Gdynianie wygrali czwarty mecz z rzędu

19 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Tomasz Mazurkiewicz (nr 25) otworzył wynik pucharowego meczu. Tomasz Mazurkiewicz (nr 25) otworzył wynik pucharowego meczu.

Piłkarze Arki kontynuują doskonałą passę także w Pucharze Polski. Gdynianie wygrali czwarty mecz z rzędu. Zwycięstwo u siebie nad Polonią Warszawa 3:1 (2:0) było na wagę awansu do ćwierćfinału. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 13-14 oraz 20-21 marca przyszłego roku. Termin losowania par nie jest jeszcze znany. -Jest mi wstyd. To co zagraliśmy zwłaszcza do przerwy woła o pomstę do nieba. Za postawę drużyny w pierwszej połowie mogę tylko przeprosić - przyznał szkoleniowiec przyjezdnych, Jacek Zieliński. -Bardzo się cieszę, ale też szybko zapominam o tym sukcesie, bo w sobotę czeka nas bardzo ważny mecz w I lidze - podkreślał Petr Nemec, trener żółto-niebieskich

Szlaga - Krajanowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Radzewicz - Jarzębowski, Kuklis - Kowalski, Benat, Ivanovski - Surdykowski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Małyszek (Lublin) oraz Głowacki i Szumigaj
Widzów: 3900
Gliwa - Todorovski, Baszczyński, Sadlok, Cotra - Jodłowiec, Trałka - Przybecki, Sultes, Bonin - Cani
  • 68' Surdykowski Zmiany Flis
  • 88' Ivanovski Zmiany Kasperkiewicz
  • 89' Kowalski Zmiany Niedziela
  • 46' Przybecki Zmiany Wszołek
  • 78' Cani Zmiany Grunt
  • 88' Sultes Zmiany Piątek
  • 16' Mazurkiewicz
  • 29' Jarzębowski
  • 72' Ivanovski
  • 48' Todorovski
  • 48' Mazurkiewicz
  • 58' Ivanovski
  • 48' Cotra
  • 66' Wszołek
  • 85' Wszołek
.

obaj trenerzy bardzo poważnie traktują Puchar Polski, przynajmniej na to wskazują wyjściowe "11". Gości z trybun wspiera Włodzimierz Lubański, od niedawna wiceprezes Polonii
w Polonii tylko jedna zmiana w porównaniu z wyjściowym składem na ostatnią kolejkę ligową, w której stołeczna drużyna zremisowała z Górnikiem 1:1. Do gry wraca Baszczyński, a na ławkę odesłano Piątka
Trener Nemec desygnował do gry 8 piłkarzy z "11", która rozpoczynała w sobotę mecz z KS Polkowice. Nie ma tylko bramkarza Juszczyka, kontuzjowanego Jaruna oraz młodzieżowca Flisa, bo w Pucharze Polski przepis o obowiązku gry jednego zawodnika z rocznika 1991 lub młodszych nie obowiązuje
w pierwszym dzisiejszym meczu 1/8 finału Ruch Zdzieszowice pokonał KKS Kluczbork 1:0. Tym samym II-ligowiec dołączył do Śląska Wrocław i III-ligowego Gryfa Wejherowo, które to drużyny awans do ćwierćfinałów uzyskały wczoraj
szkoleniowiec Gryfa, wieloletni piłkarz Arki, Grzegorz Niciński jest na dzisiejszym meczu i gdy spiker ogłosił to popularny "Nitek" został przywitany oklaskami
1'
mecz rozpoczęła Polonia, "Czarne Koszule" grają dzisiaj na biało, Arka tym razem na niebiesko-żółto
3'
mecz nie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, na meczach ligowych jest większa frekwencja, tradycyjnie informacje ilu dokładnie jest kibiców przekażemy, gdy otrzymamy odczyt z kołowrotków stadionowych
4'
pierwsza szansa dla Arki, strzał Surdykowskiego zablokowany, ale piłka spadła pod nogi Ivanovskiego, który "szukał" górnego rogu bramki Polonii, a uderzył obok niego
6'
strzał z dystansu Sadloka, piłka obok bramki
8'
