Ciężki los beniaminka

Marta
19 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Niestety po raz kolejny piłkarze halowi AZS UG nie obronili się przed naporem rywali i w weekend przegrali z Pogonią O4 Szczecin Niestety po raz kolejny piłkarze halowi AZS UG nie obronili się przed naporem rywali i w weekend przegrali z Pogonią O4 Szczecin

Piłkarze halowi AZS Uniwersytet Gdański w dalszym ciągu pozostają jedyną ekipą ekstraklasy, która jeszcze nie wygrała spotkania. Akademicy w ostatniej kolejce przegrali na własnym parkiecie z Pogonią 04 Szczecin aż 2:7 (1:4).

2:7 Tubacki (36)

AZS UG: Leśnicki, Wolski, Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Poźniak, Pawicki, Depta.

Po krótkim okresie "badania się" obydwu ekip, jako pierwsi zaatakowali goście i niestety już pierwsza ich groźniejsza sytuacja zakończyła się golem. Marcin Mikołajewicz, stojąc tyłem do bramki, znakomicie przyjął piłkę, odwrócił się i pozostawił Marcina Wolskiego bez szans. Nastawiony w tym meczu na defensywę zespół AZS UG musiał więc już od pierwszych minut odrabiać straty.

W 6. minucie gdańszczanom udało się dogonić rywali, po tym jak kontratak na bramkę zamienił Łukasz Grabowski. Niestety do końca pierwszej odsłony bramki zdobywali już tylko szczecinianie, którzy całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku. Gospodarze mieli olbrzymie problemy z przekroczeniem środka boiska. W 14. minucie na 2:1 bramkę zdobył Michał Kubik, dwie minuty później po rzucie rożnym kompletnie zaskoczeni gdańszczanie tylko obserwowali jak Douglas podwyższa na 3:1, a jeszcze przed przerwą na 4:1 strzelił Łukasz Tubacki.

Gracze Pogoni nie zapominali też o fair-play, kiedy w ostatnich sekundach pierwszej połowy kontuzji doznał Wolski, Kubik zamiast z łatwością skierować piłkę do siatki, wybił ją na aut.

Wobec kontuzji Wolskiego oraz niekorzystnego wyniku, niemal od początku drugiej połowy gospodarze grali z wycofanym bramkarzem. Widać było, iż poświęcili na szkolenie tego elementu gry wiele czasu, gdyż prezentowali się o wiele lepiej w tym elemencie gry niż w poprzednich meczach. Gdańszczanie, wykorzystując przewagę liczebną, zdobyli bramkę na 2:4. Szkoda jednak, że ani Tomasz Poźniak, ani Dominik Depta nie wykorzystali idealnych sytuacji, w których się znaleźli.

Z czasem jednak goście zaczęli odzyskiwać przewagę i jeszcze trzykrotnie umieszczali piłkę w siatce. W 30. minucie na pustą bramkę celnie uderzył Kubik, a w 33. i 36. minucie hat-tricka skompletował Tubacki.

Kolejny już raz punkty nie pozostały w Gdańsku, teraz AZS UG zamierza skupić się przede wszystkim na spotkaniach z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Tymczasem za tydzień czeka ich wyjazd do kolejnej silnej drużyny, niepokonanej dotąd Gatty Zduńska Wola.

Pozostałe wyniki 8. kolejki Futsal Ekstraklasy: GKS Tychy - Clearex Chorzów 3:4, Remedium Pyskowice - Red Devils FC Chojnice 3:1,
Rekord Bielsko-Biała - Wisła Krakbet Kraków 2:2, Gwiazda Ruda Śląska Marwit Toruń 1:5, mecz AZS Uniwersytet Śląski Katowice - FT Gatta Active Zduńska Wola przełożony na 21 listopada.

Tabela Futsal Ekstraklasy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• Vamos Gdańsk (1)

Kiedy cokolwiek redakcja trójmiasta napisze o innym zespole futsalu VAMOS GDAŃSK !?

• 2 2

• Ale na razie to o czym konkretnie napisać, że istnieje taki zespół? :)
      Oby im dobrze szło, wtedy i artykuły się pojawią. Pozdro :)

• 2 1

• Vamos Gdańsk (2)

Hmm w niedzielę byłam na ich pierwszym meczu w II lidze futsalu, który wygrali 3:1.
    Oczywiście jest to dopiero ich 2 sezon, w poprzedni grali ligę niżej.

Też za tydzień grają mecz i artykuły o ich drużynie na pewno przydałby się na portalu trójmiasto, reklama byłaby wtedy o wiele lepsza.

• 1 0

• Potęgi futsalu (1)

Druga liga to amatorka nie ukrywajmy , a zespoły typu Wicherek Oborniki czy UKS Orlik Mosina przeciwnicy Vamosu raczej do potęg futsalu nie należą:) Powodzenia dla chłopaków z Vamosu, ale daleka droga przed nimi jak pokazuje przykład AZS-u w Ekstraklasie już nie jest tak łatwo

• 0 0

• Vamos Gdańsk

Vamos nie raz rozgrywał sparingi z UG ii udało im się 2 razy wygrac kilka remisów padło no i wiadomo UG też wygrywało.
        Oczywiście młodym chłopakom z Vamosu brakuje bardzo dużo do przyjaciół z UG no ale miejmy nadzieję, że dadzą z siebie wszystko ; )

Tutaj jest pokazowy filmik zespołu z Oborników, rozjechali Red Devilsów, gdzie było dwoch zawodników z ekstraklasy.... ich trenerem jest również ROBERT HIRSCH, który został selekcjonerem kadry Polski ...