Osłabiony atak Arki

7 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Piotr Tomasik zdobył jedyną bramkę w sparingu Arki z Concordią. Piotr Tomasik zdobył jedyną bramkę w sparingu Arki z Concordią.

Piłkarze Arki odnieśli czwarte zwycięstwo w zimowych sparingach. Na Narodowym Stadionie Rugby gdynianie pokonali II-ligową Concordię Elbląg 1:0 (1:0). Zwycięstwo mogło być bardziej okazało, ale w miejscowej drużynie zabrakło snajperów. Dogodnych okazji nie wykorzystał sprowadzony ze Szczecina Łukasz Zwoliński, najskuteczniejsi snajperzy Marcus i Dariusz Formelli pauzowali z powodu urazów, w trakcie gry kontuzji nabawił się Janusz Surdykowski, a Maciej Górski przesunięty został do rezerw.

Bramka:
Tomasik 25

ARKA:
pierwsza połowa: Szlaga - Krajanowski, Sobieraj, Jarzębowski, Radzewicz - Grzelak, Szwoch, Rzuchowski, Tomasik - Kuklis - Zwoliński
druga połowa: Miszczuk - Kubowicz, Sobieraj, Brodziński, Dettlaff - Brzuzy, Pietkiewicz, Tomasik, Wojowski - Surdykowski (55 Grzelak) - Zwoliński

CONCORDIA: Zoch (46 Kopka) - Lepczak, Sambor, Kostkowski, Uszalewski - Kulpaka (46 Kiełtyka), Korzeniewski, Zawierowski, Szuprytowski (75 Lewandowski) - Zejglic - Bamgboye (46 Zabłocki)

Przed meczem sztab szkoleniowy postanowił, że Maciej Górski podczas okresu przygotowawczego nie poprawił swojej pozycji w drużynie.

-Został przesunięty do rezerw i nadal ma prawo do szukania nowego klubu - informuje Paweł Sikora, trener Arki, który za odejściem tego napastnika optował od razu po zakończeniu rundy jesiennej (czytaj więcej).

ZMIANY KADROWE W ARCE W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
PRZYBYLI:
Rafał Grzelak (ostatnio bez klubu, kontrakt do 30.06.2013), Dawid Kubowicz (Górnik Wałbrzych, kontrakt do 30.06.2013), Łukasz Zwoliński (wypożyczenie z Pogoni Szczecin do 31.12.2013), Janusz Surdykowski (z rezerw),
Mogą przybyć: Paweł Wojowski (z rezerw), Jakub Miszczuk (Lech Poznań), Piotr Pietkiewicz (Lechia Dzierżoniów), Krystian Żołnierewicz (po kontuzji)

UBYLI: Maciej Górski, Piotr Robakowski (obaj rezerwy), Paweł Czoska (rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron), Julien Tadrowski (Pogoń Szczecin - transfer definitywny),
Mogą ubyć: Wallace (testy w Torpedo Moskwa), Patryk Jędrzejowski (testy MKS Oława)
ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI

Szkoleniowiec nie zawahał się przed podjęciem tej decyzji, mimo że w ataku w czwartek była mizeria. Najlepszy snajper Arki w I lidze - Marcus narzeka na uraz pięty. W najbliższych dniach Brazylijczyk będzie wyłączony z treningów.

Natomiast nie wiadomo jak poważne są kontuzje Dariusza FormelliJanusza Surdykowskiego. 18-latek, który zdobywał bramki w czterech ostatnich sparingach żółto-niebieskich, w ogóle nie wyszedł na boisko, gdyż poczuł ból w mięśniu. Natomiast ten drugi zszedł z murawy po 10 minutach gry, po faulu na nim stopera elblążan.

Miejsce Surdykowskiego jako tzw. podwieszony napastnik zajął nominalny skrzydłowy Rafał Grzelak. Jednak nie oznacza to, że piłkarz, który w czwartek podpisał kontrakt w Arce, a w zimowych sparingach był wystawiany na prawej i lewej stronie pomocy, zamierza na stałe przenieść się bliżej bramki rywali.

