeździe z Delectą Bydgoszcz 0:3 (23:25, 21:25, 18:25). Podopieczni Dariusza Luksa pozostali na przedostatnim miejscu w tabeli, a triumfatorzy sobotniego pojedynku awansowali na pozycję wicelidera i mają identyczną liczbę punktów, jak przodownik.

DELECTA: Masny 2, Antiga 9, Wrona 8, Konarski 18, Wika 7, Jurkiewicz 11, Dębiec (libero) oraz Lipiński

TREFL: Łomacz 1, Mika 14, Gawryszewski 6, Mikołajczak 5, Żaliński 12, Kaźmierczak 3, Rusek (libero) oraz Szczurek, B.Kaczmarek, Kamiński 5, M.Kaczmarek, Hietanen 2

Michał Kamiński narzeka na urazem kolana. W "6" zaprezentował się dopiero w trzecim secie. Na pozycję atakującego przywrócony został Paweł Mikołajczak. Jednak na początku meczu najwięcej piłek na skrzydle było wystawiany do Wojciech Żalińskiego, czyli jedynego gdańskiego siatkarza, który we wtorek pojechał do Radomia na mecz Pucharu Polski. W przekroju całego meczu to on oraz drugi przyjmujący - Mateusz Mika - zdobyli najwięcej punktów. Atak z drugiego skrzydła był zaś słaby.

Lotos Trefl aż do drugiej przerwie technicznej nie tracił więcej niż dwóch punktów. Natomiast po powrocie po gry podopieczni Dariusza Luksa wyszli na prowadzenie. Ataki Mateusza MikiWojciecha Kaźmierczaka przyniosły wynik 17:16 na korzyść przyjezdnych.

Gdańszczanie mieli jeszcze przewagę przy 22:21, gdy skutecznie w kontrze zbijał Żaliński. Niestety, trzy kolejne punkty zapisano na korzyść rywali. Kluczowa okazała się zagrywka. Mika ją zepsuł, a Michał Masny popisał się asem serwisowym. Jako że te zagrania przedzielił udany blok Stephane Antiga, bydgoszczanie zdobyli piłki setowe od rezultatu 24:22.

Grę przedłużył atak Żalińskiego. Jednak w następnej akcji gdańszczanie nie obronili się przed zbicie Dawida Konarskiego i w pierwszym secie nie było niespodzianki.

Nie było ich także w kolejnych partiach, gdyż okazało się, że ta inauguracyjna była najbardziej wyrównana. Druga odsłoną Delecta otworzyła prowadzeniem 6:3. Gdańszczanin udało się odpowiedzieć trzema punktami z rzędu. Niestety, od 6:6 zaczęli tracić dystans. Rywale odskoczyli na 12:7 po udanych akcjach "na siatce" Wojciecha Jurkiewicza. Środkowy miejscowych miał tego dnia 100-procentową skuteczność w ataku, a do tego dołożył cztery bloki. Żółto-czarni zerwali się jeszcze do walki, ale zdołali się zbliżyć jedynie do 17:19.

W trzecim secie gdańszczanie dotrzymali kroku gospodarzom tylko do 4:4. Z siedmiu kolejnych akcjach Lotosowi Treflowi udało się wygrać tylko jedną. Zespół Luksa zerwał się do walki od 7:12, zdobywając trzy punkty z rzędu.

Po drugiej przerwie technicznej opór naszej drużyny ostatecznie złamał Konarski, który kilka minut później odebrał statuetkę MVP spotkania. Jego zagrywki pozwoliły bydgoszczanom odskoczyć na 20:14. Grę zakończył zaś atak Antigi. Tym samym Delecta odniosła ósme zwycięstwo z rzędu!

-Niestety przegraliśmy w kiepskim stylu. Popełniliśmy dużo prostych błędów - przyznał Grzegorz Łomacz, a drużyna, której jest kapitanem "sprezentowała" rywalom 23 punkt. -Przegraliśmy takimi juniorskimi błędami. Siatkarsko graliśmy na podobnym poziomie - dodał formułkę znaną już z wcześniej przegranych meczów gdańszczan trener Luks. Jednak jego podopieczni ustępowali również rywalom w bloku (punkty w tym elemencie 6:11) i mieli słabsze przyjęcie zagrywki (skuteczność przyjęcia pozytywnego w procentach 37:57).

Wyniki 13 kolejki

• Delecta Bydgoszcz - LOTOS TREFL Gdańsk 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 22:25, 28:26, 25:20)
  • Wkręt-met Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (32:34, 20:25, 25:23, 16:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:0 (25:23, 25:20, 27:25)
  • Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (22:25, 25:22, 19:25, 28:26, 15:11)