Gdynianie wygrali czwarty mecz z rzędu

19 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Tomasz Mazurkiewicz (nr 25) otworzył wynik pucharowego meczu. Tomasz Mazurkiewicz (nr 25) otworzył wynik pucharowego meczu.

Piłkarze Arki kontynuują doskonałą passę także w Pucharze Polski. Gdynianie wygrali czwarty mecz z rzędu. Zwycięstwo u siebie nad Polonią Warszawa 3:1 (2:0) było na wagę awansu do ćwierćfinału. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 13-14 oraz 20-21 marca przyszłego roku. Termin losowania par nie jest jeszcze znany. -Jest mi wstyd. To co zagraliśmy zwłaszcza do przerwy woła o pomstę do nieba. Za postawę drużyny w pierwszej połowie mogę tylko przeprosić - przyznał szkoleniowiec przyjezdnych, Jacek Zieliński. -Bardzo się cieszę, ale też szybko zapominam o tym sukcesie, bo w sobotę czeka nas bardzo ważny mecz w I lidze - podkreślał Petr Nemec, trener żółto-niebieskich

Szlaga - Krajanowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Radzewicz - Jarzębowski, Kuklis - Kowalski, Benat, Ivanovski - Surdykowski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Małyszek (Lublin) oraz Głowacki i Szumigaj
Widzów: 3900
Gliwa - Todorovski, Baszczyński, Sadlok, Cotra - Jodłowiec, Trałka - Przybecki, Sultes, Bonin - Cani
  • 68' Surdykowski Zmiany Flis
  • 88' Ivanovski Zmiany Kasperkiewicz
  • 89' Kowalski Zmiany Niedziela
  • 46' Przybecki Zmiany Wszołek
  • 78' Cani Zmiany Grunt
  • 88' Sultes Zmiany Piątek
  • 16' Mazurkiewicz
  • 29' Jarzębowski
  • 72' Ivanovski
  • 48' Todorovski
  • 48' Mazurkiewicz
  • 58' Ivanovski
  • 48' Cotra
  • 66' Wszołek
  • 85' Wszołek
.

