Górnik Łęczna - Arka Gdynia 0:0. Słaba skuteczność, wciąż bez zwycięstwa

Damian Konwent
28 lipca 2023, godz. 19:50
Opinie (142)

Arka Gdynia pozostaje wciąż bez zwycięstwa w sezonie 2023/24. Arka Gdynia pozostaje wciąż bez zwycięstwa w sezonie 2023/24.

Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:0 na otwarcie 2. kolejki Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy znów podzielili się punktami z rywalem, choć mogliby cieszyć się z ich kompletu, gdyby byli skuteczniejsi. Na 18 strzałów, które oddali, aż 14 było niecelnych. Ponadto mieli też 12 rzutów rożnych, ale ani razu poważnie nie zagrozili Maciejowi Gostomskiemu. Rywale kończyli pojedynek w osłabieniu, gdyż w ostatnich minutach meczu drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Karol Turek.

Roginić

Rezerwowi: 12 Woźniak, 21 Bednarczyk, 29 Dziwniel, Sienicki, 77 Gąska, 93 Turek, 9 Podoliński, 17 Łukasik, 30 Cisse

Czubak

Rezerwowi: 95 Lenarcik, 13 Azarski, 19 Szymański, 20 Borecki, 28 Zieliński, 31 Tomal, 35 Sawicki, 99 Wilczyński
  • 58' 16 Żyra Zmiany 77 Gąska
  • 58' 11 Janaszek Zmiany 17 Łukasiak
  • 58' 95 Roginić Zmiany 9 Podliński
  • 82' 21 Skóra Zmiany 99 Wilczyński
  • 89' 7 Kobacki Zmiany 14 Sawicki
  • 90'+6 99 Wilczyński Zmiany 20 Borecki
  • 34' Klemenz
  • 47' De Amo
  • 77' Kozak
  • 80' Turek
  • 83' Łukasiak
  • 90' Turek
  • 86' Stolc
  • 86' Wilczyński
  • 90' Turek

Arka Gdynia gra o pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/24. Na 3 punkty liczy m.in. Dawid Gojny, który po raz kolejny będzie kapitanem żółto-niebieskich. Na podobny scenariusz liczy Górnik Łęczna, który w poprzedniej kolejce zremisował z Wisłą Kraków 2:2.

- Musi się nam chcieć, bo to jest nasz zawód, za to dostajemy pieniądze, ale naprawdę było widać, że był taki ogień w drużynie. Tego byśmy sobie życzyli, żeby było tak co tydzień - mówił po inauguracji.

Dawid Gojny: Ogień w drużynie i tak co tydzień

Arka Gdynia znów rozpoczyna kolejkę Fortuna 1. Ligi. Tym razem w pierwszym meczu serii gier zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Przed tygodniem, o tej samej porze, żółto-niebiescy zremisowali u siebie z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 2:2.

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2. Przeczytaj relację

Z racji bojkotu, tamto spotkanie z trybun obejrzało 1379 uprawnionych kibiców. Blisko dwa razy więcej w tym samym czasie było ich na X Międzypokoleniowym Spotkaniu Kibiców Arki Gdynia. Część z nich będzie za to obecna na wyjazdowym starciu z Górnikiem.

2 tys. kibiców Arki Gdynia pożegnało Marcusa. Na "Górce" z prezydentem miasta

Arka miała tydzień na przygotowanie się do dzisiejszego meczu. Przekonamy się, czy wyciągnęła wnioski, bowiem po ostatnim spotkaniu trener Wojciech Łobodziński mówił o pozytywach, ale też o aspektach wymagających poprawy.

Arka Gdynia walcząca. Wojciech Łobodziński o inauguracji Fortuna 1. Ligi

Bez zmian w wyjściowym składzie Arki w porównaniu do poprzedniego meczu z Bruk-Betem Termaliką (2:2). Mamy za to zmianę na ławce rezerwowych. Martina Dobrotkę zmienił Ołeksandr Azacki.
A także Martin Chudy, który został pierwszym bramkarzem Arki.

Arka Gdynia rewolucję już przeprowadziła. Martin Chudy przejął bramkę na dłużej

Są też młodzieżowcy: Kacper Skóra, Kasjan Lipkowski i Marcel Predenkiewicz. Przypomnijmy, że dzięki stawianiu na młodzież w poprzednim sezonie, Arka otrzymała blisko 1,7 miliona złotych od PZPN za zajęcie drugiego miejsca w programie Pro Junior System.

