Futsaliści AZS UG utrzymali fotel lidera

Rafał Sumowski
9 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdańscy futsaliści pokonali GKS Tychy. Na zdjęciu Dominik Depta, zdobywca czwartego gola dla AZS. Gdańscy futsaliści pokonali GKS Tychy. Na zdjęciu Dominik Depta, zdobywca czwartego gola dla AZS.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego pokonali przed własną publicznością GKS Tychy 4:3 (1:1). Dla akademików to trzecia wygrana z rzędu i piąty kolejny mecz bez porażki. Kolejny mecz podopieczni Szymona Hartmana rozegrają dopiero 24 listopada w Bielsku-Białej po przerwie na mecze reprezentacji. Przynajmniej do tego czasu na pewno zasiadać będą w fotelu lidera futsal ekstraklasy.

4:3 Tomasz Poźniak (samobójcza) 38:59

AZS UG: Jacek Burglin, Marcin Wolski - Marcin Szymański, Mateusz Cyman, Tomasz Musik, Łukasz Olszewski, Paweł Friszkemut, Michał Olszewski, Tomasz Poźniak, Patryk Ziarko, Mateusz Wesserling, Tomasz Kriezel, Wojciech Pawicki, Dominik Depta

GKS: Rafał Krzyśka - Michał Słonina, Piotr Myszor, Szymon Głód, Jacek Hewlik, Patryk Szachnitowski, Adrian Prażmo, Samuel Jania, Jakub Sojka

Wygrana nad zajmującymi ostatnie miejsce w tabeli tyszanami nie przyszło łatwo gdańskim akademikom. Kibice obecni w hali AWFiS przy ul. Górskiego 1 obejrzeli bardzo zacięty pojedynek, w którym nie brakowało kontrowersyjnych sytuacji oraz żółtych i czerwonych kartek.

Strzelanie rozpoczęło się już w 2. minucie meczu kiedy podanie reprezentanta Polski Tomasza Kriezela skutecznie wykończył Patryk Ziarko dając prowadzenie gospodarzom. Przyjezdni wyrównali niemal kwadrans później, gdy po akcji lewą stroną boiska strzałem w krótki róg Jacka Burglina zaskoczył Michał Słonina.

Największe emocje dopiero miały jednak nadejść. Chwilę po golu na 1:1 golkiper gospodarzy interweniował ręką poza własnym polem karnym za co został ukarany czerwoną kartką, która oznaczała dwuminutowe osłabienie i oczywiście zmianę między słupkami - miejsce Burglina zajął Marcin Wolski. Mimo gry w polu czterech na trzech tyszanie nie zdołali zdobyć w pierwszej części gry kolejnej bramki.

Początek drugiej połowy to ataki gdańszczan. Żaden z graczy z pola nie potrafił jednak trafić do bramki, ale wyręczył ich Wolski, który strzałem przez całe boisko zupełnie zaskoczył Rafała Krzyśkę. Czyżby gdański bramkarz pozazdrościł Burglinowi, który w poprzednim meczu z Gattą Active Zduńska Wola zdobył zwycięskie trafienie dla AZS?

GDAŃSCY FUTSALIŚCI WYGRALI PO GOLU BRAMKARZA

- Oczywiście strzał nie był moim zamiarem. Przyznaję, że grałem długie podanie do Dominika Depty, ale bramkarz gości popełnił błąd i piłka wpadła - przyznał po spotkaniu uradowany Wolski.

Oszołomieni takim obrotem sprawy zawodnicy z Tychów otrzymali niecałą minutę później kolejny cios. Tomasz Kriezel pięknym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik na 3:1. W 27. minucie meczu nadzieję trenerowi Rafałowi Trojanowskiemu i jego zawodnikom przywrócił najskuteczniejszy, póki co, zawodnik ligi - Jacek Hewlik.

Na pięć minut przed końcem GKS wycofał bramkarza, jednak nie przyniosło to efektu. Co więcej, Dominik Depta popisując się spokojem po raz czwarty zdołał umieścić piłkę w bramce gości. Rozmiary porażki gości zmniejszył jeszcze golem samobójczym Tomasz Poźniak, jednak 3 punkty i fotel lidera na kolejne dwa tygodnie pozostały w Gdańsku.

8 kolejka
24 listopada Rekord Bielsko-Biała (wyjazd)