obaj trenerzy bardzo poważnie traktują Puchar Polski, przynajmniej na to wskazują wyjściowe "11". Gości z trybun wspiera Włodzimierz Lubański, od niedawna wiceprezes Polonii
w Polonii tylko jedna zmiana w porównaniu z wyjściowym składem na ostatnią kolejkę ligową, w której stołeczna drużyna zremisowała z Górnikiem 1:1. Do gry wraca Baszczyński, a na ławkę odesłano Piątka
Trener Nemec desygnował do gry 8 piłkarzy z "11", która rozpoczynała w sobotę mecz z KS Polkowice. Nie ma tylko bramkarza Juszczyka, kontuzjowanego Jaruna oraz młodzieżowca Flisa, bo w Pucharze Polski przepis o obowiązku gry jednego zawodnika z rocznika 1991 lub młodszych nie obowiązuje
w pierwszym dzisiejszym meczu 1/8 finału Ruch Zdzieszowice pokonał KKS Kluczbork 1:0. Tym samym II-ligowiec dołączył do Śląska Wrocław i III-ligowego Gryfa Wejherowo, które to drużyny awans do ćwierćfinałów uzyskały wczoraj
szkoleniowiec Gryfa, wieloletni piłkarz Arki, Grzegorz Niciński jest na dzisiejszym meczu i gdy spiker ogłosił to popularny "Nitek" został przywitany oklaskami
1'
mecz rozpoczęła Polonia, "Czarne Koszule" grają dzisiaj na biało, Arka tym razem na niebiesko-żółto
3'
mecz nie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, na meczach ligowych jest większa frekwencja, tradycyjnie informacje ilu dokładnie jest kibiców przekażemy, gdy otrzymamy odczyt z kołowrotków stadionowych
4'
pierwsza szansa dla Arki, strzał Surdykowskiego zablokowany, ale piłka spadła pod nogi Ivanovskiego, który "szukał" górnego rogu bramki Polonii, a uderzył obok niego
6'
strzał z dystansu Sadloka, piłka obok bramki
8'
dośrodkowanie w pole karne Arki Cotry i pewna interwencja Szlagi, który podobnie jak w Elblągu dostał szansę gry w meczu Pucharu Polski
11'
Polonia częściej jest przy piłce, Arka próbuje grać dalekimi przerzutami, Surdykowski poluje na swoją okazję między stoperami gości, ale na razie ani Baszczyński, ani Sadlok błędów nie popełniają
13'
ładna akcja Radzewicza, który na lewym skrzydle minął dwóch rywali, ale nie zdołał złożyć się do strzału lewą nogą
16'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazurkiewicz. Stoper Arki niczym rasowy napastnik. Ograł rywala i strzelił mocno sprzed pola karnego> podkręconej piłki nie utrzymał w rękach Gliwa i tak gospodarze objęli prowadzenie
20'
znów nie popisał się Gliwa, bramkarz Polonii przepuścił strzał po ziemi Ivanovskiego z około 30 metrów, piłka nieznacznie obok słupka
23'
dobry rajd Ivanovskiego, ale niestety niecelne podanie na linii pola karnego
24'
Ivanovski padała na murawę i domaga się wolnego, sędzia każe grać dalej
27'
na spalonym Cotra, lewy obrońca Polonii, który zapuścił się pod bramkę rywali
29'
Surdykowski wykorzystał swój wzrost, przejął piłkę głową, a potem dobrze ją zastawiał, bezradny Sadlok faulował
29'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jarzębowski. Doskonale rozegrany stały fragment gry. Kowalski prawym skrzydłem do Radzewicza, ten wrzucił w pole karne, a wbiegający Jarzębowski z 5. metra wpakował piłkę do siatki. Dla byłego legionisty bramka strzelona Polonii na pewno ma wyjątkową wartość
31'
strzał Jodłowca i bardzo dobra parada Szlagi, okazała się ona niepotrzebna, gdyż polonista przed strzałem pomógł sobie opanować piłkę ręką
32'
wrzutka Benata mogła zaskoczyć Polonię, bo okazała się... strzałem, piłka przeszła nieznacznie obok słupka
34'
strzał Sultesa, ale piłka obok słupka bramki Arki
37'
Radzewicz wstrzelił piłkę w "16" Polonii, ale nikt się w jego zamiarze nie zorientował i futbolówka opuściła boisko
39'
na sektorze "Górka" transparent zapraszający kibiców na Marsz Niepodległości do Warszawy
40'
Łągiewka w polu karnym przeciął podanie Bonina
41'
celny strzał Sultesa, Szlaga nie miał kłopotów ze złapaniem piłki
42'
gwizdy na trybunach, bo Polonia grała, choć leżał na murawie Jarzębowski
43'
masażyści obu drużyn na boisku, bo poza pomocą dla Jarzębowskiego potrzebował również wsparcia Sadlok
44'
strzał Todorovskiego wysoko nad poprzeczką
45'
Gliwa poza polem karnym ubiegł Surdykowskiego
45'
koniec pierwszej połowy
