Gdynianie nie dopuścili do zmiany lidera

6 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Arka pokonała Koronę 2:1 (1:1). Tym samym w ekstraklasie nie doszło do zmiany lidera. Ponadto gdynianie podtrzymali passę meczów bez porażek u siebie, a rywale zostali pokonani po raz pierwszy poza Kielcami od 3 kwietnia. Martwią jedynie kontuzje. Filip Burkhardt ma podejrzenie pęknięcia kości strzałkowej, a Marciano Bruma zbite biodro. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Górskiego.

.

1:0 Labukas 12
1:1 Andradina 44
2:1 Zawistowski 70

ARKA: Witkowski - Bruma (51 Wilczyński), Szmatiuk, Rozić, Noll - Płotka - Labukas, Burkhardt (66 Budziński), Zawistowski, Bożok (87 Czoska) - Mawaye

KORONA: Małkowski - Golański, Malarczyk, Stano, Markiewicz - Sobolewski (81 Janić), Jovanović (71 Nowak), Vuković, Korzym - Andradina - Tataj

Sędzia: Bartos (Łódź). Żółta kartka: Witkowski (Arka), Stano (Korona). Widzów: 3000

KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 2:1!

90+1' żółta kartka dla Witkowskiego za opóźnianie gry

90+1' strzał Labukasa niecelny

90' sędzia doliczył cztery minuty

89' Mawaye zwiódł przed polem karnym Malarczyka, ale uderzył nad poprzeczką

88' "bomba" Andradiny, piłka nieznacznie przeszła nad poprzeczką

87' trzecia zmiana w Arce, za Bożoka wszedł Czoska

86' szybka kontra Mawaye, Kameruńczyk przewrócił się w polu karnym, ale karnego nie było, jeszcze strzelał Budziński, jednak nad poprzeczką

85' Witkowski z trudem wybił piłkę na róg po strzale Andradiny, inna sprawa, że obrońcy nie powinni dopuszczać do takich uderzeń

83' Witkowski musiał się wykazać, aby obronić niefortunny strzał... Wilczyńskiego

81' druga zmiana w Koronie, za Sobolewskiego wszedł Słowak Janić, dla którego to do drugi występ w polskiej ekstraklasie

79' żółta kartka dla Stano za faul na Zawistowskim, Paweł na razie poza boiskiem opatrywany przez masażystów Arki

78' Tataj z krzykiem upadł na murawę, Budziński wybił piłkę, aby umożliwić wejście na boisko masażystów Korony, ale pomoc okazała się zbyteczna, kielczanin kontynuuje grę

75' strzał Wilczyńskiego z dystansu, piłkę złapał bramkarz Korony

74' Mawaye był blisko odebrania piłki w polu karnym Malarczykowi

71' zmiana w Koronie, na środku rozegrania Nowak zmienił Jovanovicia

70' GOL ZAWISTOWSKI na 2:1! Paweł dopadł piłkę, którą zablokował Stano po strzale Budzińskiego i wpakował ją do siatki

68' strzał z dystansu Korzyma, Witkowski pewnie złapał piłkę

66' druga zmiana w Arce wymuszona kontuzją, tym razem Burkhardt nie może grać dalej, zastąpił go Budziński

65' Arka przez 2-3 minuty nie mogła dokonać zmiany, bo piłka cały czas była w grze i grała w "10"

63' pomocy lekarza potrzebuje Burkhardt, pomocnik opuszcza boisko na noszach

60' za nami kwadrans drugiej połowy, poza sytuacją Labukasa bez zagrożeń pod obiema bramkami

54' strzał Golańskiego z dystansu, celny, ale za słaby, aby Witkowskiemu sprawić problemy

51' Wilczyński wszedł w miejsce Brumy na prawą obronę Arki

48' pomocy lekarskiej wymaga Bruma, Witkowski sygnalizuje w kierunku ławki, że będzie potrzebna zmiana

46' wielka szansa dla Arki na drugiego gola, Mawaye do Tadasa w polu karnym, strzał Labukasa broni jednak Małkowski

46' drugą połowę rozpoczęła Korona, w przerwie nie było żadnych zmian

45+1' koniec pierwszej połowy. W Gdyni remis 1:1

45' sędzia przedłużył grę o minutę

44' 1:1 Korona wyrównała po strzale Andradiny z około 20 metrów. Vuković popisał się kilkudziesięciometrowym przerzutem piłki, Korzym nie pozwolił odebrać jej sobie Brumie, którego miał "na plecach", a następnie wyłożył futbolówkę Brazylijczykowi. Pierwszy celny strzał gości od razu przyniósł im wyrównanie