Arka Gdynia zarobiła blisko 1,7 miliona złotych, a może być jeszcze lepiej

Natomiast poza składem jest Hubert Adamczyk, który w ostatnich dniach dołączył do drużyny. Poza kadrą wciąż jest Janusz Gol.
Natomiast w składzie Górnika dwóch byłych arkowców: Damian Zbozień (Górnik Łęczna) i Adam Deja (Górnik Łęczna). Ponadto trenerem zespołu jest Ireneusz Mamrot, który również w przeszłości prowadził żółto-niebieskich.
Arka w żółto-niebieskich koszulkach i niebieskich spodenkach. Górnik w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach.
1'
od środka zaczyna Górnik
1'
aut dla Arki na połowie rywali
1'
raz jeszcze wznowią goście z linii bocznej
2'
Gostomski (Górnik Łęczna) wybija na rożny po sytuacyjnym uderzeniu Skóry (ARKA Gdynia)
2'
Gojny (ARKA Gdynia) z Kobackim (ARKA Gdynia) krótko, ale będzie jeszcze jeden korner
3'
Gojny (ARKA Gdynia) tym razem zagrał w pole karne, ale obrońcy dwukrotnie ratowali się z opresji. Trzeci rzut rożny, ale teraz z lewej strony
4'
po dośrodkowaniu uderzał Marcjanik (ARKA Gdynia), ale niecelnie
5'
Kozak (Górnik Łęczna) próbował zaskoczyć Chudego (ARKA Gdynia), ale piłka poszybowała nad bramką. Wcześniej strata arkowców po niedokładnym podaniu bramkarza
6'
oba zespoły nerwowo od początku. Niedokładne podania z obu stron
6'
Czubak z dystansu, Gostomski (Górnik Łęczna) odbija na rożny
7'
Gojny (ARKA Gdynia) mocno w pole karne, ale Predenkiewicz (ARKA Gdynia) zagrał ręką
8'
Milewski (ARKA Gdynia) fauluje Deję (Górnik Łęczna) w środku pola
9'
aut dla Arki na połowie rywala
10'
rożny dla Arki z prawej strony
11'
obrońcy Górnika znów wybijają po dośrodkowaniu, ale będzie jeszcze wrzut z linii bocznej
11'
Czubak faulował rywala w walce o piłkę
13'
od początku meczu grupa kibiców Arki głośno dopinguje żółto-niebieskich. Da się usłyszeć m.in. "pozdrowienia" dla większościowego akcjonariusza
14'
kolejny strzał Czubaka, ale tym razem obok słupka
15'
Arka przejęła inicjatywę. Od dłuższego czasu Górnik ma problemy z opuszczeniem własnej połowy
16'
rzut rożny dla Arki
17'
zbyt mocne zagranie do Kobackiego (ARKA Gdynia). Aut dla Górnika
17'
Stolc (ARKA Gdynia) fauluje rywala na połowie Górnika
18'
Skóra (ARKA Gdynia) wywalczył aut na wysokości pola karnego Górnika
19'
Gostomski (Górnik Łęczna) łapie piłkę w wyniku powietrznej walki w polu karnym
19'
długie podanie do Roginicia, ale bez zagrożenia dla Chudego (ARKA Gdynia)
20'
dobra akcja Arki. Predenkiewicz (ARKA Gdynia) wypuścił Czubaka, ale ten zamiast dośrodkowywać z ostrego kąta, to pokusił się o strzał
21'
Kryeziu (Górnik Łęczna) nie zdołał opanować podania w polu karnym. Przy piłce wciąż Górnik
22'
Chudy (ARKA Gdynia) odbija dośrodkowanie Roginicia, ale po interwencji Janaszka będzie jeszcze rożny
22'
Stolc (ARKA Gdynia) oddala zagrożenie
23'
Kozak (Górnik Łęczna) w akcji indywidualnej, ale podanie w pole karne nie znalazło adresata. Przy piłce wciąż Górnik
24'
Stolc (ARKA Gdynia) ponownie wybija piłkę w kombinacyjnej akcji Górnika
24'
teraz inicjatywa po stronie Górnika. Kilka ostatnich minut na ich korzyść
25'
Klemenz (Górnik Łęczna) fauluje Bednarskiego (ARKA Gdynia) w powietrznym pojedynku o piłkę
26'
Milewski (ARKA Gdynia) uderza, ale niedokładnie. Po chwili szybka kontra rywali, ale w pojedynku 1 na 1 Skóry (ARKA Gdynia) z Janaszkiem faulowany ten pierwszy. Piłkarz gospodarzy mógłby wyjść sam na sam z Chudym (ARKA Gdynia)
27'
mocne uderzenie Kobacki (ARKA Gdynia) z pola karnego. Jednak piłka poleciała tuż obok słupka. Dobra okazja gości
28'
Kryeziu (Górnik Łęczna) faulowany przez Milewskiego (ARKA Gdynia) na połowie Górnika. Szybkie wznowienie i przeniesienie akcji na połowę Arki
29'
szybka kontra Arki. Skóra (ARKA Gdynia) wypuścił Czubaka, a ten z pierwszej piłki dogrywał prostopadle do Kobackiego (ARKA Gdynia), ale został zablokowany i mamy rzut rożny. Już siódmy dla Arki