ARKA PROWADZI 2:0. GDYNIANIE 45 MINUT OD ĆWIERĆFINAŁÓW PUCHARU POLSKI
piłkarze Arki wracają na murawę witani oklaskami, w szeregach gospodarzy nie ma zmian
46'
POLONIA przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Przybecki, w jego miejsce wchodzi Wszołek.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
47'
wolny dla Polonii 17 metrów od bramki Arki
47'
przepychanki w murze
48'
Żółtą kartką został ukarany Mazurkiewicz (ARKA). Sędzia wyciągnął kartonik dla najbliżej stojącego piłkarza w murze, z którego ustawieniem w odległości 9 metrów i 15 centymetrów od piłki nie może sobie poradzić
48'
[2:1] POLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Todorovski z wolnego
48'
Żółtą kartką został ukarany Cotra (POLONIA) po faulu na Kowalskim
49'
długi przerzut Łągiewki, ale z piłką minęli się i Kowalski, i Cotra
50'
kolejne gwizdy na trybunach, bo sędzia nie dostrzega faulu na zawodniku gospodarzy
52'
prostopadłe podanie Polonii, ale do nikogo, bo Cani zamiast biec do piłki wiązał sobie sznurowadła w butach piłkarskich
54'
rośnie przewaga Polonii, Kuklis ratuje się wybiciem piłki na róg
55'
po dośrodkowaniu Cani zagrał ręką, ale główny zagwizdał dopiero po sygnalizacji sędziego bocznego
55'
Trener Nemec łapie się za głowę po kolejnej decyzji sędziego przyznającego wolnego gościom
57'
cały czas "Hej, Arka gol" z trybun
57'
przechwyt Kowalskiego, ale Surdykowski nie zorientował się w jego intencjach i nie doszedł do podania w polu karnym
58'
Żółtą kartką został ukarany Ivanovski (ARKA) za odkopnięcie piłki
59'
szczęście przy Arce Cani nie trafił w piłkę w polu bramkowym, którą dograł Sultes
60'
strzał z dystansu Trałki obok słupka
61'
mamy odczyt z kołowrotków, na stadionie jest 3900 kibiców
62'
kibice Arki dopingują Polonię, ale... Bytom
62'
Łągiewka wybija piłkę na róg po wrzutce Sultesa, wcześniej ładna akcja Todorovskiego
63'
dwóch piłkarzy Polonii stało na spalonym, ale gwizdka nie było!
64'
dobra interwencja Szlagi, który przeciął podanie Jodłowca do Wszołka, Polonia coraz wyżej gra pressingiem, gospodarze mają problemy z wyjściem ze składną akcją już z własnej połowy
65'
kiks Krajanowskiego, dobrze główkuje Łągiewka
66'
Szlaga wygrywa pojedynek z Wszołkiem
66'
Żółtą kartką został ukarany Wszołek (POLONIA), który kopnął zawodnika Arki. Mogła być z powodzeniem czerwona kartka, bo można było to potraktować jako faul bez piłki
67'
dośrodkowanie Benata wprost w ręce bramkarza Polonii
68'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Flis.
71'
Szlaga broni strzał Wszołka i dobitkę Caniego, z pomocą bramkarzowi Arki pospieszył Łągiewka i to on wybija piłkę z pola bramkowego gdynian
72'
[3:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ivanovski. Mirko wykorzystał pojedynek sam na sam z bramkarzem, do którego otworzyło mu drogę podanie Flisa
73'
kolejna wątpliwa decyzja sędziego, po podaniu Flisa Krajanowski nie był na spalonym, ale tak to widział arbiter
74'
"My czekamy na zdobycie czwartej bramy" - skandują trybuny, a po chwili "Jeszcze jedna bramka musi być
77'
groźnie pod bramką Arki. Wrzucał Sultes, a głową uderzał Cani, tuż obok słupka
78'
strzał Benata wysoko nad poprzeczką
78'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cani, w jego miejsce wchodzi Grunt, który przed rokiem był na testach w Arce, ale gdynianie nie zdecydowali się wyłożyć na niego pieniędzy, aby wykupić nastolatka z Zagłębia Sosnowiec
79'
dobrze w obronie interweniuje Krajanowski, kończąc groźny atak Polonii
81'
strzał Kowalskiego wysoko nad poprzeczką
85'
Żółtą kartką został ukarany Wszołek (POLONIA) po faulu na Mazurkiewiczu
czerwona kartka
85'
Wszołek (POLONIA) otrzymał czerwoną kartkę. po drugiej żółtej
86'
do zmiany przygotowany był Kasperkiewicz, ale na razie trener Nemec się z tej zmiany wycofał
88'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sultes, w jego miejsce wchodzi Piątek.
88'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ivanovski, w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz.
89'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90'

