Gdańszczanie wygrali po dogrywce

Marta
16 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze ręczni AZS AWFiS wyrównali na 1-1 batalię o brązowy medal w ekstraklasie. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego wygrali dziś po dogrywce w drugim meczu na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 30:29 (15:10, 26:26). Zwycięską bramkę na cztery sekundy przed końcem zdobył Paweł Ćwikliński. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Dwa kolejne spotkania odbędą się w przyszły weekend w Gdańsku.

MMTS: Gawlik, Jedowski - Wardziński 7, Orzechowski 6, Adamuszek 4, Rombel 3, Mroczkowski 2, Seroka 1, Waszkiewicz 1, Markuszewski 0, Witaszak 0, Czertowicz 0, Peret 0.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Kostrzewa 7, Sulej 7, Bednarek 5, Chrapkowski 4, Ćwikliński 3, Masiak 2, Wysokiński 2, Pilch 0, Fogler 0, Olęcki 0, Woynowski 0.

Jeszcze przed spotkaniem okazało się, że z gdańskiej ekipy ubędzie Kamil Ringwelski, który w piątek otrzymał czerwoną kartkę. Zagranie kołowego uznano za wysoce niesportowe i wykluczono go ze składu na sobotę.

Gdańszczanie nieco lepiej rozpoczęli mecz, dzięki kilku dobrym interwencjom Sebastiana Sokołowskiego, przemyślanym akcjom ofensywnym objęli prowadzenie 2:0. Akademicy dłużej utrzymywali się przy piłce, grali dokładniej.

Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo, w 5 minucie po bramce Roberta Orzechowskiego MMTS wyrównał na 2:2. Później obydwa zespoły grały "bramka za bramkę" i dopiero w 16 minucie gospodarze wyszli na 7:4 po drugiej z rzędu bramce Dariusza Kawczyńskiego.

Gdańszczanie rzucili jednak trzy bramki z rzędu i w 20 minucie doprowadzili do remisu 7:7. Kolejne akcje akademików kończyly się jednak na Arturze Gawliku a kwidzynianie po szybkich kontrach rzucali bramki.

W 22 minucie po trafieniu Kawczyńskiego było 9:7 dla MMTS, od tego czasu jednak goście zdobyli 6 bramek z rzędu, grając nawet w liczebnym osłabieniu i w 27 minucie było 13:9 dla gdańszczan.

Minutę później gdańszczanie jeszcze odrobinę powiększyli przewagę (14:9) i dopiero wówczas Mateusz Seroka przerwał rzutowa niemoc gospodarzy. Ostatecznie po 30 minutach gry gdańszczanie prowadzą w Kwidzynie15:10. Najwięcej bramek dla AZS AWFiS zdobyli Michał Bednarek i Jacek Sulej - po 4. Dla gospodarzy po 3 trafienia zaliczyli Kawczyński i Jacek Wardziński.

Drugą połowę lepiej rozpoczął MMTS, który po trafieniach Orzechowskiego i Patryka Rombela zniwelował straty do 12:15. Kolejny jednak okres skuteczniejszej gry w bramce Sokołowskiego i jego kolegów z pola sprawił, że gdańszczanie w 38 minucie prowadzili 18:12.

Na kolejnych kilkadziesiąt sekund inicjatywę na parkiecie całkowicie przejęli gospodarze i w 39 minucie przegrywali tylko 16:18.

Gospodarze powoli ale skutecznie gonili gdańską "siódemkę"na 22:22 w 53 minucie z karnego rzucił Wardziński a w chwilę później Michał Adamuszek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Choć Jacek Sulej znów doprowadził do remisu (23:23), to jednak kolejny celny karny Wardzińskiego i bramka Rombela dały prowadzenie MMTS 25:23.

Kwidzynianie prowadzili później 26:24 a ostatnie sekundy drugiej połowy na parkiecie w hali w Kwidzynie to prawdziwy horror. Z bioska wylecieli Marcin Pilch i Adamuszek, karnego nie wykorzystał Wardziński a w ostatniej sekundzie regulaminowego czasu wyrównał Sulej

Pierwsza część dogrywki przyniosła tylko 3 bramki, dwie z nich zdobyli gospodarze i prowadzili w 65 minucie 28:27. Na 28:28 wyrównał Piotr Chrapkowski, później gospodarze za sprawą Orzechowskiego znów wyszli na prowadzenie. Końcówka należała jednak do akademików najpierw Chrapkowski wyrównał (29:29) a na 4 sekundy przed końcem dogrywki Ćwikliński umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

Wisła Płock 1

W pierwszym meczu finałowym (do trzech zwycięstw) Vive Kielce przegrało u siebie z Wisłą Płock 20:23 (12:14)
Marta

Opinie (63) 4 zablokowane

• racja zgred

moim zdaniem trenera Waszkiewicza trzyma tutaj tylko miłość do handballu i trójmiasta, moim zdaniem jest tylko kwestia czasu jak zaczna na niego naciskac inne kluby. nie zdziwilbym sie nawet gdyby były oferty zagraniczne.
    patrząc na to wszystko należy trzymac kcuki za dziewczyny z łączpolu, może one zrobią handball na miarę męskiego dawnego wybrzeża. czekamy!!!