-Trener zostawił dwóch piłkarzy, którzy grali w pierwszej połowie, na wypadek, gdy trzeba było dokonać zmian po przerwie. Akurat była potrzeba, aby zagrał w ataku. Pewnie, gdyby zwolniła się na przykład prawa obrona, to grałbym tam - wyjaśniał 31-latek, który w Gdyni zostanie co najmniej do końca obecnego sezonu (czytaj więcej o pozyskaniu byłego reprezentanta Polski).

W obu połowach Arka zagrała w ustawieniu 1-4-4-1-1. Zarówno przed jak i po przerwie gdynianie mieli dużą przewagę optyczną, praktycznie cały czas byli w posiadaniu piłki, gdyż rywale nastawili się na przeszkadzanie i szukanie szansy w kontrze.

Gospodarzom gra zdecydowanie lepiej układała się przed przerwą, gdy wystąpił teoretycznie silniejszy skład. W 20. minucie żółto-niebiescy przeprowadzili akcję, która byłaby godna kamery telewizyjnej, gdyby zakończyła się golem. Piotr Kuklis "rozciągnął" defensywę rywali zagrywają na lewe skrzydło do Piotra Tomasika, ten wrzucił w pole karne, a nadbiegający Michał Rzuchowski uderzył z woleja nad poprzeczką.

Jedyny gol meczu padł pięć minut później. Piłka po strzale sprzed "16" Kuklisa i rykoszecie wyszła na róg. Z kornego Mateusz Szwoch idealnie dośrodkował na głowę Tomasika, który umieścił piłkę w siatce.

Przed przerwą wynik powinien podwyższyć, i to dwukrotnie Łukasz Zwoliński. Piłkarz wypożyczony na najbliższy rok z Pogoni nie miał jednak czucia piłki co można wytłumaczyć rozbratem z treningami najpierw spowodowanym kontuzją, a potem koniecznością wyjazdu na studia do Szczecina.

W 29. minucie Tomasik wrzucił piłkę nie dalej niż cztery metry od bramki. Zwoliński nie sięgnął jej ani nogą, ani głową i futbolówka pod odbiciu od klatki piersiowej piłkarza poszybowała nad poprzeczką.

Natomiast w 32. minucie znów bardzo widowiskowa akcja Arki nie zakończyła się golem, gdyż Zwolińskiemu zabrakło zdecydowania. Szwoch posłał długą piłkę do grającego pierwszy sparing w tym roku w pierwszej drużynie Damiana Krajanowskiego. Obrońca przekazał piłkę Grzelakowi, który zagrał ją w pole karne. Tam Kuklis zdecydował się na strzał. Widać było, przynajmniej z wysokości trybun, że uderzenie jest niecelne. Piłkę asekurował jeszcze Zwoliński i gdyby zdecydowałby się na wślizg, wbiłby futbolówkę do siatki, a tak odprowadził ją tylko poza boisko, by później złapać się za głowę.

Po przerwie nadal Arka przeważała. Największe zagrożenie stwarzała z lewego skrzydła, gdzie grał piłkarz trenujący z III-ligowymi rezerwami. Paweł Wojowski dwukrotnie uczestniczył w atakcja, które mogły zakończyć się golem.

W 60. minucie niespełna 19-latek znalazł się sam na sam z bramkarzem po zagraniu Dawida Kubowicza, ale Michał Kopka nie dał się pokonać. Golkiper Concordii stanął na wysokości zadania również 8 minut później, gdy po wycofaniu piłki przez Wojowskiego strzelał Tomasik.

Natomiast na kwadrans przed końcem na zagranie Kopki prze różowe okulary spojrzał arbiter. Elbląską obronę "rozklepali" krótkimi podaniami Grzelak i Tomasik. Wydawało się, że Piotr był faulowany przez bramkarza Concordii, ale sędzia nakazał grać dalej.

