Zwycięstwo Wybrzeża, remis Spójni

11 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 21:36 (12 grudnia 2015)
Adrian Kondratiuk zdobył 6 bramek w meczu z ŚKPR. Aż 5 z nich zdobył pomiędzy 20. a 29. minutą spotkania. Adrian Kondratiuk zdobył 6 bramek w meczu z ŚKPR. Aż 5 z nich zdobył pomiędzy 20. a 29. minutą spotkania.

Szczypiorniści Wybrzeża pewnie pokonali na wyjeździe ŚKPR Świdnica 35:21 (17:9). Gdańszczanie w starciu z ostatnim zespołem I ligi narzucili ton rywalizacji już na początku spotkania. Natomiast Spójnia Gdynia po raz kolejny potwierdziła dobrą dyspozycję i zremisowała w Lesznie Realem Astromalem 22:22 (8:13) utrzymując się w czołówce tabeli przed przerwą świąteczną.

ŚKPR Świdnica - Wybrzeże Gdańsk 21:35 (9:17)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Ćwikliński, Dworaczek, Kornecki, Bednarek 4, Sulej 1, Rogulski 5, Prymlewicz 6, Papaj 4, Kondratiuk 6, Suwisz 3, Skrzypczak 2, Abram 3, Nilsson 1.

Wybrzeże dwa tygodnie temu doznało wysokiej porażki w Olsztynie i skomplikowało swoją sytuację w czołówce I ligi. Gdańszczanie poprawili sobie nastroje wygrywając z rezerwami Orlen Wisły Płock, a w piątek pojechali do Świdnicy do ostatniego zespołu w tabeli.

Tak jak można było przypuszczać, spadkowicz z Superligi szybko zbudował przewagę i nie dopuścił do niespodzianki. Gdańszczanie rozpoczęli mecz zdobywając 3 bramki z rzędu a w 9. minucie gry prowadzili już 6:1 po bramce Łukasza Rogulskiego.

Pomiędzy 20 a 29 minutą znakomitą pass zaliczył Adrian Kondratiuk, który w tym czasie zdobył 5 ze swoich 6 bramek. Do przerwy goście prowadzili różnicą 8 trafień, a po zmianie stron niemal je podwoili. W 59. minucie po 3 kolejnych trafieniach Patryka Abrama było już 35:19, ale w ostatniej minucie gospodarze zmniejszyli nieco rozmiary porażki.

Nominalnie to ostatnia kolejka I ligi w tym roku, ale gdańszczan czeka jeszcze zaległy mecz we własnej hali z zespołem Mebli Wójcik Elbląg, który pierwotnie nie odbył się z powodu epidemii w zespole elblążan. To spotkanie przełożono na 19 grudnia. Dla Wybrzeża jego wynik może okazać się kluczowy w dalszej walce o powrót do Superligi, a już na pewno dla tego jakie miejsce okupować będą w przerwie zimowej.

Real Astromal Leszno - Spójnia Gdynia 22:22 (13:8)
SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Kowalski 1, Chyła 4, Oliferchuk 2, Matuszak, Wróbel 4, Nazimek 1, Ringwelski, Brukwicki, Rychlewski 1, Pedryc 2, Rakowski 2, Derdzikowski 5.

Przypomnijmy, że już w czwartek swój mecz rozegrał SMS Gdańsk, który przegrał w Olsztynie z Warmią Traveland. Do niezdobytego jeszcze w tym sezonie przez trójmiejskie zespoły Leszna pojechała Spójnia Gdynia. Zespół Marcina Markuszewskiego w pierwszej, pełnej błędów po obu stronach połowie toczył równy bój z Realem-Astromalem.

W ostatnich 10 minutach przed przerwą gospodarze wykorzystali m.in. podwójne osłabienie gdynian po karach i odskoczyli na 5 bramek. Po zmianie stron Spójnia zaczęła jednak odrabiać straty. Miejscowi przez 15 minut zdobyli zaledwie dwie bramki w czym duża zasługa Łukasza Skowrona, który obronił dwa rzuty karne.

Gdynianie wyszli na prowadzenie różnicą 4 trafień, ale ostatecznie musieli zadowolić się remisem. Przed ostatnim gwizdkiem prowadzenia pozbawił ich Krzysztof Misiaczyk.

- Mogliśmy wygrać ten mecz, ale sędziowie nas trochę "przegwizdali". Nie należę do osób krytykujących arbitrów, ale czuję się trochę oszukany. W końcówce spotkania należały nam się dwa rzuty karne. Pozostaje nam cieszyć się z punktu - mówi bramkarz Łukasz Skowron.

Wyniki 13 kolejki

• Warmia Traveland Olsztyn - SMS GDAŃSK 34:25 (17:10)
  • ŚKPR Świdnica - WYBRZEŻE GDAŃSK 21:35 (9:17)
  • Real-Astromal Leszno - SPÓJNIA GDYNIA 22:22 (13:8)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Meble Wójcik Elbląg 26:21 (15:9), zaległy mecz 8. kolejki
  • Meble Wójcik Elbląg - Mueller MKS Grudziądz 38:20 (19:10)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Poznań 23:19 (11:12)
  • Orlen Wisła II Płock - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:28 (14:13)
  • MKS Kalisz - Sokół Browar Kościerzyna 29:22 (15:11)

Opinie (13)

• Bagieta nie grala i wynik zacny. (3)

• 32 13

• (2)

Grał i występ może zaliczyć do udanych parę piłek wybroni, no i bardzo mi się podobało jak zagrzewał zespół do jeszcze lepszej gry.