Gdynia Cup. Półfinalistki wyłonione.

Jakub Bork
21 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Cztery Polki odniosły dzisiaj zwycięstwa w turnieju Gdynia Cup (ITF, 10.000$), który odbywa się na kortach Arki. Oznacza to, iż jutrzejsze półfinały będą wyłącznie sprawą polską.

Jako pierwsza swój ćwierćfinał wygrała Olga Brózda. Poznanianka, grająca w efektownym czerwonym stroju, potrzebowała godziny i 10 minut by wyeliminować Irinę Strygalovą. Łotyszka tylko na początku drugiej partii nawiązywała wyrównaną walkę. Brózda grała agresywnie z głębi kortu i wygrała 6:1, 6:2.

Nieco dłużej na korcie przebywała Magdalena Kiszczyńska. Nasza juniorka odprawiła inną Łotyszkę Irinę Kuzminę 6:2, 7:5 (w 2 secie Polka prowadziła nawet 5:2). Pod koniec 1 seta Kuzmina miała kłopoty z prawidłowym oddychaniem i konieczna była pomoc lekarza.

Jako trzecia swoje spotkanie wygrała Klaudia Jans z SKT Sopot, która okazała się lepsza od 15-letniej Agnieszki Radwańskiej. Rywalizacja ta miała niecodzienny przebieg. 1 set 6:3 dla faworyzowanej Jans. Druga partia po 20 minutach wynikiem 6:0 dla Radwańskiej ! Decydujący set to udany rewanż Klaudii, która nie oddała młodszej koleżance nawet gema. Mimo porażki nazwisko młodej krakowianki należy zapamiętać. Grająca agresywny tenis Radwańska musi zdecydowanie poprawić drugie podanie, które było niejednokrotnie bezpośrednio z returnu kończone przez Jans. Jeśli Agnieszka będzie czyniła stałe postępy to z pewnością jeszcze nie raz o niej usłyszymy.

Do kompletu brakowało zatem tylko wygranej Karoliny Kosińskiej. Chyba nawet sama zawodniczka nie spodziewała się tak łatwej przeprawy z Oksaną Teplyakova, która wczoraj wyeliminowała turniejową jedynkę Annę Bieleń-Żarską. Kosińska zaprezentowała urozmaicony, dokładny tenis przeplatany kończącymi zagraniami z głębi kortu i wygrała pewnie 6:0, 6:2.

Zatem w jutrzejszych półfinałach spotkają się Karolina Kosińska z Klaudią Jans oraz, na dole drabinki, Olga Brózda z Magdaleną Kiszczyńską. Początek gier o godzinie 11.
Jakub Bork

Opinie (1)

• No, no, no...

Takiego turnieju jeszcze nie bylo. Nawet jesli obsada w tym roku byla troche slabsza, to w zyciu bym sie nie spodziewal 4 Polek w polfinalach. Bardzo dobrze!