dośrodkowanie w pole karne Arki Cotry i pewna interwencja Szlagi, który podobnie jak w Elblągu dostał szansę gry w meczu Pucharu Polski
11'
Polonia częściej jest przy piłce, Arka próbuje grać dalekimi przerzutami, Surdykowski poluje na swoją okazję między stoperami gości, ale na razie ani Baszczyński, ani Sadlok błędów nie popełniają
13'
ładna akcja Radzewicza, który na lewym skrzydle minął dwóch rywali, ale nie zdołał złożyć się do strzału lewą nogą
16'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazurkiewicz. Stoper Arki niczym rasowy napastnik. Ograł rywala i strzelił mocno sprzed pola karnego> podkręconej piłki nie utrzymał w rękach Gliwa i tak gospodarze objęli prowadzenie
20'
znów nie popisał się Gliwa, bramkarz Polonii przepuścił strzał po ziemi Ivanovskiego z około 30 metrów, piłka nieznacznie obok słupka
23'
dobry rajd Ivanovskiego, ale niestety niecelne podanie na linii pola karnego
24'
Ivanovski padała na murawę i domaga się wolnego, sędzia każe grać dalej
27'
na spalonym Cotra, lewy obrońca Polonii, który zapuścił się pod bramkę rywali
29'
Surdykowski wykorzystał swój wzrost, przejął piłkę głową, a potem dobrze ją zastawiał, bezradny Sadlok faulował
29'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jarzębowski. Doskonale rozegrany stały fragment gry. Kowalski prawym skrzydłem do Radzewicza, ten wrzucił w pole karne, a wbiegający Jarzębowski z 5. metra wpakował piłkę do siatki. Dla byłego legionisty bramka strzelona Polonii na pewno ma wyjątkową wartość
31'
strzał Jodłowca i bardzo dobra parada Szlagi, okazała się ona niepotrzebna, gdyż polonista przed strzałem pomógł sobie opanować piłkę ręką
32'
wrzutka Benata mogła zaskoczyć Polonię, bo okazała się... strzałem, piłka przeszła nieznacznie obok słupka
34'
strzał Sultesa, ale piłka obok słupka bramki Arki
37'
Radzewicz wstrzelił piłkę w "16" Polonii, ale nikt się w jego zamiarze nie zorientował i futbolówka opuściła boisko
39'
na sektorze "Górka" transparent zapraszający kibiców na Marsz Niepodległości do Warszawy
40'
Łągiewka w polu karnym przeciął podanie Bonina
41'
celny strzał Sultesa, Szlaga nie miał kłopotów ze złapaniem piłki
42'
gwizdy na trybunach, bo Polonia grała, choć leżał na murawie Jarzębowski
43'
masażyści obu drużyn na boisku, bo poza pomocą dla Jarzębowskiego potrzebował również wsparcia Sadlok
44'
strzał Todorovskiego wysoko nad poprzeczką
45'
Gliwa poza polem karnym ubiegł Surdykowskiego
45'
koniec pierwszej połowy
ARKA PROWADZI 2:0. GDYNIANIE 45 MINUT OD ĆWIERĆFINAŁÓW PUCHARU POLSKI
piłkarze Arki wracają na murawę witani oklaskami, w szeregach gospodarzy nie ma zmian
46'
POLONIA przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Przybecki, w jego miejsce wchodzi Wszołek.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
47'
wolny dla Polonii 17 metrów od bramki Arki
47'
przepychanki w murze
48'
Żółtą kartką został ukarany Mazurkiewicz (ARKA). Sędzia wyciągnął kartonik dla najbliżej stojącego piłkarza w murze, z którego ustawieniem w odległości 9 metrów i 15 centymetrów od piłki nie może sobie poradzić
48'
[2:1] POLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Todorovski z wolnego
48'
Żółtą kartką został ukarany Cotra (POLONIA) po faulu na Kowalskim
49'
długi przerzut Łągiewki, ale z piłką minęli się i Kowalski, i Cotra
