Sztorm AWFiS obronił MP w piłce plażowej

4 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Piłkarki Sztormu zdobywają mistrzostwo Polski w plażowej piłce nożnej kobiet nieprzerwanie od 2012 roku. Piłkarki Sztormu zdobywają mistrzostwo Polski w plażowej piłce nożnej kobiet nieprzerwanie od 2012 roku.

Sztormu AWFiS Gdańsk trzeci raz z rzędu sięgnął po tytuł mistrza Polski w plażowej piłce nożnej kobiet. Podopieczne Roberta Chałaszczyka triumfowały w turnieju rozgrywanym w Ustce pokonując w finale Victorię Sianów 4:2. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Katarzyna Marczak. To dobry prognostyk przed sezonem ligowym na trawie, który ruszy 17 sierpnia.

SZTORM AWFiS: Zwolak - Marczak, Rucińska, Kołacz, Rabiega, Zawadzka, Słowińska, Pielowska, Sikorska, Kamińska, Wierzbicka. Trener: Robert Chałaszczyk.

Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej rozegrano po raz siódmy w historii. Dwa poprzednie turnieje kończyły się triumfem "Sztormówek". Dwa lata temu triumfowały jeszcze występując jako klub z Gdyni, a w minionym roku powtórzyły swój wyczyn odnosząc pierwszy sukces po przenosinach do Gdańska.

PIŁKARKI SZTORMU OBRONIŁY MISTRZOSTWO NA PLAŻY

W tym roku ustrzeliły hat-tricka, a drogę po kolejne złoto udanie rozpoczęły wygrywając oba pojedynki w fazie grupowej. W turnieju rywalizowało 12 zespołów podzielonych na cztery grupy po trzy drużyny. Zwycięstwo w grupie dało "Sztormówkom" awans do półfinału, gdzie czekała je ciężka przeprawa z zespołem AZS UAM Hauraton Polska Poznań. Gdańszczanki to spotkanie wygrały dopiero po rzutach karnych.

W finale podopieczne Roberta Chałaszczyka znacznie łatwiej poradziły sobie z Victorią Sianów. Dodatkowo na wyróżnienie indywidualne zapracowała sobie Katarzyna Marczak. Obrończyni Sztormu AWFiS została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Rozgrywki na trawie gdańszczanki wznowią 17 sierpnia. W nadchodzącym sezonie Sztorm AWFiS zamierza powalczyć w grupie północnej I ligi o awans do najwyższej klasy. Poprzedni sezon podopieczne trenera Chałaszczyka ukończyły na 3. pozycji.