Stoper Arki na testach w Moskwie

2 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Wallace w Arce jest od roku, ale nie wywalczył na stałe miejsca w "11". Dlatego Brazylijczyk pojechał na kolejne testy. Tym razem zabiega o angaż w Torpedo Moskwa. Wallace w Arce jest od roku, ale nie wywalczył na stałe miejsca w "11". Dlatego Brazylijczyk pojechał na kolejne testy. Tym razem zabiega o angaż w Torpedo Moskwa.

Wallace został zaproszony na testy przez Torpedo Moskwa. Bez brazylijskiego stopera Arka wygrała na Narodowym Stadionie Rugby sparing z II-ligowym Gryfem Wejherowo 2:1 (1:1). Ta gra kontrolna zakończyła obóz dochodzeniowy, który trwał przez minione dwa tygodnie i był ukierunkowany na wypracowanie kondycji, dlatego trenowano nawet i trzy razy dziennie. Żółto-niebiescy wolne otrzymali do środy.

Brzuzy 26, Formella 61 - Gicewicz 13

ARKA
pierwsza połowa: Szlaga - Kubowicz, Jarzębowski, Brodziński, Dettlaff - Pruchnik - Brzuzy, Pietkiewicz, Tomasik, Wojowski - Surdykowski druga połowa: Szlaga - Kubowicz, Jarzębowski, Pruchnik, Radzewicz - Grzelak, Rzuchowski, Szwoch, Formella - Kuklis, Marcus

GRYF: Duda - Stefanowicz, Skwiercz (46 Kostuch), Kochanek, Warcholak - Wiśniewski (46 Szlas), Kołc, Kotwica (46 Krzemiński), Gicewicz (74 Bank) - Siemaszko (46 Kaszuba), M.Dąbrowski (70 Wiśniewski)

-Sparing był naszą trzecią jednostką treningową w sobotę. Piłkarze mieli być prawo zmęczeni i to było widać w ich poczynaniach. Mecze z Gryfem zakończyliśmy dwutygodniowy obóz dochodzeniowy - podkreśla Paweł Sikora, trener Arki.

Po raz kolejny szkoleniowiec został zmuszony do eksperymentalnego ustawienia środka obrony. Krzysztof Sobieraj jest chory, Krystian Żołnierewicz kontuzjowany, a Wallace ruszył na kolejne testy, tym razem zagraniczne.

Brazylijczyk już latem próbował opuścić Arkę. Wówczas był sprawdzany przez Widzew Łódź i Piast Gliwice. Jednak do transferu nie doszło. Tym razem było zainteresowanie 28-latkiem z Portugalii i Rosji.

Jak ustaliliśmy, Wallace ma rozpocząć testy w Torpedo Moskwa podczas zgrupowania tej ekipy w Turcji (od 2 do 14 lutego). Co ciekawe, razem z nim będzie sprawdzany były napastnik Arki, Tadas Labukas.

Moskiewski klub największe sukcesy odnosił jeszcze w czasach ZSRR (był trzykrotnie mistrzem, sześciokrotnie zdobywał puchar). Obecnie gra na zapleczu rosyjskiej elity. Po 20 meczach plasuje się na 12. miejscu w tabeli liczącej 17 zespołów.

Piłkarzem Arki nie będzie już Paweł Czoska. Pomocnik rozwiązał kontrakt w Gdyni za porozumieniem stron pół roku przed czasem.

ZMIANY KADROWE W ARCE W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
PRZYBYLI:
Łukasz Zwoliński (wypożyczenie z Pogoni Szczecin do 31.12.2013), Janusz Surdykowski (z rezerw)
Mogą przybyć: Rafał Grzelak (bez klubu), Jakub Miszczuk (Lech Poznań ME), Dawid Kubowicz (Górnik Wałbrzych), Piotr Pietkiewicz (Lechia Dzierżoniów), Krystian Żołnierewicz (po kontuzji)

