Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia 4:0. Bolesna lekcja u lidera III ligi

mip.
29 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (125)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia dostał bolesną lekcję futbolu od liderującej Olimpii Grudziądz. Po tej porażce wzrosła strata punktowa do bezpiecznego miejsca. Bałtyk Gdynia dostał bolesną lekcję futbolu od liderującej Olimpii Grudziądz. Po tej porażce wzrosła strata punktowa do bezpiecznego miejsca.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:4 (0:1) w meczu 26. kolejki grupy drugiej III ligi. O ile w pierwszej połowie gdynianie mogli prowadzić, gdyby wykorzystali swoje sytuacje, to po przerwie grudziądzanie byli bezlitośni, aplikując Bałtykowi 3 gole. Wobec remisu Vinety Wolin z Unią Solec Kujawski strata biało-niebieskich do bezpiecznej pozycji wzrosła do 5 punktów.

Gedania 1922 Gdańsk - Unia Swarzędz 0:2. Przeczytaj relację z drugiego sobotniego meczu

Stanisławski 37, Owczarek 69, Cabrera 71, Gutowski 76

BAŁTYK: Bartkowiak - Drozdowicz, Korpalski, Kaźmierczak, Waszczuk - Fietz, Wołowski, Bohm, Skrzecz - Sluga (56 Bach), Kahsay

Bałtyk Gdynia w sobotę walczył o zmniejszenie straty do bezpiecznego miejsca. Wobec remisu Vinety Wolin z Unią Solec Kujawski, okazja była bardzo dobra, ale konieczne było pokonanie rywala - Olimpii Grudziądz, która walczy o awans do II ligi.

Strzelanie mogło rozpocząć się już w 1. minucie, kiedy to Ezana Kahsay zgrał piłkę głową do Marcela Slugi, ale ten uderzył prosto w golkipera.

Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska 2:4. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska 2:4. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Wraz z upływem kolejnych minut, coraz niebezpieczniej robiło się pod bramką Bałtyku. Szczęście sprzyjało jednak gdynianom aż do 37. minuty, kiedy to Szymon Stanisławski główkował po rzucie rożnym. Napastnik grudziądzkiego klubu otworzył wynik spotkania.

Doskonale sprawdziło się stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Wcześniej bowiem słupek po rajdzie skrzydłem obił Oskar Bohm, a dobitka Kahsaya padła łupem bramkarza.

Po przerwie podopieczni Roberta Jędrzejczaka, musieli ruszyć do ataku, by z Grudziądza wrócić do Gdyni z przynajmniej punktem. O to jednak nie było łatwo. Choć biało-niebiescy starali się, ich błąd w rozegraniu piłki poskutkował tym, że w sytuacji sam na sam z Michałem Bartkowiakiem znalazł się Piotr Owczarek, który ze spokojem podwyższył prowadzenie Olimpii.

Sprawdź, jakie nastroje panowały w Bałtyku przed meczem z liderem Sprawdź, jakie nastroje panowały w Bałtyku przed meczem z liderem

Kolejny gol padł w 71. minucie. Wtedy Jose Cabrera sprawił, że grudziądzanie prowadzili już 3:0 i pewne było, że Bałtyk po 26. kolejce powiększy swoją stratę do bezpiecznej pozycji. 5 minut później było już 4:0, gdy Bartkowiaka przelobował Konrad Gutowski.

18 Unia Janikowo 26 2 4 20 17:61 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-04-29