50'
kolejne gwizdy na trybunach, bo sędzia nie dostrzega faulu na zawodniku gospodarzy
52'
prostopadłe podanie Polonii, ale do nikogo, bo Cani zamiast biec do piłki wiązał sobie sznurowadła w butach piłkarskich
54'
rośnie przewaga Polonii, Kuklis ratuje się wybiciem piłki na róg
55'
po dośrodkowaniu Cani zagrał ręką, ale główny zagwizdał dopiero po sygnalizacji sędziego bocznego
55'
Trener Nemec łapie się za głowę po kolejnej decyzji sędziego przyznającego wolnego gościom
57'
cały czas "Hej, Arka gol" z trybun
57'
przechwyt Kowalskiego, ale Surdykowski nie zorientował się w jego intencjach i nie doszedł do podania w polu karnym
58'
Żółtą kartką został ukarany Ivanovski (ARKA) za odkopnięcie piłki
59'
szczęście przy Arce Cani nie trafił w piłkę w polu bramkowym, którą dograł Sultes
60'
strzał z dystansu Trałki obok słupka
61'
mamy odczyt z kołowrotków, na stadionie jest 3900 kibiców
62'
kibice Arki dopingują Polonię, ale... Bytom
62'
Łągiewka wybija piłkę na róg po wrzutce Sultesa, wcześniej ładna akcja Todorovskiego
63'
dwóch piłkarzy Polonii stało na spalonym, ale gwizdka nie było!
64'
dobra interwencja Szlagi, który przeciął podanie Jodłowca do Wszołka, Polonia coraz wyżej gra pressingiem, gospodarze mają problemy z wyjściem ze składną akcją już z własnej połowy
65'
kiks Krajanowskiego, dobrze główkuje Łągiewka
66'
Szlaga wygrywa pojedynek z Wszołkiem
66'
Żółtą kartką został ukarany Wszołek (POLONIA), który kopnął zawodnika Arki. Mogła być z powodzeniem czerwona kartka, bo można było to potraktować jako faul bez piłki
67'
dośrodkowanie Benata wprost w ręce bramkarza Polonii
68'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Flis.
71'
Szlaga broni strzał Wszołka i dobitkę Caniego, z pomocą bramkarzowi Arki pospieszył Łągiewka i to on wybija piłkę z pola bramkowego gdynian
72'
[3:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ivanovski. Mirko wykorzystał pojedynek sam na sam z bramkarzem, do którego otworzyło mu drogę podanie Flisa
73'
kolejna wątpliwa decyzja sędziego, po podaniu Flisa Krajanowski nie był na spalonym, ale tak to widział arbiter
74'
"My czekamy na zdobycie czwartej bramy" - skandują trybuny, a po chwili "Jeszcze jedna bramka musi być
77'
groźnie pod bramką Arki. Wrzucał Sultes, a głową uderzał Cani, tuż obok słupka
78'
strzał Benata wysoko nad poprzeczką
78'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cani, w jego miejsce wchodzi Grunt, który przed rokiem był na testach w Arce, ale gdynianie nie zdecydowali się wyłożyć na niego pieniędzy, aby wykupić nastolatka z Zagłębia Sosnowiec
79'
dobrze w obronie interweniuje Krajanowski, kończąc groźny atak Polonii
81'
strzał Kowalskiego wysoko nad poprzeczką
85'
Żółtą kartką został ukarany Wszołek (POLONIA) po faulu na Mazurkiewiczu
czerwona kartka
85'
Wszołek (POLONIA) otrzymał czerwoną kartkę. po drugiej żółtej
86'
do zmiany przygotowany był Kasperkiewicz, ale na razie trener Nemec się z tej zmiany wycofał
88'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sultes, w jego miejsce wchodzi Piątek.
88'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ivanovski, w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz.
89'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90'