43' kolejny strzał Arki, tym razem Bożok, ale znów niecelnie

42' Zawistowski strzał nad bramką

41' kontra 2 na 2, Mawaye "zakręcił" Stano i próbował w polu karnym dograć piłkę do Bożoka, Markiewicz ryzykując samobójczego gola wybił piłkę na róg

38' słupek ratuje Koronę po strzale Szmatiuka! Maciej dobrze złożył się do uderzenia po podaniu z prawej strony boiska od Nolla

37' Małkowski z najwyższym trudem wybił strzał Zawistowskiego na róg, piłka zmierzała w "okienko" bramki Korony, kolejne podanie otwierające drogę do bramki Mawaye

34' ma murawie leży Burkhardt, ale sędzia nie pozwala na wejście na boisko masażystów

30' strzał sprzed "16" Burkhardta nad poprzeczką

28' Vuković w ostrej utarczce słownej z arbitrem bocznym, główny podbiegł do kapitana Korony, ale jedynie go upomniał, choć mógł wyciągnąć kartkę

27' Burkhardt z około 30 metrów ni to strzał ni to dośrodkowanie, piłka pięć metrów od bramki Korony opuściła boisko

26' po dośrodkowaniu z wolnego Korony Witkowski źle obliczył wyjście do piąstkowania, ale ten błąd był bez przykrych konsekwencji dla Arki

23' dobrą kontrę wyprowadził Labukas, ale nie miał z kim rozegrać tej akcji, ostatecznie zakończyło ją nieudane dośrodkowanie Nolla

21' strzał Andradiny zablokował Rozić

19' Andradina dobrze podkręcił piłkę w "16" Arki w kierunku Tataja, dobrze, że niezdecydowanego Witkowskiego wyręczył Noll i wybił piłkę poza boisko

15' gol dodał animuszu gdynianom, szybko zdobyli dwa rogi, a Noll dobrze strzelał, ale piłka po rykoszecie (odbiła się od Stano) wyszła tuż obok słupka poza boisko

12' ARKA PROWADZI 1:0! Witkowski wyłapał dośrodkowanie i od razu podał piłkę do Mawaye. Kameruńczyk podciągnął z nią kilkanaście metrów i zagrał prostopadle do Labukasa, który w pojedynku sam na sam nie dał szans Małkowskiemu

11' strzał Golańskiego na róg dla Korony

11' Mawaye ograł Malarczyka, ale gdy wbiegł w pole karne podał piłkę do... nikogo

9' znów Tataj na spalonym

8' Burkhardt uderzył po ziemi z około 40 metrów, strzał celny, ale zbyt lekki, aby pokonać Małkowskiego

7' dośrodkowanie Bożoka z prawego skrzydła, ale w polu karnym Labukas nie trafił głową w piłkę

5' na spalonym Tataj, on dzisiaj jest najbardziej wysuniętym piłkarzem Korony, przed tygodniem w Gdańsku wyszedł z ławki i zaliczył zwycięską asystę przy strzale Korzyma

1' mecz rozpoczęła Arka, po raz pierwszy w tym sezonie u siebie gdynianie w pierwszej połowie atakują na bramkę od strony ul. Górskiego, w tę bramkę w tej rundzie strzelał skutecznie w miejscowych szeregach tylko Labukas

0' zadania na to spotkanie są w obu drużynach diametralnie różne, ale obu zależy na wygranej. Trzy punkty pozwolą się odbić gdynianom od strefy spadkowej, która może od jutra zaczynać się na 13 punktach, a kielczanie w przypadku sukcesu zostaną nowym liderem.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1),
Cracovia - Wisła Kraków 0:1 (0:0), Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1:0 (1:0), GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0), Górnik Zabrze - Polonia Bytom 1:1 (1:0), Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0), Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:0 (0:0).

Opinie (323) ponad 200 zablokowanych

• hej hej Korona!!! (1)

• 24 107

• Korona to wam dzisiaj spadła...

• 15 0

• ile jeszcze tego antyfutbolu ? jak druzyna e-klasy moze byc tak tragicznie grajaca? kiedy ktos sie za to weźmie? (3)

• 19 59

• Dokładnie ta Korona gra beznadziejnie! (1)

• 31 5

• tym bardziej obciach

tym bardziej obciach że z taką ekipą Lechijka przegrała. na szczęście Arka obroniła honor Trójmiasta