• 2 0

• kogo to obchodzi? (2)

W trojmiescie liczy sie tylko Lechia!!!

• 11 25

• Lechia? pfff...

dajcie spokój- beznadziejny poziom rozgrywek, poza tym strach iść na stadion. Całe szczęście w 3mieście rozwijają się inne dyscypliny sportu- ręczna, siatka, kosz, tenis czy floret i niedługo piłka nożna na poziomie rodzimej ligi nie będzie miała nic do powiedzenia.
      Mam nadzieję że jutro zobaczę fajny mecz i będziemy cieszyć się ze zwycięstwa ;]

• 2 0

• Wyobraz sobie, ze mnie to obchodzi. ;]

• 8 3

• Do Wojtka.

Ja też kiedyś pisałem o Panu Wierzbickim, który stworzył od podstaw Trefla w koszykówce i Trefla w siatkówce. O tym człowieku i jego udziale w tworzeniu sportu na wysokim poziomie nie trzeba dużo mówić, bo wyniki jakie osiąga w działalności na rzecz Trójmiejskiego sportu same są jego afirmacją. Taki człowiek jak Pan Wierzbicki przydał by się w AZS-ie na stanowisku prezesa i podejrzewam ,że zapanował by tam ekonomiczny porządek. Jest On jednak nie osiągalny dla AZS-u z prostej przyczyny - jest zbyt silną osobowością aby nim ktoś sterował z tylnego siedzenia, to po pierwsze. Po drugie kto by chciał świadomie pchać się w takie bagno jakie panuje w tym klubie i na tej uczelni. Szkoda upadku zespołu żeńskiego ale przyszłość zespołu męskiego też niestety jest nie jasna. Władze uczelni jak i klubu już tak skutecznie zraziły do siebie potencjalnych sponsorów,że gorzej już być nie może. Tajemnicą Poliszynela jest to, że dziewczęta zostały położone na ołtarzu ofiarnym, aby stworzyć silny zespół w piłce ręcznej męskiej i jest to jedyny sukces Rektora Niehonorowego Czerwińskiego który znalazł poparcie w swoich destrukcyjnych działania po stronie nowego rektora Hucińskiego. Tylko co jest wart sukces zbudowany na zgliszczach żeńskiej piłki ręcznej, która odnosiła olbrzymie sukcesy jak na możliwości tworzone przez klub i uczelnię? Do utrzymania zespołu męskiego w obecnym składzie jest potrzebna kasa i to dużo większa niż ta która była potrzebna na zespół kobiecy i obecny męski. Ci chłopcy po przez grę za darmochę się po prostu dobrze wypromowali i tylko kwestią czasu jest jak stąd odlecą a już chętnych nie brakuje. Syzyfowa praca Trenerów Cieplińskiego i Waszkiewicza w tym klubie owocowała w przypadku tego pierwszego tym że mnóstwo zdolnych dziewcząt znalazło porządne kluby w kraju i za granicą i są liczącymi się zawodniczkami kadry narodowej. W przypadku zaś drugiego trenera jest tylko jedno pytanie jak długo będzie miał cierpliwość pracować w klubie bez przyszłości ze świadomością oglądania swoich wychowanków w klubach które będą przyjeżdżały tu na mecze ligowe go ogrywać jego własnymi wychowankami?

• 4 0

• Sport niszowy (3)

Kto to oglada ??? Na meczach 300 kibicow i to tez tylko dlatego ze za darmo. Do Lechii nawet n ie ma co porownywac bo tam chodzi po 12 tysi, a byloby wiecej gdyby nie ograniczenia techniczne. Ale porownujac do koszykowki, hokeja, czy siatkowki, to kibicow pilki recznej jest garsteczka. Kilku zapalencow kibicuje tej druzynie, a ciskaja sie jakby byli jakas znaczaca sila kibicowska w miescie. Kibicow recznej jest tylu co brydza sportowego, czy hokeja na trawie. Takie sa fakty i jedno co im zostalo to poszczekac sobie w ramach leczenia kompleksow na Lechie. Wez jheden z drugim podejdz do kibica Lechii na ulicy i mu naublizaj to bedziesz kozak, a tak to sie tylko kompromitujecie garsteczko kibicow pilki recznej.

• 7 17

• Człowieku nie wiesz co mówisz!!!!!!

• 0 0

• Przecież to kibice Lechii wpisują się w wątkach o ręcznej, a nie odwrotnie - i kto tu leczy kompleksy?

• 1 0

• No i co tego, że garstka? Liczy się nie ilość, a jakość, a być wiernym kibicem niszowej dyscypliny to większa sztuka niż chodzić na te popularne, i to tylko w chwilach sukcesów.