Gdynianie z siódmym miejscem na zimę w II lidze

14 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku wymęczyli zwycięstwo nad outsiderem grupy zachodniej II ligi w ostatnim meczu w tym roku. Gdynianie pokonali u siebie Polonię Nowy Tomyśl 1:0 (1:0). Na ich poczynania z trybuny honorowej patrzył Jacek Grembocki, co oznacza, że posada Piotra Rzepki nie jest pewna. Biało-niebiescy zimować będą na siódmym miejscu ze stratą sześciu punktów do drugiego miejsca premiowanego awansem do I ligi na koniec sezonu. Z identyczną liczbą punktów rundę zakończyli Elana i Ruch, ale w tabeli z uwzględnieniem meczów tych drużyn gdynianie będą za toruńską drużyną.

Bramka:
Lilo 29

BAŁTYK: Matysiak - Łoziński, Benkowski, Martyniuk, Bieliński - Lilo (76 Kozerkiewicz), Granosik, Michałek, Kawa - Trochim (55 Drzymała), Malicki (63 Rakowski).

POLONIA: Krakowiak (46 Kolecki) - Nowaczyk, Kmieć, Fijołek, Fórmaniak - Łamaszewski, Juszczak (80 Jarentowski), Pawlaczyk, Tomkowiak, Sikora - Wicher.

Sędzia: Skórka (Koszalin).
Żółte kartki: Martyniuk, Kawa (Bałtyk), Nowaczyk (Polonia). Czerwone kartki: Kawa (Bałtyk, 43. minuta po drugiej żółtej), Tomkowiak (Polonia, 44. minuta za niesportowe zachowanie). Widzów: 1500.

90+3' sędzia zakończył mecz. Bałtyk wygrał 1:0!

90+2' faul napastnika Polonii w polu karnym Bałtyku

90+2' Bieliński wybija piłkę na róg po dobrej wrzutce Fijołka

90+1' teraz to piłkarze wykopują przed siebie piłkę w myśl założenia, aby dalej od własnej bramki, trener gości Tomasz Leszczyński krzyczy do swoich podopiecznych "Do przodu!"

90' sędzia doliczył trzy minuty, w drugiej połowie Bałtyk gra bardzo słabo

86' dwaj piłkarze Polonii przewracają się w polu karnym, ale sędzia nie reaguje na te próby wymuszenia "11"

85' po dośrodkowaniu z rogu Drzymały strzelił Benkowski, ale w środek bramki i Łamaszewski nie miał kłopotów ze złapaniem piłki

82' szybka odpowiedź Polonii, strzał Pawalczyka wysoko nad bramką Bałtyku

82' Łamaszewski wyszedł z bramki aż na 15. metr i uprzedził biegnącego do piłki Kozerkiewicza

80' druga zmiana w Polonii, Jarentowski wszedł za Juszczaka

78' "Rzepka, daj Darka, bramkę strzeli" - słuchać okrzyki z trybun kibiców, którzy chcą wejścia na boisko Grubby

76' trzecia zmiana w Bałtyku, za strzelca gola Lilo wszedł Kozerkiewicz

76' strzał z wolnego z 25 metrów Drzymały, piłka tuż obok słupka bramki Polonii

75' przez pomyłkę dwie piłki na boisku, kapitan Bałtyku może grać dalej

74' po faulu Wichra z bólu na murawie zwija się Martyniuk

72' po dośrodkowaniu z rogu Polonii piłkę wybił Łoziński i od razu Rakowski był sam na sam z Nowaczykiem przed polem karnym gości, jednak piłkę przejął obrońca gości

71' dośrodkowanie z wolnego Pawalczyka, Matysiak piąstkuje zamiast do przodu to do tyłu i będzie róg dla gości

70' wydaje się, że wystarczy trafić w światło bramki, aby był kolejny gol dla Bałtyku, bo Łamaszewski nie ma pewności między słupkami, choć jedno dośrodkowanie nawet wybił

69' Fórmaniak sfaulował Lilo 30 metrów od bramki Polonii, ale Michałek strzelił w mur

67' sędzia techniczny po raz kolejny upomina trenera Rzepkę

66' "Do góry głowa" - napomina gdyński szkoleniowiec podopiecznych

65' trener Rzepka bezskutecznie krzyczy na gdyńskich piłkarzy, próbując ich pobudzić do lepszej gry, na razie po przerwie częściej piłka przy nodze Polonii

63' druga zmiana w Bałtyku, trener Rzepka wymienił napastnika, Rakowski zastąpił Malickiego

59' pierwsza niezła akcja ofensywna Bałtyku, Lilo strzelił obok słupka

58' poprzeczka uratowała Bałtyk po potężnym kopnięciu Fijołka z 40 metrów! Jeszcze do dobitki doszedł Kmieć i uderzył nad bramką

55' pierwsza zmiana w Bałtyku, Drzymała zmienił Trochima

55' piłkarze Bałtyku jakby jeszcze nie wrócili z przerwy na boisko, na razie po zmianie stron większą ochotę do gry ma Polonia, a właśnie teraz aż prosi się o strzały z dystansu skoro goście nie mają w bramce golkipera

