Czy gdańszczanie przełamią fatalną passę w derbach?

Marta
26 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Nie wiedzie się gdańskiej drużynie w ekstraklasie futsalu, akademicy doznali już ósmej porażki w rozgrywkach Nie wiedzie się gdańskiej drużynie w ekstraklasie futsalu, akademicy doznali już ósmej porażki w rozgrywkach

Piłkarze halowi AZS Uniwersytet Gdański nie mieli nic do powiedzenia w meczu w Zduńskiej Woli przeciwko ekipie Gatta Active. Gdańszczanie przegrali wyraźnie 0:6, już do przerwy tracąc cztery bramki. Akademicy liczą jednak, że zainkasują pierwszy komplet punktów w następnej kolejce. 2 grudnia o godzinie 17:00 w hali przy ul. Górskiego zagrają z AZS UŚ Katowice.

1:0 Sobalczyk (5)
2:0 Milewski (7)
3:0 Adamski (11)
4:0 Stanisławski (16)
5:0 Adamski (25)
6:0 Szymczak (26)

AZS UG: Wolski - Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, M.Olszewski, Knioch, Horbacz, Pawicki, Depta.

Akademicy liczyli, że po ostatnim potknięciu drużyny ze Zduńskiej Woli (remis z AZS UŚ) uda im się przywieźć punkty do Gdańska. Niestety plan nie powiódł się a ekipa Gatta Active powetowała sobie ostatnie niepowodzenia kosztem ligowego beniaminka.

Gdańszczanie nieźle rozpoczęli spotkanie, po strzale Tomasza Musika, piłkę niemal z linii bramkowej wybił Mariusz Milewski. Gościom zabrakło skuteczności za to gospodarze w tym elemencie nie mieli sobie wiele do zarzucenia. W 5 minucie Igor Sobalczyk otworzył wynik wykorzystując błąd bramkarza gości. Gracz ze Zduńskiej Woli skierował piłkę do gdańskiej bramki z połowy boiska.

Po chwili było już 2:0 i gdańszczanie poprosili o czas, niestety przerwa w grze nie przyniosła uporządkowania ich gry. AZS w dalszym ciągu był w głębokiej defensywie i jeszcze przed przerwą stracił dwie kolejne bramki.

Na drugą połowę gdańszczanie wyszli bez nominalnego bramkarza, mimo jednak przewagi w polu i tego, że dłużej utrzymywali się przy piłce nie przyniosło to efektu w postaci bramek. Po chwili za to znów zaczęli trafiać gospodarze. W 25 minucie drugą swoją bramkę w meczu zdobył Krzysztof Adamski a już po niespełna minucie było 6:0 dla gospodarzy. Między słupki gdańskiej bramki wrócił wówczas golkiper.

W końcowych minutach meczu AZS kilkukrotnie zagroził bramce Gatty. Piłka jednak w żadnej z sytuacji nie chciała wpaść do bramki. Z drugiej strony również gospodarze mogli podwyższyć, ale Marcin Wolski w tej części spotkania spisywał się bez zarzutu niejako rehabilitując się za błąd przy pierwszym golu.

Gdańszczanie pozostają wciąż bez zwycięstwa w lidze jednak liczą na przełamanie już w najbliższą niedzielę. Ich przeciwnikiem będzie katowicki AZS UŚ. Początek meczu w hali AWFiS zaplanowano na 17:00. Rywalem gdańszczan będzie inny AZS - z Katowic. Jak poinformował prezes AZS UG Piotr Walczak, podczas pierwszych w historii polskiego futsalu derby AZS-ów na poziomie ekstraklasy odbędzie się również charytatywna zbiórka pieniędzy na rehabilitację zawodniczki sekcji piłki ręcznej AZS Uniwersytet Gdański - Martyny Fierek.

Wyniki 9. kolejki Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów - Gwiazda Ruda Śląska 9:1 (5:1), Pogoń 04 Szczecin - Rekord Bielsko-Biała 3:2 (3:2), Marwit Toruń - Remedium Pyskowice 1:0 (0:0), AZS Uniwersytet Śląski Katowice - GKS Tychy 2:5 (0:2), Red Devils Chojnice - Wisła Krakbet Kraków 3:1 (0:1).

Tabela Futsal Ekstraklasy
(kolejno:mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)
12.AZS UG Gdańsk 9 0 1 8 20:51 1

Mecz 10. kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - AZS Uniwersytet Śląski Katowice będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem relacji internetowej dostępnej na: www.futsaltv.pl, www.kpsport.pl , www.kpsport.tv , www.popler.tv/kpsport oraz na stronach internetowych klubów.