Gedania Gdańsk - Unia Swarzędz 0:2. Seria zwycięstw przerwana, 2 czerwone kartki

mip.
29 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (42)

Gedania 1922 Gdańsk

Wojciech Zyska w 32. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i Gedania musiała radzić sobie w "10". Wojciech Zyska w 32. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i Gedania musiała radzić sobie w "10".

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Unią Swarzędz 0:2 (0:0) w meczu 26. kolejki grupy drugiej III ligi. Przerwana została seria trzech wygranych z rzędu podopiecznych Krystiana Ryczkowskiego, którzy od 32. minuty musieli radzić sobie w "10", gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Wojciech Zyska. W wyrównaniu nie pomogła czerwona kartka dla piłkarza Unii w końcówce spotkania.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia 4:0. Przeczytaj relację z drugiego sobotniego meczu

Czapliński 62, 90+1

GEDANIA: Petza - Molga, Bąk (12 Gorwa), Stawikowski - Szymański, Sumiński, Zyska, Pogorzalski - Waliszewski (67 Gajewski), Sosnowski - Duda (67 Niewiadomski)

Trener Krystian Ryczkowski do meczu z innym beniaminkiem, Unią Swarzędz wystawił niemal identyczną "11" jak w meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Zmianie uległa jedynie pozycja prawego pomocnika. Kamila Kankowskiego, który pauzował za żółte kartki zastąpił Mateusz Szymański. Jednak już w 12. minucie szkoleniowiec gdańskiego klubu musiał dokonać zmiany.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Gedania 1922 Gdańsk 0:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Pogoń Nowe Skalmierzyce - Gedania 1922 Gdańsk 0:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Pierwsza połowa była bezbramkowa, choć więcej okazji wykreowali sobie przyjezdni. Wiele razy swoimi umiejętnościami mógł się wykazać Aleksander Petza. Bramkarz Gedanii zachował czujność m.in. przy centrostrzale z rzutu wolnego, a także przy strzałach z obrębu pola karnego.

Jakby przewagi Unii było mało, w 32. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska "wyleciał" Wojciech Zyska i gospodarze musieli radzić sobie w "10".

Przypomnij sobie wydarzenia z wojewódzkiego Pucharu Polski Przypomnij sobie wydarzenia z wojewódzkiego Pucharu Polski

Po przerwie goście wykorzystali grę w przewadze i w 62. minucie objęli prowadzenie, po tym jak wyprowadzili szybką kontrę. Gedania musiała gonić wynik, a okazja nadarzyła się w końcówce, gdy Michał Miller także musiał opuścić boisko po tym, jak arbiter pokazał mu czerwoną kartkę. Gra miejscowych ożywiła się po tym, jak na boisku pojawił się Marek Niewiadomski. To właśnie pomocnik Gedanii ostemplował słupek.

Gdańszczanie mieli wtedy co najmniej 15 minut gry, by doprowadzić do wyrównania podczas gry 10 na 10. Gedania ruszyła do ataku, zepchnęła Unię na własną połowę, ale za bardzo się odkryła, co w doliczonym już czasie wykorzystała Unia, strzelając drugiego gola i wbijając gwóźdź do trumny. Co ważne, należy podkreślić, że ten gol obciąża konto Gedanii, gdyż gospodarze fatalnie wykonali rzut wolny, pozwalając Unii na szybką kontrę.

18 Unia Janikowo 26 2 4 20 17:61 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-04-29