53' dopiero teraz rozległ się doping na trybunach

52' senna atmosfera tak na boisku jak i na trybunach

46' drugą połowę rozpoczęła Polonia

W przerwie meczu 18-letni Krakowiak odwieziony został do szpitala. W bramce Polonii stanął piłkarz z pola - Szymon Łamaszewski, który jest także... kierownikiem drużyny. Jego miejsce w drugiej linii zajął zaś Kolecki, który wszedł z rezerwy

Koniec pierwszej połowy. Bałtyk prowadzi 1:0

45' obie drużyny grają w 10-osobowych składach

45' Krakowiak wrócił do gry, Polonia nie spieszyła się ze zmianą, bo na ławce ma tylko trzech rezerwowych, ale bez bramkarza!

44' gdy opatrywany był bramkarz, sędzia pokazał również czerwoną kartkę Tomkowiakowi, najwyraźniej pomocnik Polonii został ukarany za niesportowe zachowanie

44' odważne wyjście Krakowiaka na 16. metr od własnej bramki, Kawa nie odpuścił i próbował jeszcze przejąć piłkę, kopnął przy tym bramkarza gości w głowę, sędzia pokazał Kawie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę!

43' spięcie w polu karnym Polonii Kawy i Nowaczyka, gdy publiczność oczekiwała karnego i drugiej żółtej kartki dla obrońcy rywali, sędzia pokazał kartonik Kawie

42' zakończyły się już wszystkie pozostałe wyniki tej kolejki, wiemy, że Bałtyk w przypadku wygranej zimować będzie na siódmym miejscu w tabeli ze stratą sześciu punktów do drugiego miejsca premiowanego awansem do I ligi. Z identyczną liczbą punktów rundę zakończą Elana i Ruch, ale w tabeli z uwzględnieniem meczów tych drużyn gdynianie będą za toruńską drużyną

41' kolejna parada Krakowiaka ratuje Polonię, znów po uderzeniu Trochima piłka miała znaleźć się w "okienku" bramki rywali, ale golkiper pokazał, że zna swój fach, 18-latek uczył go się m.in. w szkole w Szamotułach

38' z wolnego uderzył Trochim nad murem, bramkarz Polonii dobrze ustawiony złapał piłkę

37' kolejny atak Kawy rywale musieli zatrzymać faulem, Fijołek miał więcej szczęścia niż jego kolega na prawej obronie, bo kartki nie otrzymał, może na wzgląd na kapitańską opaskę

36' potężne uderzenie Benkowskiego z wolnego z około 35 metrów, piłka zmierzała w "okienko" bramki Polonii, doskonałą paradą popisał się Krakowiak, który wybił piłkę na róg

34' dobrze uderzył Wicher, Matysiak odbił piłkę, a po chwili zdążył ją ponownie złapać zanim nadbiegł Sikora z dobitką

32' Trochim z wolnego wrzucił piłkę w pole bramkowe Polonii, ale tam najszybszy był bramkarz gości

31' tym razem Nowaczyk nie dał już uciec Kawie, ale aby powstrzymać lewoskrzydłowego Bałtyku musiał ratować się faulem, żółta kartka dla obrońcy Polonii

29' GOL DLA BAŁTYKU NA 1:0. Kapitalna akcja lewym skrzydłem Kawy, Kuba wyłożył piłkę do Lilo, który z pięciu metrów na pustą bramkę musiał trafić

28' Fijołek strzałem wolnego z 40. metra próbował zaskoczyć Matysiaka, bramkarz Bałtyku nie pomylił się i złapał piłkę

26' strzał Trochima z 17 metrów i ponownie łapie piłkę Krakowiak, mecz coraz bardziej zamienia się w pojedynek Bałtyk - bramkarz Polonii

25' tym razem strzał zza "16" Malickiego, ale również zbyt lekko uderzona piłka i pewnie złapał ją Krakowiak

23' Trochim, który dzisiaj gra w ataku ma dużą ochotę do walki, Wojtek próbował "wkręcić" piłkę w "okienko" bramki Polonii, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką

22' po dośrodkowaniu rywali z rogu Bałtyk szybko wyprowadził kontrę, niestety strzał Michałka, choć celny to zdecydowanie za słaby, aby pokonać Krakowiaka, bramkarz Polonii pewnie złapał piłkę

21' strzał Fijołka odbił się od muru i piłka wyszła na róg

20' żółta kartka dla Martyniuka za faul na Sikorze około 30 metrów od bramki Bałtyku

19' Trochim z 16 metrów uderzył po nodze obrońcy, piłkę mogła przelobować bramkarza, ale Krakowiak zdołał ją przerzucić nad poprzeczką

16' wolny dla Bałtyku z około 30 metrów, Trochim dobrze uderzył na murem, piłka zmierzała w dolny róg bramki Polonii, ale Krakowiak popisał się doskonałą interwencją i złapał piłkę

14' szybka odpowiedź gości, dobrze, że Juszczak nie trafił w piłkę, bo byłby pewnie gol dla Polonii, a tak futbolówka minęła słupek bramki Bałtyku

