AZS UG z remisem w Futsal Ekstraklasie

Marta
18 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Końcówka sezonu zasadniczego Futsal Ekstraklasy jest niezwykle ważna dla ekipy AZS UG. Gdańszczanie nie mają już szans na awans do play-off. ale walczą z ekipami, z którymi zmierza się w rywalizacji o miejsca 9-12. Dlatego remis 1:1 (0:0) w Katowicach z tamtejszymi akademikami jest cenny.

0:1 Knioch (35)
1:1 Wojtas (36)

AZS UG Gdańsk: Burglin, Wolski, Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Horbacz, Ziarko, Pawicki, Rathnau.

Remis w Katowicach pozwala gdańszczanom z optymizmem myśleć o batalii o zachowanie ligowego bytu. Mecz z akademiami ze Śląska, był wyrównany, zacięty i momentami bardzo ostry. Przekonał się o tym dotkliwie m.in. bramkarz AZS UG Jacek Burglin, który wyrasta na postać nr 1 uniwersyteckiej ekipy.

Początek meczu, jak to już zwykle bywa w meczach AZS UG, należał do gdańszczan. Na dobrą sprawę już p minucie powinni oni prowadzić przynajmniej 2:0. Niestety swoich szans nie wykorzystał m.in. Wojciech Pawicki. Z biegiem czasu spotkanie wyrównywało się i gospodarze coraz bardziej zagrażali bramce Burglina, który kilkakrotnie świetnie interweniował. Niestety gra gdańskiego golkipera zakończyła się w szóstej minucie meczu, kiedy to w jednym ze starć został kopnięty w głowę przez Rafała Jarzmika.

Bramkarz AZS-u przewieziony został po tym starciu do szpitala, lecz na szczęście badania nie wykazały żadnego poważnego urazu. Burglin został zastąpiony przez Marcina Wolskiego, który dobrze wszedł w mecz i również pewnie interweniował. Dobra gra bramkarzy (po stronie AZS UŚ świetnie interweniował Maciej Kamiński) spowodowała, że zarówno w pierwszej, jak i przez większość drugiej połowy piłka do bramek nie wpadała.

Kiedy kibice zaczęli zastanawiać się, czy ten bardzo ważny mecz zakończy się bez bramek na wstrzelenie piłki z autu w stronę bramki zdecydował się Łukasz Knioch. Piłka otarła się jeszcze o jednego z zawodników i wpadła do bramki. Na niespełna 6 minut przed końcem gdańszczanie prowadzili 1:0. Reakcja Jarzmika była błyskawiczna. Zaraz po bramce gospodarze poprosili o czas, jednak nie zdecydowali się jeszcze na wycofanie bramkarza.

Jak się okazało nie było to konieczne, gdyż już 80 sekund po bramce Kniocha do wyrównania doprowadził Damian Wojtas. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i ostatecznie w Katowicach doszło do podziału punktów. Po bardzo ważnym meczu w Katowicach, już w najbliższy piątek, rozegrane zostanie kolejne istotne, z perspektywy walki o otrzymanie spotkanie. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego gdańszczanie zagrają na wyjeździe z GKS Tychy.

Po sezonie zasadniczym czołowa ósemka zagra w play-off zaś drużyny z miejsc 9-12 zagrają systemem "każdy z każdym" mecz i rewanż. Do drugiej części sezonu zaliczone będą tylko wyniki spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

W chwili obecnej "mała tabela" na miejscach 9-12 przedstawia się następująco: (ekstraklasę opuszczą dwie ostatnie ekipy)

1. GKS Tychy 5 10 13:9 (+4)
2. AZS UG 5 8 20:17(+3)
3. AZS UŚ 6 8 19:18(+1)
4. Gwiazda Ruda Śl. 6 3 17:21(-4)

Wyniki 21 kolejki Futsal Ekstraklasy: Gwiazda Ruda Śląska - GKS Tychy 2:2 (1:1), Clearex Chorzów - Remedium Pyskowice 1:5 (0:1), FT Gatta Active Zduńska Wola - Rekord Bielsko-Biała 6:4 (1:2), Marwit Toruń - Wisła Krakbet Kraków 4:4 (2:2), Pogoń '04 Szczecin - Red Devils Chojnice 2:0 (1:0).

Tabela Futsal Ekstraklasy:
(kolejno: Mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• Brawo!

Brawo chłopaki szczególnie dla Marcina Wolskiego wszedł w trudnym momencie i uniósł ciężar meczu !

• 8 1

• Dziwne zasady (1)

Najsłabsza ekipa w tabeli, jednak nie jest ostatnia?

• 5 2

• ug

taki regulamin;)

• 3 0

• sezon (1)

Oby sil starczylo na te ostatnie wazne mecze.kiedy mecz w Gdansku?

• 6 0

• kolejny mecz

będzie wiadomo po zakończeniu rundy zasadniczej czyli już w piątek po meczu w tychach.