Piłkarki Sztormu AWFiS gonią ekstraligę

30 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Piłkarki Sztormu AWFiS wiosnę rozpoczęły od porażki, ale w dwóch kolejnych meczach odniosły zwycięstwa. Piłkarki Sztormu AWFiS wiosnę rozpoczęły od porażki, ale w dwóch kolejnych meczach odniosły zwycięstwa.

Sztorm AWFiS wygrał na wyjeździe z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki 2:0 (1:0). Drugie zwycięstwo z rzędu pozwoliło się gdańskiej drużynie umocnić się na 3. miejscu, ale do lokaty premiowanej awansem straty są nadal duże, gdyż wynoszą aż 9 punktów. 4 maja o godzinie 11:00 podopieczne Roberta Chałaszczyka ugoszczą u siebie Olimpię Szczecin. Dla kibiców wstęp wolny.

K.Bużan 32, Zańko 79

SZTORM AWFIS: Szulc - Ramotowska, Marczak, Rucińska, Rabiega(80 Kołacz) - Rucińska, K.Bużan, A.Bużan, Świętoniowska (82 Aleksandra Kopecka), Stasiulewicz (82 Sikorska) - Zańko, Anna Kopecka (55 Pielowska)

Gdańszczanki do Tomaszowa Mazowieckiego z małymi problemami. Przejeżdżając przez Łódź miały bliski 3-godzinną przerwę ze względu na potrzebę wymiany przebitej opony w busie. Na szczęście spotkanie było dla nich bardziej pomyślne niż sam dojazd.

Już w 2. minucie gry Sztorm mógł objąć prowadzenie, ale pojedynek sam na sam z bramkarką przegrała Anna Kopecka. W 5. minucie w podobnej sytuacji znalazła się Martyna Zańko, lecz uderzoną przez nią piłkę z linii bramkowej wybiła obrończyni.

Co nie udało się w polu karnym, udało się zza "szesnatki". Z 25 metra celnie przymierzyła Kinga Bużan i gdańszczanki w końcu znalazły się na prowadzeniu.

Mimo kilku dobrych okazji, podwyższyć wynik udało się dopiero po przerwie. Sztormówki przez praktycznie całe spotkanie kontrolowały przebieg gry, ale na drodze stawała im najpierw poprzeczka, a następnie bramkarka gospodyń. Gola na 2:0 zdobyła Zańko, która wykorzystała zagranie Moniki Pielowskiej.

- Cieszy ilość stworzonych sytuacji, po których mogliśmy zdobyć bramki. Popracować musimy jednak nad skutecznością. Zaangażowanie dziewczyn, walka na całym boisku przynosi rezultat. Jesteśmy najmłodszym zespołem w lidze, który ciągle się uczy i osiąga przy tym przyzwoite wyniki. Młode zawodniczki powoli odnajdują się w seniorskiej piłce i z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej - podsumował trener Robert Chałaszczyk.

Kolejne spotkanie gdańszczanki rozegrają na własnym boisku, na obiekcie AWFiS. 4 maja o godzinie 11 zmierzą się z Olimpią Szczecin. Dla kibiców wstęp wolny.