Pozostałe mecze 1/8 finału Pucharu Polski:
Gryf Orlex Wejherowo - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork 1:0 (0:0)

• a Ty znowu swoje :) (3)

ilu Was tam jest w Sopociegora setka jezdzi na Arke?tgo czym sie podniecasz dzieciaku?u nas na Lechie wali co mecz tysiac Sopocian

• 20 44

• W Sopocie nie ma Lechii, wszyscy kibicują Arce

• 51 27

• przecież w sopocie żyje z 500 osób (1)

to jak na lechijke może jeździć 1000 sopocian?

• 16 6

• haha

jak na lechie jezdzi 1500 osob NA NOWY STADION to jak z tego moze byc 1000 sopocian?:>

• 7 5

• Nidy nie twierdzilismy, (5)

ze nas jest wiecej, ze jestesmy lepsi.Wrecz przeciwnie.Ale jestescie w bledzie, jak piszecie 100% Sopot BKS. Bylismy za Ejsmonda, jestesmy i bedziemy. Bo Sopot ma herb zolto-niebieski, a to do czegos zobowiazuje. Czujemy sie zreszta bardziej Polakami, niz Niemcami. Tu pisze tylko za siebie, mych braci i kumpli. W Sopocie nieliczni, ale fanatyczni

• 47 14

• jak jesteś polakiem to po jakiego grzyba używasz nie polskiej ksywki??

• 11 12

• co znaczy czujemy się bardziej?? tzn. że trochę jednak się czujecie Niemcami??

?? bez względu na to co czujecie chyba tak naprawdę przede wszystkim jesteście baranami!

• 12 7

• barwy herbu zobowiązują hahahaha w życiu większej głupoty nie słyszałem

Ja lubie coca cole to co mam sie wystroić na biao czerwono i chodzić na mecze cracovii zamiast Lechii?

• 8 4

• Jak jesteście za Ejsmonda, to dlaczego tam nie gracie?

W herbie Sopotu mewa ma w szponach śledzia.

• 9 5

• przynajmniej nie po niemiecku (frei stadtt danzig)

• 1 0

• (1)

wy się napinacie na necie, MY działamy na mieście!PozdrawiamBiało- Zielony Sopot!

• 22 27

• działacie na mieście, a co konkretnie, wyrywacie pisuary

czy zabieracie dzieciom kanapki?

• 18 8

• Sopot to Lechia (1)

tak bylo jest i pozostanie. Arka jest tam totalna mniejszoscia.

• 11 13

• to tak jak Polacy w Gdańsku

• 1 0

• arka... (1)

..to co mi przychodzi do głowy....to podrasowana tandeta.....a sport jest na sprzedaz i do manipulacji ludzmi....wpolczuej tylko prawdziwym kibicom...bo z jednej strony lubia i kibicuja swojemu klubowi ale z drugiej sa swoistymi "idiotami".....no coz panowie...trza byc slepym zeby nie.....ech

• 2 2

• lechia...

to co mi przychodzi do głowy... to pogoń za krowami po wsiach w niższych ligach, wyrywanie pisuarów, chowanie się do toi toi, naziści na stadionie rzucający bananami w czarnoskórych piłkarzy i wszech ogarniająca patologia

• po ilosci wpisow "kibicow" bialo-zielonych

utwierdzam się w przekonaniu , ze LECHIA RZĄDZI W INTERNECIE :p a ARKA przynajmniej strzela gole. Milego dnia życzę .

• 1 0

• Good Job Areczko (4)

Nasza Areczka Ole Dziękujemy OleTak 3mać super meczyk i teraz dalej na fali Pozdro Bracia Arkowcy Super Wieczór

• 78 16

• (3)

Naucz sie układac poprawnie zdanie po Polsku, bo tego się nie da czytać

• 7 10

• (2)

LOL czego nie czaisz hmmmm to w Pruszczu są Arkowcy ciekawe.....