POZOSTAŁE ZIMOWE SPARINGI ARKI
BILANS: 4 zwycięstwa - 1 remis - 1 porażka, bramki: 13:9

19.01 Cetniewo: Polonia Warszawa 1:3 (0:3)
Bramka: Marcus (karny) - przeczytaj relację

22.01 Pobierowo: Pogoń Szczecin 2:2 (0:1)
Bramki: Dariusz Formella, Marcus (karny) - przeczytaj relację

27.01 Gdynia: Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)
Bramki: Dawid Kubowicz, Formella - przeczytaj relację

30.01 Gdynia: Drutex Bytovia 5:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Szwoch dwie, Marcin Radzewicz, Marcus (karny), Formella - przeczytaj relację

• 1 0

• Brawo! Cieszy kolejna wygrana! Wszystko idzie w dobrym kierunku (6)

w lidze czeka nas wiele radości z tak ofensywnej, więc wszyscy na Arkę, można już kupować karnety

• 27 21

• o tak, zapraszamy... (5)

• 9 4

• dzis na sparingu w srodku tygodnia o 14 było wiecej kibiców Arki niż bałtyku na ligowym meczu (4)

o Frekwencje na Arce jestem spokojny.

Znow bedzie najwyższa w lidze i myślę ze średnio 5 tysiecy przyjdzie, pod warunkiem że będą tak grać jak obecnie!

• 13 9

• Bzdura (3)

Było ok. 50-70 osób, jestem na każdym sparingu i stwierdzam że zainteresowanie spadlo dziesięciokrotnie w stosunku do ubiegłego sezonu. Jeszcze 4-5 meczów i osiągniemy łącznie frekwencję z meczu ligowego Bałtyku.

• 14 11

• bzdury piszesz skoro dzis widziałeś 50 osob na trybunach (2)

dzis było ponad 150 osob, w środku tygodnia o 14! Zobacz ile przyszło na sobotni sparing, około 300-400 osób, a były w tym sezonie sparingi gdzie było ponad 500 osób!

Kiedykolwiek tyle na bałtyku widziałeś? Chyba w latach 80-tych ubiegłego wieku...

Nie zapominaj że rok temu kibice specjalnie mobilizowali sie na sparingi w czasie prowadzonego bojkotu przeciwko byłemu zarządowi

• 9 8

• nie podniecaj się tak bo ci łuskik odpadną

• 7 11

• na ostatnim meczu na starym stadionie Baltyku bylo 1500,
              a to ze na kazdym meczu reprezentacji jestesmy swiadczy o tym jak wielu wyjechalo

• 0 0

• Grzelak ładnie, brać Pietkiewicza dobry grajek .

• 6 5

• Martwi nieobecność Formelli i kontuzja napastników, wynik cieszy

Tylko Arka!

• 5 7

• BRAWO ZARZĄD!

• 7 7

• Zarząd raczej niewielkie ma tu zasługi bardziej to dobra praca trenara Sikory i Wilczyńskiego (1)

i ofensywne ustawienie zespołu sprawia ze wygrywają mecz za meczem.

a sąsiedzi jak zawsze na zero ;)

• 16 9

• Ha!

Ale jak zaczna przegrywac to zarząd będzie do bani :)
      Trenerem byc to fajna rzecz w Gdyni - zawsze usprawiedliwiony ;)

• 1 1

• tylko arczanie!

• 11 8

• Arkowcy wygrali z tą samą Concordią, z którą niedawno Lechia wtopiła 2:1! (5)

teraz widać kto jest lepszy! TAG!

• 31 20

• Czekałem, czekałem na ten wpis (3)

Masz rację widać, widać. Tak się składa, że w PL lepszy jest ten, kto jest wyżej w tabeli, no i tu musze Cie zmartwic :)

• 16 5

• i sie doczekałeś za to na bramki Lechii długo poczekasz, bo u was ciągle ZERO! (2)

• 10 6

• a jak poszło Arce z Polonią,którą Wielka Lechia rozniosła. (1)

• 11 10

• a my swoje idziemy na majstra !

• 6 1

• Obudz sie

Lechpia pocisnela Polonie Warszawa 4-0 z ktora Szparucha przegrala 1-3....Lechia pocisnela Gryf 7-0 z ktora Szparucha wymeczyla 2-1...Lechia gra w ekstraklasie i obecnie jest wyzej w tabeli niz Szparucha w 1 lidze...pamietasz ostatnie wygrane derby szpary z Lechia ? dawno to bylo co... :D