Glonek zdobywcą Pucharu Polski 2009/10

21 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Sylwia Gruchała drugie kolejne zawody Pucharu Świata ukończyła na trzeciej pozycji. Gdańska florecistka w Nowym Jorku, podobnie jak dwa tygodnie wcześniej w Hawanie, stanęła na najniższym stopniu podium. Natomiast w Warszawie Radosław Glonek po raz drugi w karierze wygrał klasyfikację generalną Pucharu Polski

.

W poprzednich turniejach Sylwia nie mogła przebić się na jeszcze lepsze pozycje, gdyż najczęściej na jej drodze stawała liderka Pucharu Świata. Tym razem Valentiny Vezzali nie było na starcie, ale zawodniczce Sietom AZS AWFiS nie udało się wywalczyć drugiego w tym sezonie finału (druga była wcześniej w Salzburgu).

Podopieczna Longina Szmita i Adama Kaszubowskiego nie dała rady w półfinale Astrid Guyart. Francuzka raczej niespodziewanie triumfowała 15:9, a dopiero w pojedynku o pierwsze miejsce uległa Hyun Hee Nam z Korei Południowej 11:15.

Druga z zawodniczek Sietom AZS AWFiS, Katarzyna Kryczało start w Nowy Jorku ukończyła z 44. lokatą. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Gruchała zyskała jedną pozycję, awansując na siódme miejsce.

7. GRUCHAŁA Sylwia (Polska) 180

Floreciści starty zagraniczne w pucharze mają już za sobą i teraz przygotowują się do mistrzostw Europy (Lipsk; 17-22.07). Aktualną formę sprawdzili w finałowych zawodach Pucharu Polski. Glonek wywalczył w XXXIII turniej "O złoty floret JM Rektora AWF" trzecie miejsce, ale wystarczyło to gdańszczaninowi do wygrania klasyfikacji generalnej.

To drugi triumf Radka w tym cyklu. Poprzednio był najlepszych w sezonie 2005/2006. W Warszawie z zawodników Sietom AZS AWFiS do szerokiego finału przebił się jeszcze tylko Michał Janda. Po przegranym jednym trafieniem ćwierćfinale zajął on szóste miejsce.

Wyniki turnieju:

Ćwierćfinały:
Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Kolejność:
1 Aleksander Szelenkow (Brześć, Białoruś)
2 Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa)
3 Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Bartosz Łukowski (AZS AWF Warszawa)
5 Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa)
6 Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)