13' strzał z dystansu Granosika bramkarz Polonii dobrze sparował do boku i nie było szans na dobitkę

11' po dośrodkowaniu z wolnego niepewne piąstkowanie Matysiaka, ale gdyńscy stoperzy dalekim wybicie zażegnali niebezpieczeństwo

9' strzał z dystansu Michałka, piłka nad bramką Polonii

8' znów nieznaczny spalony, tym razem Malicki po dobrym podaniu z pominięciem drugiej linii Bielińskiego

7' obrońcy przecięli podanie do Lilo, będzie róg dla Bałtyku

5' Kawa wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale sędzia uznał, że skrzydłowy Bałtyku był na spalonym

1' mecz rozpoczął Bałtyk

0' jak zwykle tej jesieni mecz Bałtyku u siebie poprzedził festyn rodzinny

0' gospodarze grają dzisiaj bez napastników Jakuba Kaszuby i Karola Szostka oraz obrońców Pawła Króla, Wojciecha Musuły i Macieja Kicińskiego, na ławce znalazł się Dariusz Grubba, ale nie jako rezerwowy bramkarz, a napastnik, no jest najskuteczniejszym piłkarzem Bałtyku II w B klasie.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:
Czarni Żagań - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1), Górnik Wałbrzych - Tur Turek 2:1 (2:0), Miedź Legnica - Elana Toruń 2:0 (0:0), GKS Tychy - Lechia Zielona Góra 4:0 (3:0), Raków Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0), Nielba Wągrowiec - Chojniczanka 2:3 (1:2), Polonia Słubice - Ruch Zdzieszowice 0:0, Jarota Jarocin - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (3:0).

Opinie (175) ponad 50 zablokowanych

• TYLKO BAŁTYCZEK GDYNIA !!!!DZISIAJ MUSZA BYC 3 PKT!!! (4)

• 35 24

• Łapcie kretynów przed meczem (3)

Przed meczem idę sobie spokojnie na hale na meczyk Łączpolu. W ręku trzymam zwinięty szalik tego klubu. Przechodze obok stadionu rugb gdzie akurat mecz grał Bałtyk i co? Podchodzi jakiś kretyn, daje mi z pięści w twarz i próbuje zabrać mi szalik po czym go odpycham i się uspokoił...Po pierwsze to miałem neutralny stosunek do Bałtyku, ale przez takiego buraka przed meczem to już naprawdę mam głęboko w poważaniu ten klub i jego kibiców. Do Arki też mi neutralnie żeby nie było, że jestem ich kibicem. I nie jest to żadna prowokacja tylko po prostu myślcie czasem! Nie można chodzić na mecz i bedąc już pod halą szalika swojej drużyny nie można trzymać bo już kretyni myślą, że to kibic Arki idzie. Równie dobrze może to spotkać kibica Lotosu, Prokomu czy czego tam jeszcze gdy akurat obok gra Bałtyk. Skandal a próbuje niby robić sobie pozytywną opinie. Przez takich buraków z kompleksami wam sie nie udaje. A jestem osobą publiczną, która kandyduje w wyborach do sejmiku województwa i mógłbym kolesia na siłe posądzić do odpowiedzialności karnej z powodu naruszenia nietykalności cielesnej. Miało to miejsce pod samą bramą i nosem kamery, ale szkoda mi czasu na użeranie się z takim kmieciem.

• 5 10

• Cóż jeśli to nie jest prowokacja to jest mi przykro,jako kibicowi Bałtyku (1)

animozje obu klubów są znane a UM w Gdyni też nie wiele robi w zakresie pojednania kibiców obu drużyn,montując na nowym żółto niebieskie krzesełka i generalnie spychając Bałtyk poza margines,panowie z UM próżny wysiłek.Dziwie się że to kibic Bałtyku,takie zachowania były mi dotąd znane ale wykonaniu kibiców Arki.Cóż może jak zostaniesz wybrany, będziesz prowadził lepszą politykę niż UM w Gdynii,powodzenia w wyborach.

• 11 3

• Niestety taka sytuacja miała miejsce i nie występują tylko tacy ludzie w Arce jak napisałeś, a w każdym klubie

• 2 0

• skandal

a ja rano szedłem do kościała w biało niebieskiej kurtce i jakies wandale spod ciemnej gwiazdy pobiły mnie mimo ze byłem o kulach ci kibice arki to zakała nszego społeczeństwa

• 1 6

• BGH

JAAAAAZDA BAŁTYKU ! TYLKO ZYWCIĘSTWO!

• 20 21

• Co zrobi Amica zima? (2)

Odkad sponsor zajmuje kluczowe stanowiska w zarzadzie jakos dziwnie nie mozemy wygrac.Czy bedzie dofinansowanie i wzmocnienie druzyny czy zostaniemy szkolka pilkarska Lecha?

• 27 5

• To ostatnie . SZKÓŁKA . (1)

• 9 4

• W sumie wole żeby w Bałtyku grał młody Lech niż oglądać korty tenisowe tam gdzie kiedyś był stadion.

• 7 7

• (1)

nie mozna pisac o lidze szostek na Checzy?Kogo ten klubik obchodzi?