• 6 6

• (1)

A no jak widzisz są. Najpierw posłuchaj Pani/Pana od polskiego potem możemy dyskutować, bo to co i sie wydaje, że jest fajne dla innych jest zlepkiem przypadkowych słów nie tworzących spójnej całości, ale co ja tam wiem, za stary jestem...

• 9 2

• Nasza Areczka Ole-Dziękujemy-Tak 3mać super meczyk i teraz dalej na fali.Pozdro Bracia Arkowcy Super Wieczór.Czy teraz kolega Z Pruszcza rozumie co napisałem (fakt o jedno Ole za dużo) za duże emocje ^^Pozdro =)

• 10 4

• Robert Biedroń, Leszek Miller i Joanna Szynszyn (6)

• A janek Rybak??

Fotyga chodzi na hokeja.Hej, heja, heja.

• 8 0

• Sie wie

Dejfidek załatwił temat jak trzeba! Teraz idą świętować z posłem!

• 42 17

• meieszkam na niecie ?? chyba na mecie !

• 15 3

• Arka wygra wszystko do konca tej rundy (4)

same zwyciestwa!

• 80 34

• Nie pajacuj..

• 8 22

• wygra wszystko włącznie ze spadkiem. (2)

• 5 8

• Jak można wygrać spadek ?? (1)

• 2 2

• W Gdańsku można :)

• 0 0

• Powoli ale do przodu. Jeszcze wiele radości dla Gdynian. (5)

Po tym meczu jasność widzę ...Jasność

• 88 21

• (1)

W Sopocie aRKA ? hahah

• 12 25

• to ze Ty chodzisz na Lechie nie oznacza , ze reszta Sopocian tez.

Znam takich co chodzą na Arke. Nie wiem czy jesteś takim ignorantem , czy oczy Ci brudem zarosły?

• haha

niektórzy chodzą do pracy, a nie tylko rano do gimnazjum...

• 14 1

• Coście tak cicho!!! (20)

Betony, coście tak cicho!?!

• 102 56

• a ty co już po meczu ? hahaha netowy napinacz

• 24 30

• Człowieku , nie zauważyłeś że cała liga odpuszcza ten puchar? (17)

Nie od dziś wiadomo, że wygra Legia, Lech, Wisła w zależności która z tych drużyn będzie na 3-cim miejscu w lidze. Tu wszystko jest ustawiane!

• 18 38

• Tak jasne,tak jak wy odpuściliście Limanovej

• 46 8

• to widać (10)

zwłaszcza po Lechii która olała PP i radzi sobie wybornie przez to w lidze :D

• 39 3

• uwaga Niecziecza Termalica Bruk-bet nadchodzi! (1)

Ale szał na trybunach u was śledziki jak zwykle - na zdjęciu widać pełen zaangażowani tłum dopingujący swoją drużynę grającą w klasie podwórkowej na stadionie Bałtyku hehehehehehe

• 13 20

• NIE ZAZDROŚĆ BO TO NIEŁADNIE :)

obecnie mniejszy wstyd przegrać z Niecieczą niż z przypomnij kto was wyeliminował z PP? Jak tam w lidze idzie? Już o Pucharach się mówiło hehe co do stadionu to jest miejski (Bałtyk jeszcze tam nawet nie zagrał) a znowu pamięć mnie zawodzi gdzie jest Wasz stadion? Bo PGE Areny to Lechia chyba nie budowała a ten przy Traugutta o ile pamiętam to jest stadion miasta, ale może się mylę i Lechia ma tyle kasy że wybudowała sobie stadion :D rada zanim coś napiszesz pomyśl, wiem że ciężko ale jednak

• 26 12

• (4)

no w lidze Lechia sobie lepiej radzi niz wy w 1 lidze :) my nie jestesmy gromieni przez radzionkowy, wygrywamy na wyjazdach np. z Mistrzem Polski a u siebie nie przegrywamy ale i tak musi byc lepiej bo na taki klub jak Lechia 10 miejsce w Ekstraklasie to wstyd !

