Arka wygrała w Nowym Sączu

Marta
27 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Zwycięzką bramkę dla Arki zdobył Janusz Surdykowski. Zwycięzką bramkę dla Arki zdobył Janusz Surdykowski.

Patryk Tuszyński, piłkarz wypożyczony z Lechii Gdańsk do Nowego Sącza, dał szybkie prowadzenie Sandecji w meczu na włąsnym boisku z Arką, ale gdynianie nie dali za wygraną. Jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole, które okazały się na wagę zwycięstwa. Podopieczni Pawła Sikory triumfowali 2:1 (2:1), a pomógł im fakt, że od 14. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. W drugim spotkaniu z rzędu bramkę dla żółto-niebieskich strzelił Janusz Surdykowski.

Tuszyński 4 - Kuklis 15 (karny), Surdykowski 40

SANDECJA: Cabaj - Makuch, Czarnecki, Petran, Mójta - Certik (46 Bębenek), Mroziński, Nowak, Kosiorowski (75 Mróz) - Giel (56 Górski), Tuszyński.

ARKA: Szromnik - Krajanowski, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Brzuzy (46 Marcus), Szwoch, Pruchnik (74 Rzuchowski), Radzewicz (67 Grzelak) - Kuklis - Surdykowski.

Sędzia: Paterek (Lublin). Żółte kartki: Kosiorowski, Petran (Sandecja), Pruchnik, Szromnik, Jarzębowski (Arka). Czerwona kartka: Makuch (Sandecja).

Już pierwsze minuty spotkania przyniosły olbrzymie emocje. Jako pierwsi do ataków ruszyli gospodarze, i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Po kilku zaledwie minutach meczu gospodarze swoja akcję zakończyli golem. Z lewej strony zacentrował Adam Mójta, do piłki dopadł Patryk Tuszyński i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Gdynianie dali się całkowicie zdominować. Praktycznie do 10-11 minuty na boisku istniała tylko jedna drużyna. Wszystko zmieniła akcja na koniec inauguracyjnego kwadransa.

W polu karnym, wychodzącego na pozycję Marcina Radzewicza "wyciął" Marcin Makuch. Sędzia wskazał na "wapno", a obrońcy Sandecji pokazał czerwoną kartkę!

Piotr Kuklis z karnego pewnym strzałem wyrównał, a do końca meczu Arka mogła grać z przewagą jednego piłkarza.

Goście po okresie wyraźnej dominacji gospodarzy zaczęli coraz częściej podchodzić w pole karne Sandecji. Najpierw po raz drugi na listę strzelców próbował wpisać się Kuklis, tym razem z gry, ale piłka po jego strzale przeleciała obok bramki Sandecji, później uderzał również Pruchnik, ale niecelnie.

Tymczasem gospodarze wcale nie zamierzali oddawać Arce pola za darmo. Jeszcze przed 30 minutą meczu przypomniał o sobie eks-lechista Paweł Nowak. Po silnym uderzeniu pomocnika Sandecji piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Arki.

Gra wyrównała się, choć w kolejnych minutach klarownych sytuacji podbramkowych nie było. Pod koniec pierwszej połowy przewagę zaczęli znów wypracowywać sobie gospodarze, ale zostali szybko skontrowani.

W 40 min. Janusz Surdykowski zapewnił prowadzenie żółto-niebieskim po dokładnym dograniu Radzewicza. Za chwilę mogło być 3:1 dla Arki, ale pomylił się przy strzale z kilkunastu metrów Mateusz Szwoch. Wynik do przerwy już się nie zmienił i po 45 minutach to Arka była o jedno trafienie lepsza.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od podkręcenia tempa przez gospodarzy, gdynianie tym razem jednak wytrzymali ten napór. Do bramki gdyńskiej próbował trafić m.in. Maciej Bębenek, jednak jego uderzenia, najpierw z dystansu, a później już z kilku metrów, nie sięgnęły celu.

W 57. minucie gdynianie mogli "pokarać" gospodarzy za ofensywną grę, niestety po zespołowej akcji, piłki do bramki nie potrafił skierować Marcus, mimo że znalazł się w dogodnej sytuacji, nie zdołał podwyższyć. W odpowiedzi po raz kolejny próbował wpisać się na listę strzelców Bębenek, jednak na szczęście dla Arki, po raz kolejny spudłował.

Gra przenosiła się spod jednej pod drugą bramkę, najpierw po błędzie w defensywie, w dobrej sytuacji znalazł się Szwoch. Gdynianin uderzył jednak prosto w Cabaja. Kilkadziesiąt sekund później po rzucie rożnym Sandecja nie opanowała piłki w polu karnym Arki a niebezpieczeństwo oddalił Krzysztof Sobieraj.

Na około 20 minut przed końcem gry gdynianie nie wykorzystali kolejnej sytuacji na podwyższenie prowadzenia. Ty razem sytuacji sam na sam z bramkarzem Sandecji nie wykorzystał Surdykowski. Kilka minut później ten fakt mógł srodze zemścić się na gościach, bowiem z najwyższym trudem Michał Szromnik zmienił lot piłki zmierzającej do siatki.

W końcowych minutach meczu, mimo liczebnego osłabienia, po raz kolejny tempo podkręcili gospodarze. Minimalnie chybił po raz kolejny Bębenek, nie trafił do bramki także Nowak. Gospodarze, chcieli za wszelką cenę przedłużyć serię sześciu spotkań bez porażki, w doliczonym czasie gry jeszcze raz zmobilizowali się do ataku. Do piłki przed polem karnym dopadł Adam Mójta. Jednak strzelił bardzo niecelnie.

Gdynianie zdołali powstrzymać ataki gospodarzy i tym samym wygrali drugi mecz ligowy z rzędu.

Wyniki 26 kolejki

• Sandecja Nowy Sącz - ARKA Gdynia 1:2 (1:2)
  • Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 2:0 (0:0)
  • Flota Świnoujście - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)
  • Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2 (0:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Dolcan Ząbki 3:1 (1:0)
  • Polonia Bytom - GKS Katowice 1:1 (0:0)
  • GKS Tychy - Okocimski Brzesko 0:1 (0:0)
  • Kolejarz Stróże - Warta Poznań 1:0 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - ŁKS Łódź 3:0 (walkower, ŁKS wycofał się z rozgrywek)
Marta

Opinie (59) ponad 20 zablokowanych

• (3)

hej Arka gol, Arka gol :)

MZKS ARKA ;)

• 56 17

• skoro to takie żenujące to po co to czytasz? to po co się interesujesz piłką? idź poskładać klocki albo puzle ;D i pewnie sam jesteś mizerny. Nie wiesz co to kibicowanie więc się nie udzielaj