Gdynianie stracili fotel wicelidera

21 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku nie wykorzystali szansy, aby na jeden punkt zbliżyć się do lidera II ligi grupy zachodniej. Gdynianie już do przerwy stracili dwa gole w wyjazdowym meczu z Elaną Toruń, a ostatecznie przegrali 1:2 (0:2). Tym samym biało-niebiescy stracili drugie miejsce w tabeli. O punkty z pewnością będzie łatwiej w piątek, gdy podopieczni Piotra Rzepki u siebie zagrają z Turem Turek

.

Bramka:
Młodzieniak 18, Iheanacho 39 (karny) - Michałek 83.

BAŁTYK: Matysiak - Łoziński, Benkowski, Król, Musuła (46 Kiciński) - Kowalski, Trochim, Martyniuk (46 Granosik), Drzymała (60 Rakowski) - Szostek (72 Byczkowski), Michałek.

Największe zagrożenie gdyńskiej bramce groziło po rzutach wolnych. W 18. minucie właśnie po stałym fragmencie gry i krótkim rozegraniu wolnego, Adam Młodzieniak zdobył dla Elany prowadzenie, a przy tym strzale, ponad 30 metrów od celu nie popisał się Marcin Matysiak, któremu piłka przełamała ręce.

Dziesięć minut Młodzieniak jeszcze raz przymierzył bardzo dobrze z wolnego. Tym razem uderzył z 25 metrów w lewy dolny róg, ale Matysiak sparował piłkę na rzut rożny.

W 38. minucie w polu karnym przepychali się Marcin Skonieczka z Marcinem Martyniukiem. Pomocnik Elany przewrócił się, sędzia wskazał na "wapno". Najostrzej protestował Paweł Król, ale tylko otrzymał żółtą kartkę, bo decyzji nie mógł zmienić.

Na 2:0 z karnego podwyższył Kelechi Zeal Iheanacho. Niektórzy kibiców zapewne pamiętają 29-letniego Nigeryjczyka z występów w ekstraklasie w barwach Wisły Kraków, Widzewa Łódź i Stomilu Olsztyn.

W przerwie Piotr Rzepka od razu dokonał dwóch zmian. Miały one na celu nie tylko wzmocnienie ofensywy, co uszczelnienie defensywy, bo wymieniono obrońcę i defensywnego pomocnika.

Kontaktowego gola zdobył Michał Michałek. Szkoda, że dopiero na siedem minut przed końcem, gdyż już zabrakło czasu na wyrównanie, choć okazje na doprowadzenia na remis mieli i Michałek, i Król. Wcześniej zaś w dobrych sytuacjach zawodzili Kacper Rakowski i jeszcze przed przerwą Karol Szostek, po którego strzale piłka otarła słupek.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1), Ruch Zdzieszowice - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:0), Tur Turek - Polonia Słubice 4:1 (2:0), Miedź Legnica - GKS Tychy 1:0 (0:0), Lechia Zielona Góra - Jarota Jarocin 1:4 (0:1), Czarni Żagań - Nielba Wągrowiec 3:3 (1:1), Chojniczanka - Polonia Nowy Tomyśl 3:2 (1:0), Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa (przełożony na 22 września).

Opinie (42) ponad 10 zablokowanych

• Brawo Elana!!! (13)

Tak trzymac Elana.Baltyk wezcie sie do roboty i pnijcie sie do gory

• 5 30

• Skąd się wziął tez rts (12)

• 0 3

• przeciez widzew nie ma prawdziwych kibiców (11)

zbieranina jakaś... prawdziwi kibice chodzą na szanowany ŁKS

• 11 9

• Rodowici Łodzianie Łks Łódż!!! (10)

Bałtyk-Koziny

• 8 8

• No tak prawdziwi lodzianie byli Zydami.To sie zgadza. (9)

Po drugie 'papugo' oddzial psychiatryczny czy chirurgia?Gdzie trafiacia najczesciej?
            Czy potrafisz poprzec faktami swoje wypowiedzi czy tak chlapiesz jezykiem jak bloda spod blotnika?

• 6 1

• Co ty bredzisz.... (8)

widzew jestescie pryszczem w Łodzi jak polonia w warszawie czy warta w poznaniu i tyle w temacie i nie udawaj tu inteligenta bo czuć prostym śledziem w kapturze i bluzie pit bull stojącym i zebrającym na piwo koło dworca. takie wasze realia, prostaki z arki i pikniki z widzewka

• 4 7

• Zapomniałeś napisać: "czy bałtyk w Gdyni" (2)

hehehehe :-D
                A poza tym to rozśmieszyłeś mnie: Widzew-pryszczem - dobre sobie! Idź spać, kadłubku!

• 0 0

• Widze,ze urazila Cie moja inteligencja. (4)

Wiadomo,ze trudno wygrac z inteligencja na potwierdzone fakty,lepiej wyzwac od najgorszych.Poziom Twoich stwierdzen siega inteligencji uczniowi z klasy 1-3(nauczanie poczatkowe). Nie biegam z szalikiem Widzewa i nie rzucam kamieniami,a kazdy przeciez z nas lubi sobie pogrilowac czy tam piknikowac.Nie mow,ze Ty tego nigdy nie robiles?
                Okresu dojrzewania tez nie przechodziels skoro nie wiesz co to jest pryszcz?To potwierdza moje domysly,ze masz 14lat i uzywasz neostrady z promocji.

• 8 0

• Klubem Łodzi jest ŁKS (3)

i to jest bez zmian... a kolega miał być wczoraj na arce na meczu - a a jednak w czasie trwania meczu siedzi na forum trójmiasto na artykule Bałtyku ? to ciekawostka panie inteligeńcik ????? i nie filozofuj tu bo głupio to brzmi. pozdrowienia dla Władców Łodzi i prawdziwych kibiców ŁKS.

• 1 8

• Naucz sie czytac ze zrozumieniem! (2)

Widze,ze malo czytasz kasiazek/Nigdy nie pisalem,ze bylem na meczu wiec twoje wywody na temat pisania na necie sa bardzo trywialne.Jestem w pracy na statku w Brazylii. Tu na pewno ze swoim podejscie do zycia nie bedziesz.Nie ma takieg czegos jak lks jest PPS przeciez?Wyjasnij mi czy mam racje?A jesli nie to co to jest za 'twor' PPS?
                iNTELIGENCIK?No wiesz ukonczyc jedna z dwoch Akademii Morskich w Polsce to jest cos, ale nie uwazam ,ze to szczyt marzen.Robota ciezka, zycie marynarskie coraz gorsze.Jedynie kasa jeszcze mnie tu trzyma oraz mozliwosc potanczenia z kims o wiele ladniejszym od Ciebie.Mnie nawet nie obchodzi z kim tak sie kochacie...ale homoseksualistow nie lubie.Wiec Ciebie...