• 10 10

• (3)

Arka też z Wisłą półtora roku temu w Krakowie wygrała i co z tego? Faktycznie radzicie sobie wybornie w 10 spotkaniach 6 bramek strzelonych to pewnie marzenie kazdego kibica Lechii :D moze nie gromia Was Radzionkowy za to takie pilkarskie firmy jak Podbeskidzie hehe nastepny mysli ze kogos obrazi a jedzie na tym samym wozku

• 21 5

• (2)

podbeskidzie nas rozgromilo? 1:0 to dla ciebie pogrom? to jak nas 1;0 to was z 3:0 minimum by pykli... no ale jak dla Ciebie lepiej byc sredniakiem 1 ligi niz sredniakiem Esktraklasy to ok kazdy lubi to co ma :))

• 6 13

• (1)

1:3 do pogromow tez zaliczyc nie mozna chlopcze, zwlaszcza ze w Arce nastapila rewolucja kadrowa i potrzeba czasu zeby to zaczelo funkcjonowac. Co do sredniakow to jak widac po PP poziom naszej pilki nie jest za wysoki, zarowno Ekstraklasy jak i 1 ligi dlatego dopoki Arka nie bedzie walczyla o cos wiecej niz srodek tabeli w Ekstraklasie to wole zeby grali na zapleczu, przynajmniej w tym sezonie juz 22 razy sie cieszylem po zdobytej bramce, a Ty ile razy? Kopanina tu i tu taka sama, a po wynikach widac ze w 1 lidze ciekawsze dla oka mecze sa, a o to przeciez chodzi zeby kibic mogl uniesc dlonie w gore po strzelonej bramce.

• 12 2

• to jak z wyścigami

jazda gokartów mnie strasznie bawi i interesuje a wyścigi formuły1 wieją nudą.

• 2 0

• tak

bo ograć Limanovię to naprawdę byłby zbyt wielki wysiłek dla grajków z PGR-u

• 12 4

• (1)

Kiedy bede mogl przyjsc na mecz zapleczarki poogladac tenis????

• 2 4

• ty ???? nigdy!

• 3 1

• a co mnie obchodzi ze jakaś frajerska Polonia go olewa? (1)

My jesteśmy w cwierćinale oni nie.A jak zdazy sie cud i zdobedziemy ten puchar to co powiesz betonku?Że wygralismy bo lechia z limanowa odpuściła?Nie bredz i nie wypowiadaj sie na naszym forum.ARKA GDYNIA!

• 21 4

• a jeszcze niedawno Lechia wlaczyła

jakiś czas temu mieli szanse na PP to wtedy bylo OK teraz odpadli to znak ze wszyscy olewaja :D ahhh

• 18 3

• (2)

Zakłamane betonki,rok temu jak odpadliśmy po meczu z KSZO to się tu wymądrzali że oni ten puchar zdobędą i że że to prestiż i wogóle,ale jak ich w tym roku Limanowa pocisnęła to teraz nagle "PUCHAR TO PRYSZCZ". Lechia,zakłamana całe życie,jak wiatr zawieje tak nią mota. Weźcie się już nie ośmieszajcie. Piszecie tu bzdety że Arka dno a we własnym pokoiku,przy komputerze krew was zalewa że doszliśmy w tym roku dalej niż wy i że potrafimy czasem wygrać z renomowaną drużyną ,kiedy wy przegraliście z zespołem o który Polska usłyszała dopiero wtedy gdy was wyeliminowała z Pucharów. Jesteście ŻAŁOŚNI,ŻAŁOŚNI i jeszcze raz ŻAŁOŚNI.