Gdańszczanie na trzecim miejscu w I lidze

20 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Spójnia Wybrzeże wygrała trzecie spotkanie z rzędu. Na zdjęciu "mózg" zespołu, rozgrywający Jacek Sulej. Spójnia Wybrzeże wygrała trzecie spotkanie z rzędu. Na zdjęciu "mózg" zespołu, rozgrywający Jacek Sulej.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści SPR Spójni Wybrzeża. Gdańszczanie we własnej hali pokonali zespół Vetrex Sokół Kościerzyna 28:25 (13:14), dzięki czemu wyprzedzili lokalnego rywala w ligowej tabeli. Sobotnia wygrana to przede wszystkim efekt świetnej gry podopiecznych Daniela Waszkiewicz i Damiana Wleklaka na początku drugiej połowy, gdy nie dali sobie strzelić bramki przez 16 minut.

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Głębocki, Kasperek, Chmieliński - Mogielnicki 8, Abram 6, Nidzgorski 5, Sulej 4, Misiewicz 3, Siódmiak 1, Rakowski 1 oraz Konop, Szczutowski.

VETREX SOKÓŁ: Sibiga - M.Reichel 7, J.Reichel 5, Cieślak 4, Boneczko 4, Lisiewicz 3, Grynis 2 oraz Szala, Czaja, Janusiewicz.

Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka w tym roku rozegrali cztery spotkania. Rozpoczęli od porażki 20:29 w Lesznie, lecz później zwycięsko zakończyli pojedynek z Pomezanią Malbork (przeczytaj relację) oraz derbowe starcie z SMS ZPRP (czytaj więcej).

Kolejny sukces przyszedł w sobotę, lecz nie bez wysiłku. Mecz z Sokołem był wyrównany od samego początku - żadna ze stron nie była w stanie osiągnąć przewagi wyższej niż dwupunktowa. W ataku SPR dwoił się i troił Krzysztof Mogielnicki, który tylko w pierwszej połowie zdobył sześć bramek. Gdańszczanie przegrali jednak tę część spotkania 13:14.

Po przerwie od dwóch bramek rozpoczęli goście, którzy po trafieniu Marka Boneczki prowadzili już 16:13. Wtedy jednak swoje nie przysłowiowe pięć, a aż szesnaście minut miał bramkarz gdańszczan Wojciech Kasperek, który właśnie przez tyle minut nie wpuścił żadnej bramki!

- Jak jeden bramkarz broni słabiej, to drugi wchodzi i robi swoje. Do tej pory tak było i bardzo się cieszę, że dalej to tak funkcjonuje - powiedział zmiennik Marcina Głębockiego.

W tym czasie gdańszczanie do bramki rywali trafili aż siedmiokrotnie, wychodząc na prowadzenie. Dobrze w ofensywie prezentowali się zwłaszcza pozyskany niedawno Krystian Nigdzorski (czytaj więcej), który co raz lepszą grę sygnalizował już podczas ostatniego spotkania z SMS oraz Patryk Abram.

Po przełamaniu strzeleckiej niemocy kościerzynianie zaczęli odrabiać straty, ale było już za późno, by powalczyć o zwycięstwo. Gospodarze zakończyli mecz z przewagą trzech bramek 28:25.

- To był dobry mecz obydwu drużyn. Walczyliśmy cały czas, Sokół walczył dobrze i miał przewagę. Fajnie, że mój zespół nie pękł po pierwszej połowie - stwierdził Damian Wleklak, drugi trener Spójni Wybrzeża.

Gdańszczan, którzy obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli, czeka teraz wyjazd do Elbląga, gdzie zmierzą się z niżej notowanym KS Wójcik Meble-Techtrans i spróbują podtrzymać zwycięską passę.

Z kolei jeszcze w ramach szesnastej kolejki do Gorzowa pojedzie SMS ZPRP, który postara się urwać jakieś punkty szóstemu w lidze zespołowi GSPR. Natomiast za tydzień licealiści będą gościć we własnej hali obecnego lidera rozgrywek, Gaz-System Pogoń Szczecin.

Pozostałe wyniki 16 kolejki pierwszej ligi: Zepter AZS UW Warszawa - KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 30:26 (15:12), Gaz-System Pogoń Szczecin - Polski Cukier-Pomezania Malbork 35:21 (18:9), KPR Wolsztyniak Wolsztyn - Arot-Astromal Leszno (poniedziałek 20.02), GSPR Gorzów Wlkp. - SMS ZPRP Gdańsk (wtorek 21.02), Orlen Wisła II Płock -WKS Grunwald-Allegro Poznań (wtorek, 21.02).

• 4 3

• Wielkie i szczere gratulacje. Moze nastąpi odrodzenie gdańskiego szczypiorniaka. Lokalne media muszą więcej pokazywać grę tej drużyny i zachęcać do kibicowania naszej drużynie. Większe wpływy z biletów, większa oglądalnosć idzie w tej dyscyplinie zazwyczaj z lepsza grą, w odróżnieniu do lokalnej piłki nożnej - przeinwestowanej w skali całego kraju.

• 20 0

• BARDZO FAJNY MECZ! (2)

Z poznaniem 3.03 gramy u siebie, czy u nich?

• 8 1

• wszędzie gramy u siebie, tak śpiewają kibice ;)

• 3 1

• U siebie

• 4 3

• dobra robota!

Poziom z meczu na mecz coraz lepszy jest! To nie był łatwy przeciwnik, a proszę jaki wynik. Tak trzymać!

• 14 0

• LUDZIE

JAK BY TO BYŁA NORMALNA NAZWA GKS WYBRZEŻE TO BY LUDZI SPOKOJNIE WIECEJ CHODZIŁO I BYŁ BY NORMALNY DOPING. NA TEN PSEUDOTWÓR NIGDY SIE NIE WYBIORĘ.