UBYLI: Paweł Czoska (rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron), Michał Szromnik (wypożyczenie do Radomiaka do 30.06.2013), Julien Tadrowski (Pogoń Szczecin - transfer definitywny), Piotr Robakowski (rezerwy)
Mogą ubyć: Wallace (testy w Torpedo Moskwa), Patryk Jędrzejowski (testy MKS Oława)
ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI

Pod nieobecność Brazylijczyka w roli stopera zadebiutował w gdyńskiej drużynie Radosław Pruchnik. Po przerwie nominalny rozgrywający grał na środku obrony wspólnie z Tomaszem Jarzębowskim, gdy w pierwszej połowie był defensywnym pomocnik w ustawieniu 1-4-1-4-1. Blok defensywny przez cały mecz nie był zbyt pewny, ale po przerwie Gryf już tak mocno nie naciskał, jak w pierwszej połowie, gdy gra była niespodziewanie dość wyrównana.

Podopieczni Dariusza Mierzejewskiego zdobyli nawet prowadzenie. Gol Grzegorza Gicewicza był prezentem od Macieja Szlagi. Bramkarz Arki nie trafił przy wykopie w piłkę i pomocnik rywali mógł uderzać na pustą bramkę.

Wyrównanie padło po akcji młodzieży. Paweł Wojowski zagrał płaską piłkę z lewej strony, a Pawłowi Brzuzemu wystarczyło dołożyć nogę pięć metrów od celu.

Niewiele brakowało, aby sześć minut później prawoskrzydłowy zaliczył również asystę, ale po jego dośrodkowaniu dobry strzał głową Piotra Tomasika obronił Adam Duda.

Pod koniec pierwszej połowy czujność Szlagi sprawdził jeszcze były arkowiec, Rafał Siemaszko, ale tym razem Maciek błędu nie popełnił. Tego dnia był to jedyny golkiper Arki, gdyż Jakub Miszczuk, który ma być wypożyczony z Lecha Poznań, doznał drobnego urazu.

Przed przerwą żółtą niebiescy grali w nowym dla siebie ustawieniu 1-4-1-4-1. Ostatni raz ten schemat Arka wystawiała jeszcze w ekstraklasie, za kadencji Dariusza Pasieki. Po przejęciu piłki gospodarze mieli przechodzić do 1-4-3-3. Inaczej był ustawiony również Tomasik. Dotychczas grał na lewej obronie lub pomocy. Teraz, gdy zespół próbował odzyskać piłkę, ten piłkarz operował w środku pola.

Dopiero w drugiej połowie Arka osiągnęła dużą przewagę optyczną, gdy postawiła na wariant 1-4-4-2, który ma być podstawowy wiosną. Gospodarze budowali akcje wieloma podaniami, ale brakowało przyspieszenia, arytmii w grze, czy przenoszenia ataków na różne strony boiska. Gdynianie próbowali przebić się głównie prawą stroną, gdy wiele krótkich zagrań między sobą zaliczali Marcus, Rafał GrzelakPiotr Kuklis.

Paradoksalnie zwycięskiego gola oraz karnego przyniosły ataki lewą flanką. Dobrą formę potwierdził Dariusz Formella. W 61. minucie Grzelak przechwycił piłkę zbyt krótko wybijaną przez Dudę i zagrał do 18-latka, który w pojedynku sam na sam nie dał szans bramkarzowi Gryfa.

Natomiast w 88. minucie Formella był faulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł Marcus, uderzył w prawy róg bramki. Duda wyczuł intencje gdynianina i efektowną paradą sparował piłkę do boku.

POZOSTAŁE ZIMOWE SPARINGI ARKI
BILANS: 3 zwycięstwa - 1 remis - 1 porażka, bramki: 12:9

19.01 Cetniewo: Polonia Warszawa 1:3 (0:3)
Bramka: Marcus (karny) - przeczytaj relację

22.01 Pobierowo: Pogoń Szczecin 2:2 (0:1)
Bramki: Dariusz Formella, Marcus (karny) - przeczytaj relację

27.01 Gdynia: Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)
Bramki: Dawid Kubowicz, Formella - przeczytaj relację

30.01 Gdynia: Drutex Bytovia 5:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Szwoch dwie, Marcin Radzewicz, Marcus (karny), Formella - przeczytaj relację

• żółnierz znów kontuzjowany ?

taki talent a kontuzje go zniszczyły.Niestety powinien się grubo zastanowić czy warto psuć zdrowie do końca a nie zająć się szkoleniem młodych.

