Gdańszczanie nadal zamykają ekstraklasę w futsalu

Marta
3 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Ekipa AZS UG odnotowała pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie futsalu, czekamy na następne Ekipa AZS UG odnotowała pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie futsalu, czekamy na następne

Aż do dziesiątej kolejki czekali na zwycięstwo piłkarze halowi AZS UG. Drużyna beniaminka Futsal Ekstraklasy w akademickich derby pokonała AZS UŚ Katowice 5:3 (2:1). Gdańszczanie nie opuścili wprawdzie ostatniego miejsca w tabeli, ale znacznie zniwelowali różnicę do wyprzedzających ich ekip.

5:3 Wolański (37')

AZS UG: Wolski, Leśnicki - Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Horbacz, Pawicki, Rathnau, Depta.

Już pierwsza minuta meczu przyniosła spięcie pod bramką ekipy ze Śląska, wówczas jednak piłka nie znalazła jeszcze drogi do siatki. W szóstej minucie gry katowiczanie trafili w słupek, do odbitej piłki dopadli gdańszczanie, skonstruowali kontrę i piłkę do siatki
skierował Łukasz Olszewski.

Po kolejnych 6 minutach gry było 2:0, tym razem podanie Wojciecha Pawickiego, wykorzystał Michał Olszewski. Kontaktowa bramkę niemal natychmiast, po niespełna minucie zdobył Aleksander Kolmas. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od ostrzeżenia dla gdańskiej ekipy jakim było uderzenie w spojenie gdańskiej bramki w wykonaniu Jędrzeja Jasińskiego. Celowniki lepiej ustawione mieli gdańszczanie i w 23 minucie prowadzili 3:1, ponownie na listę strzelców wpisał się Łukasz Olszewski.

Goście jednak znów zdobyli bramkę kontaktową i na chwilę objęli w meczu inicjatywę, na szczęście dla gdańszczan nie przełożyło się to na efekty bramkowe. Po kilku minutach optycznej przewagi klubu z Katowic gdańszczanie zdobyli kolejne dwie bramki. Tym razem Łukasza i Michała Olszewskich wyręczyli koledzy z drużyny. Najpierw Łukasz Knioch a później Dominik Depta podwyższyli prowadzenie gdańszczan. Gol na 5:2 został strzelony do pustej bramki, gdyż trener AZS UŚ chcąc odrabiać straty wycofał swojego golkipera.

Rywali stać było tylko na odpowiedź w postaci jednego trafienia w ostatnich sekundach meczu gdańszczanie mieli jeszcze jedną szansę na podwyższenie wyniku, jednak piłkę nieuchronnie zmierzającą do pustej bramki ręką zatrzymał Dariusz Wolański za co obejrzał czerwoną kartkę.

Pozostałe wyniki 10. kolejki Futsal Ekstraklasy: GKS Tychy - Gwiazda Ruda Śląska 2:1 (0:0), Remedium Pyskowice - Clearex Chorzów 1:3 (0:1), Rekord Bielsko-Biała - FT Gatta Active Zduńska Wola 5:2 (3:1), Red Devils Chojnice - Pogoń 04 Szczecin 0:1 (0:1), Wisła Krakbet Kraków - Marwit Toruń 2:3 (1:0).

Tabela Futsal Ekstraklasy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy. porażki, bilans, punkty)

• Świetny mecz!

Świetny mecz, niesamowite emocje i ta radość na końcu! Z GKSem musi być tak samo :)

• 9 0

• AZS !

Brawo Panowie po kilku dobrych meczach ( no i kilku słabszych to też trzeba powiedzieć) są punkty!) Brawo za walkę dla całego zespołu.

• 7 0

• fajny futsal:)

fajny ten futsal bylem pierwszy raz na meczu i przyznam, że mi sie podobalo:)