Piłkarki Sztormu wygrały rzutem na taśmę

6 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Piłkarki Sztormu straciły prowadzenie w 88 minucie, ale gra do końca opłaciła się gdańszczankom. W doliczonym czasie gry zapewniły sobie 3 punkty. Piłkarki Sztormu straciły prowadzenie w 88 minucie, ale gra do końca opłaciła się gdańszczankom. W doliczonym czasie gry zapewniły sobie 3 punkty.

Piłkarski Sztormu AWFiS Gdańsk pokonały w Cetniewie Polonię Poznań 2:1 (1:0). Dla podopiecznych Roberta Chałaszczyka to trzecie zwycięstwo w czwartym meczu tego sezonu. Wygraną zapewnił gol Moniki Pielowskiej w doliczonym czasie gry. Trójmiejskie zespoły grały też w III lidze, gdzie rezerwy Sztormu wygrały 20:0 z Centrum Pelplin, a debiutujące w rozgrywkach ligowych panie z Lechii Gdańsk pokonały GKS Żukowo 10:0. Porażki doznała jedynie Checz Gdynia.

Bramki: Pielowska 45, 90 - Busza 88.
SZTORM AWFIS: Kołacz - Rucińska, Zawadzka, Kamińska, Świętoniowska, Słowy(70 A.Bużan), K.Bużan, Słowińska(60 Marczak), Zańko - Wierzbicka (30 Aleksandra Kopecka, 70 Anna Kopecka), Pielowska.

Gdańszczanki sobotnie spotkanie wyjątkowo rozegrały w Cetniewie ze względu na zajęte boisko AWFiS. W pierwszej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, choć niezłe okazje miały Martyna ZańkoMonika Pielowska.

Ich uderzenia były jednak niecelne, a przełom w spotkaniu nastąpił tuż przed przerwą. Pielowska popisała się wówczas znakomitym uderzeniem w długi róg bramki i nie dała szans golkiperce Polonii.

Chwilę po zmianie stron mogło być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam bramkarka Polonii zrewanżowała się Pielowskiej i sparowała piłkę na poprzeczkę. Poznanianki dążyły do wyrównania, jednak sztormówki były dobrze zorganizowane w obronie i odgryzały się kontrami.

Przyjezdne zdołały wyrównać po nieporozumieniu w obronie gdańszczanek tuż przed końcem regulaminowego czasu gry.

Sędzina doliczyła 3 minuty i gospodynie rzuciły się do ataku, który przyniósł efekt bramkowy po wykorzystanej sytuacji sam na sam z bramkarką. Tym razem górą znów była Pielowska, która zapewniła gdańskiej drużynie komplet punktów.

- Po bardzo dobrej pierwszej połowie, dziewczyny oddały inicjatywę przyjezdnym i liczyły na kontrataki. Niestety przy tak zachowawczym graniu, doszło do nieporozumienia i utraty bramki. Czasu było mało jednak dziewczyny za wszelką cenę chciały wygrać. Udało się i po raz kolejny trzeba wyciągnąć wnioski, aby unikać takich sytuacji w przyszłości, na szczęście z wygranego spotkania - podsumował mecz trener Sztormu Robert Chałaszczyk.

Terminarz i wyniki Sztormu w rundzie jesiennej
17 sierpnia, Stomil Olsztyn (wyjazd) 3:0 (1:0)
24 sierpnia, Zamłynie Radom (dom) 4:3 (3:0)
30 sierpnia, Medyk II Konin (wyjazd) 0:4 (0:1)
6 września, Polonia Poznań (dom) 2:1 (1:0)
21 września, Praga Warszawa (wyjazd)
27 września, Błękitni Stargard Szczeciński (wyjazd)
4 października, Czwórka Radom (dom)
11 października, Unifreeze Górzno (wyjazd)
26 października, SMS Łódź (dom)

Trójmiejskie zespoły rywalizowały także w III lidze. Rezerwy Sztormu, występujące jako drużyna z Gdyni, pokonały Centrum Pelplin aż 20:0! Znakomicie w ligowym debiucie spisały się piłkarki Lechii Gdańsk, które wygrały 10:0 z GKS Żukowo. Porażki doznała jedynie Checz Gdynia, która uległa na wyjeździe Olimpico Malbork 0:1.