30'
dośrodkowanie na długi słupek, gdzie jest Predenkiewicz (ARKA Gdynia), ale znów niecelne uderzenie
30'
zacięta walka o piłkę przy linii bocznej. Finalnie aut dla Arki
31'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) ofiarnie dośrodkowuje w pole karne, ale wybijają obrońcy
31'
pół godziny gry za nami. Posiadanie piłki: 63 proc. na korzyść Arki
32'
Gojny (ARKA Gdynia) przerywa akcję Górnika
34'
Żółtą kartką został ukarany Klemenz (Górnik Łęczna) za faul.
34'
dobra pozycja na dośrodkowanie dla Gojnego (ARKA Gdynia)
35'
jednak arkowcy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Po podaniu z dystansu uderzył Skóra (ARKA Gdynia). Gostomski (Górnik Łęczna) musiał się wykazać
36'
Czubak faulowany przez Zbozienia (Górnik Łęczna). Rzut wolny nieco dalej niż kilka chwil wcześniej
37'
dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia), ale nic z niego nie wyniknęło. Przy piłce jednak Arka
37'
Lipkowski (ARKA Gdynia) do Kobackiego (ARKA Gdynia), ale nie dokładnie i od bramki rozpocznie Gostomski (Górnik Łęczna)
38'
Kobacki (ARKA Gdynia) na pozycji spalonej
39'
MIlewski bliski zdobycia bramki. Dostał prostopadłe podanie od Kobackiego (ARKA Gdynia), ale piłka przeleciała obok słupka. Po chwili jednak odgwizdany spalony Olafa
41'
błąd Gostomskiego (Górnik Łęczna) przy wybiciu, ale nie opanował piłki Bednarski (ARKA Gdynia). Szkoda, bo miałby pustą bramkę przed sobą
42'
Czubak sytuacyjnie uderza po dośrodkowaniu Lipkowskiego (ARKA Gdynia), ale obok bramki
43'
Stolc (ARKA Gdynia) przerywa akcję i fauluje w środkowej strefie boiska
44'
Gojny (ARKA Gdynia) w pole karne, ale Predenkiewicz (ARKA Gdynia) nie doskoczył do piłki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GÓRNIK ŁĘCZNA - ARKA GDYNIA 0:0.
Pierwsza połowa toczyła się w dosyć dobrym tempie. Arka częściej operowała piłką na połowie rywala, czego efektem jest przewaga w liczbie strzałów (7 do 3). Jednak bramek póki co nie oglądaliśmy. Bliscy zdobycia jej byli: Czubak, Kobacki (ARKA Gdynia) czy Skóra (ARKA Gdynia), ale brakowało dokładności. W drugiej części pierwszej połowy Górnik delikatnie przejął inicjatywę, ale tak naprawdę nie zagroził Chudemu (ARKA Gdynia). Czekamy na drugie 45 minut, bo jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę goli w meczach obu drużyn w pierwszej kolejce (po 4), to na razie możemy czuć się rozczarowani.
46'
od środka zaczyna Arka
46'
bez zmian w obu zespołach
46'
47'
obrońcy wybili po rzucie rożnym, ale piłka wróciła w pole karne na głowę Czubaka, ale ten uderzył niecelnie
47'
Górnik mocno pressuje od samego początku drugiej połowy
47'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany przed de Amo przed polem karnym
47'
Żółtą kartką został ukarany De Amo (Górnik Łęczna).
48'
rzut wolny w narożniku pola karnego
49'
Gojny (ARKA Gdynia) zdecydował się na strzał, ale piłka poszybowała nad bramką
50'
niedokładnie podania arkowców w środku pola, ale utrzymują się przy piłce
52'
Grabowski (Górnik Łęczna) potrzebuje pomocy lekarzy po stykowej sytuacji w walce o piłce
53'
Milewski (ARKA Gdynia) wpadł z piłką w pole karne i uderzył z lewej nogi. Będzie rzut rożny
54'
Gostomski (Górnik Łęczna) odbija piłkę po dośrodkowaniu
56'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) faulowany na połowie rywala
57'
Bednarski (ARKA Gdynia) z dystansu i będzie rzut rożny
57'
szykuje się potrójna zmiana w Górniku
58'
uderzenie głową po dośrodkowaniu, ale znów obok bramki
58'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żyra, w jego miejsce wchodzi Gąska.
58'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janaszek, w jego miejsce wchodzi Łukasiak.
58'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Roginić, w jego miejsce wchodzi Podliński.
59'
rzut rożny dla Arki po strzale Bednarskiego (ARKA Gdynia). Wcześniej efektownie piętą podawał Czubak
