Gładkie zwycięstwo Atomu Trefla w Bydgoszczy

17 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Izabela Bełcik, kapitan Atomu Trefla oraz jej koleżanki mają powody do radości. W Bydgoszczy gładko sięgnęły po trzy punkty w OrlenLidze. Izabela Bełcik, kapitan Atomu Trefla oraz jej koleżanki mają powody do radości. W Bydgoszczy gładko sięgnęły po trzy punkty w OrlenLidze.

Siatkarki Atomu Trefla bez większych kłopotów sięgnęły po piąte zwycięstwo w OrlenLidze. Sopocianki wygrały na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:16, 25:16). Za najlepszą zawodniczkę na boisku uznano Erikę Coimbrę. Co prawda podopieczne Jerzego Matlaka nadal plasują się na piątym miejscu w tabeli, ale odrobiły znaczną część strat z początku sezonu i mają tyle samo punktów co wiceliderki.

PAŁAC: Mazurek 2, Martinez 2, Adams 10, Czyżnielewska 8, Liliom 3, Schulz 6, Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman 7, Sosnowska 1, Krzywicka 1, Biedziak 1

ATOM TREFL: Bełcik 2, Kaczorowska 5, Pykosz 8, Rourke 20, Coimbra 13, Szeluchina 4, Zenik (libero) oraz Podolec 3, Kwiatkowska 2, Wilk

W porównaniu z meczem w Lidze Mistrzyń, przegranym z Rabitą Baku 0:3 (przeczytaj relację) Jerzy Matlak przywrócił do gry Dorotę Pykosz, która jest w trakcie leczenia kontuzjowanej dłoni, a ani na chwilę na parkiet nie wyszła Kubanka Noris Cabrera. W Bydgoszczy mistrzynie Polski rozpoczęły najsilniejszą potencjalnie "6".

Na efekty poważnego potraktowania spotkania nie trzeba było długo czekać. Co prawda inauguracyjny punkt meczu zdobyła Zuzanna Czyżnielewska, ale pięć kolejnych zapisano na konto sopocianek. Gra jeszcze przez kilkanaście minut z obu stron była niestabilna. Punkty zdobywano seriami. Pałac kilkakrotnie zbierał się do pościgu.

Bydgoszczanki doszły na 9:9, czym zmusiły trenera Matlaka do poproszenia o czas. Rozmowa z podopiecznymi poskutkowała. Druga przerwa techniczna miała miejsce przy 16:12 dla mistrzyń. Miejscowe jeszcze zdołały zbliżyć się na 17:18. Wówczas w siatkę zaserwowała Dominika Schulz, a po chwili skutecznie zbijała Dorota Pykosz. W ten sposób zdobytej przewagi "atomówki" już nie zmarnowały. Seta zakończyła atakiem Rachel Rourke.

W drugi set nasza drużyna weszła z Anną Podolec, która pod koniec poprzedniej partii zastąpiła Klaudię Kaczorowską, popisując się m.in. asem serwisowym. Do 14:12 sopocianki utrzymywały 1-2 punktową przewagę. Przewagę udało im się ponownie uzyskać w granicach drugiej przerwy technicznej, gdyż odskoczyły na 17:12 przy zagrywce Pykosz. Tym razem rywalki już nie podjęły pościgu. Trener Matlak mógł pozwolić sobie na podwójną zmianę na rozegraniu i ataku, gdyż nawet bez Rourke sopocianki poprawiły wynik meczu na 2:0.

W trzeciej i ostatniej partii spotkania sopocianki odskoczyły zaraz na początku, obejmując prowadzenie 12:5. Bydgoszczanki popełniały coraz więcej błędów. Łącznie z ich pomyłek w zagrywce, przyjęciu, bloku i ataku Atom Trefl zdobył dokładnie 25 punktów, czyli tyle ile potrzebne jest na wygranie seta. Ponadto nasza drużyna aż ośmiokrotnie postawiła skuteczny blok. W ten sposób też została zakończona gra. Rourke i Pykosz powstrzymały Ewelinę Krzywicką.

Wyniki 7 kolejki

• Pałac Bydgoszcz - ATOM TREFL SOPOT 0:3 (21:25, 16:25, 16:25)
  • Impel Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25, 21:25, 12:25)
  • PTPS Piła - Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (26:24, 25:23, 25:18)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:18, 25:16, 25:15)
  • Budowlani Łódź - AZS Białystok 3:2 (15:25, 25:21, 25:16, 22:25, 15:10)