• 9 0

• hej arka dno !!!!

• 4 2

• Mogli zegar włączyć

• 13 3

• KAZDY PRZECIEZ WIE Z CZEGO ARKA SLYNIE W CALEJ POLSCE TO SIE KOPACZE WSTYDZA GRAC W ARCE (1)

• 20 40

• no tak mistrz druku

• 4 4

• Gościu ma takie kompleksy, że musi pisać drukowanymi literami i wytłuszczonym drukiem, żeby ktoś te jego wypociny w ogóle chciał przeczytać :)

• 39 13

• pytanie!!! (8)

kto sie orientuje gdzie arka rozgrywa swoje mecze , ostatnio poszedlem na mecz na aidsmonda ale nie ma tak plyty boiska tylko sa korty-(

• 24 43

• Aktualnie arka gra na stadionie Baltyku ale juz nie dlugo (2)

• 20 21

• a gdzie gra Bałtyk? (1)

• 11 7

• Na stadionie arki - na boisku bez prawdziwej trawy do rugby.

• 8 2

• a kogo obchodzi gdzie arczanie kopią ,

słyszałem że Bałtyk ich przygarnął , bo ze swojego" stadionu" zostali wywaleni i nic nie zrobili hehehehe

• 4 2

• (3)

ależ Wy jesteście tępi ! a gdzie bałtyk ma (miał) stadion ? poczytajcie sobie zamiast sie spinać i to w necie !!! powtarzam jeszcze raz boisko przy ul Olimpijskiej należało do Budowlanych !!!

• 3 7

• powtarzasz się i powtarzasz .... (1)

na siłę napchałeś do bani stek kłamstw i teraz usilnie starasz się innym te brednie przekazać . Może powtarzaj sobie przez kilka lat ze arka mistrza Polski ma i po kilku latach sam w to uwierzysz :)

• 5 2

• widzę jednak że bardzo Cię wk....a a znasz przysłowie ? PRAWDA W OCZY KOLE chociaż nie jestem pewien czy umiesz czytać ze zrozumieniem (szkoła podstawowa kl II) ale czy Ty ją ukończyłeś ?

• 1 3

• taaaak :) i jeszcze może powiesz że arka powstała w 1929 r

buhahahahahaha

• 4 1

• Dlaczego dzisiaj debla ze Slowenia nie graja na aidsmonda?

Znowu jakies ukladziki z warszawka?

• 13 26

• Do dziewczat z Gdanska (5)

Przestancie sie juz tutaj kompromitowac.Jestescie nudni.Caly czas to samo pieskie ujadanie i belkot.Moze cos nowego,bo od paru lat te same temaciki i to samo podniecenie ( proponuje sprawdzic pampersy ).Psy szczekaja ,a karawana jedzie dalej.Arka Gdynia.Pozdrawiam wszystkich komleksiarzy.

• 50 19

• to wpadnij w kompleks wtedy (2)

ze trojmiasto.pl o was pisze to juz jest wasz sukces...na wiecej nie macie co liczyc

• 7 9

• Niski poziom intelektu,bladych z Gdańska (1)

jak zawsze zresztą.

• 7 2

• do Damy rade

nie dacie

• 1 0

• te dziewczyny obijaja wam pyski na kazdym wyjezdzie buahahahahhah (1)

• 10 7

• taa chcialabys

• 0 1

• ...

A odrobiłeś już lekcje gimbusie?

• 23 7

• to jest idealny poziom dla arki 3 liga (1)

• 18 23

• przesadziles

tak wysoko ich cenisz na 3 lige...eee podworko i bramki ze smietnika ustawione tam ich miejsce:)

• 6 5

• Tytul mial byc: Po zazartym meczu Arka wyszarpala zwyciestwo z Gryfem II Wejherowo