60'
Bednarski do Kobackiego (ARKA Gdynia), ale Olaf uderzył wysoko nad bramką
61'
Bednarski (ARKA Gdynia) z dystansu, ale też mocno niedokładnie
62'
Skóra (ARKA Gdynia) też zdecydował się strzał zza pola karnego, ale również obok słupka
63'
aut na wysokości pola karnego dla Górnika
63'
arkowcy oddalają zagrożenie
64'
Gojny (ARKA Gdynia) powstrzymany na połowie rywala
65'
Bednarski (ARKA Gdynia) faulowany w środku pola
66'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) uderzył po zwodzie, ale wysoko nad bramką
68'
Skóra (ARKA Gdynia) padł w polu karnym po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia), ale sędzia nie reaguje
71'
Skóra (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny w kontrze Arki. To 12. korner gości
73'
Czubak głową po dośrodkowaniu, ale niecelnie
73'
kontra Górnika. Gąska (Górnik Łęczna) mógł wyjść na sam, ale na szczęście dobry powrót zaliczył Kobacki (ARKA Gdynia)
75'
dośrodkowanie Kozaka (Górnik Łęczna), wcześniej uderzenie Turka. Podkręca tempo Górnik
76'
kontra Arki. 3 na 2, ale niestety Czubak na pozycji spalonego
77'
Żółtą kartką został ukarany Kozak (Górnik Łęczna).
78'
Kobacki (ARKA Gdynia) z piłką w polu karnym, ale zatrzymany przez Klemenza (Górnik Łęczna)
79'
posiadanie piłki: 51 proc. na korzyść Górnika
79'
Podliński (Górnik Łęczna) głową do kolegi, ale zbyt mocno i od bramki wznowi Chudy (ARKA Gdynia)
79'
totalne nieporozumienie Kozaka (Górnik Łęczna) ze Zbozieniem (Górnik Łęczna). Od bramki zacznie Chudy (ARKA Gdynia)
80'
Chudy kapitalnie broni uderzenie, jednak wcześniej Turek faulował Milewskiego i został ukarany żółtą kartką
81'
zablokowane dośrodkowanie Czubaka
82'
Gojny (ARKA Gdynia) głową niecelenie
82'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
83'
Kobacki (ARKA Gdynia) faulowany przez Łukasiaka (Górnik Łęczna)
83'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiak (Górnik Łęczna).
84'
Kryeziu (Górnik Łęczna) faulowany we własnym polu karnym
86'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA Gdynia).
86'
Żółtą kartką został ukarany Wilczyński (ARKA Gdynia).
87'
wybicie piłki po dośrodkowaniu w pole karne Arki
88'
Podliński (Górnik Łęczna) faulowany przez Marcjanika (ARKA Gdynia)
88'
Kozak (Górnik Łęczna) mocno z rzutu wolnego, ale broni Chudy (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
89'
po dośrodkowaniu od bramki zacznie Chudy (ARKA Gdynia)
89'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Sawicki.
90'
dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia), ale nic z tego nie ma
90'
Milewski (ARKA Gdynia) faulowany przez Turka
żółta i czerwona
90'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Turek (Górnik Łęczna).
90'
bardzo dobra pozycja do uderzenia z rzutu wolnego. Odległość ok. 18 metrów
90'
sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy
90'+2
Gojny (ARKA Gdynia) nad bramką z rzutu wolnego. Nieco ponad 2 minuty do końca
90'+3
Gojny (ARKA Gdynia) wybija na rzut rożny
90'+4
Chudy (ARKA Gdynia) wybija piłkę
90+5
Wilczyński (ARKA Gdynia) ucierpiał w walce o piłkę. Potrzebuje pomocy lekarzy. Potrzebna będzie zmiana
90'+6
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilczyński, w jego miejsce wchodzi Borecki.
90'+6
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. GÓRNIK ŁĘCZNA - ARKA GDYNIA 0:0.
Arka Gdynia po dwóch kolejkach w sezonie 2023/24 pozostaje bez zwycięstwa. To drugi mecz, gdy dzieli się punktami z rywalem, tym razem z Górnikiem Łęczna. Niedosyt jest tym bardziej spory, że po zmianie stron intensywność ataków żółto-niebieskich jeszcze wzrosła. Jednak co z tego, jeśli Gostomski (Górnik Łęczna) tak naprawdę nie miał za dużo pracy, gdyż w sumie na 18 strzałów, aż 14 było niecelnych. Poważnego zagrożenia nie przyniósł tez żaden z 12 rzutów rożnych.

28 lipca 2023, godz. 18:00