Gdy nie wygrywa się w...

25 lutego 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Koszykarze Kager zmarnowali wielką szansę, aby po raz drugi w tym sezonie pokonać Anwil Włocław. Przy ul. Olimpijskiej gdynianie prowadzili przez większą część meczu, mieli piłkę przy remisie przez ostatnie 22 sekundy, ale nie zdołali wygrać w regulaminowym czasie gry. W dogrywce już zdecydowanie lepsi byli goście. Podopieczni Adama Prabuckiego przegrali ostatecznie 81:89 (27:18, 18:18, 14:21, 16:18 6:14)

KAGER: Eldridge 32, Kadziulis 13, Kuebler 7, Korytek 6, Lewandowski 5, Ratajczak 4, Pettway 3, Sporar 2, Radwan 0, Karaś 0.

ANWIL: Hill 24, Jagodnik 17, Białek 15, Jahovics 9, Otasević 8, Thomas 8, Pluta 5, Hajrić 2, Wołoszyn 1, Grudziński 0.

Kager dominował w tym meczu przez pół godziny gry. Dość powiedzieć, że w tym okresie Anwil tylko raz, w trzeciej minucie 6:5, miał korzystny wynik. Gospodarzom niewiele ponad kwadrans wystarczył, aby uzyskać 16-punktowe prowadzenie (38:24). Doskonale grał Courtney Eldridge, który nie tylko prowadził grę gdynian, ale był bardzo skuteczny. Na tablicy rządził zaś Aaron Pettway. Amerykański center zebrał do przerwy osiem piłek, gdy wszyscy przyjezdni gracze dziesięć.

Sprawnie funkcjonujący mechanizm miejscowych zaczął zacierać się od 25 minuty. Anwil od wyniku 45:54 doszedł do remisu 54:54, a po akcji Otisa Hilla2+1 objął nawet prowadzenie 57:56. Jeszcze przed końcem tej odsłony zdołał skutecznie odpowiedzieć Eldridge, a zaraz po rozpoczęciu kolejnej Kordian Korytek poprawił na 61:57. Przewaga gdynian utrzymała się do wyniku 69:66 na pięć minut przed końcem. Niestety, kolejne cztery punkty zdobył Anwil. Co więcej na minutę przed końcem po "trójce" Nikoli Otasevica goście uciekli na 75:70! Gospodarze wyrównali na wolnych Korytka i akcji 2+1 Eldridge'a. Mało tego po krokach Hilla przez 22 ostatnie sekundy mogli rozgrywać piłkę. Na rzut za trzy punkty zdecydował się Eldridge. Nie trafił. Również nieskuteczna była dobitka Łukasza Ratajczaka.

W dogrywce obie drużyny musiały odwołać się do siły... ławki rezerwowych. Aż pięciu zawodników (Pettway, Cielebąk, Jagodnik, Pluta, Otasevic) "spadło" za pięć przewinień. W dodatkowych pięciu minutach zdecydowanie lepszy był Anwil. Gospodarze zdobyli zaledwie sześć punktów (po dwa Eldridge, Gintaras Kadziulis, Milos Sporar) i ani razu już nie prowadzili.

Trenerski dwugłos:
Adam Prabucki: - Kto nie wygrywa w regulaminowym czasie, przegrywa w dogrywce. Pogrążyły nas straty w czwartej kwarcie. Ostatnią akcję mieliśmy zagrać na Kadziulisa, ale Eldridge zdecydował inaczej. W dogrywce nie mieliśmy już sił, bo w minionym tygodniu rozkładały nas kontuzje.

Ales Pipan: - W pierwszej połowie graliśmy źle na desce i w obronie. Po przerwie drużyna wykonała dobrą robotę. Wiedzieliśmy, że czeka nas tutaj ciężki mecz. Kager to dobra drużyna.

Pozostałe wyniki i tabela w artykule "Jak mistrz z outsiderem"