Gospodarska niemoc

12 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarze ręczni AZS AWFiS nie mogą wygrać na własnym parkiecie w ekstraklasie od 22 października 2005 roku! W sobotę gdańszczanie nie potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyśc szóstego kolejnego meczu u siebie. Z Konsalnetem Śląsk Wrocław akademicy zaledwie zremisowali 26:26 (13:14). W najbliższą sobotę zespół Wojciecha Nowińskiego czekają derby w Kwidzynie.

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki - Ćwikliński 1, Woynowski 2, Pilch 4, Masiak 2, Jachlewski 9, Żółtak 6, Pepliński 2, Wysokiński.

ŚLĄSK: Kowtun, Stachera - Achruk, Paluch 4, Swat, Garbacz 4, Kieliba 8, Rutkowski, Kulak 2, Gliński 2, Folga 2, Lewicki 4.

Sędziowali: J. i M. Mikołajczakowie (Opole).

Z przebiegu gry remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Przed przerwą przeważał Śląsk. Gospodarze w tej odsłonie prowadzili tylko raz (6:5). W 21. minucie przegrywali zaś nawet 7:11. W drugiej połowie, a zwłaszcza w ostatnich dwudziestu minutach częściej przewagę bramkową miał AZS AWFiS. Ostatnia akcja też należała do miejscowych. Co prawda na ławce kar był Bartłomiej Pepliński, ale nawet w osłabieniu Szymon Woynowski potrafił wyjść do sytuacji oko w oko z Witalijem Kowtunem. Niestety, rutynowany golkiper był górą w tym pojedynku. Zresztą bramkarze w obu drużynach (u nas Marcin Głębocki) należeli do najlepszych aktorów tej gry.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: AMD Chrobry Głogów - Traveland-Społem Olsztyn 31:25 (16:9), Vive Kielce - Olimpia Piekary Śląskie 30:22 (15:12), Piotrkowianin-Kiper - Miedź Legnica 31:27 (13:16), Wisła-Azoty Puławy - Wisła Płock 22:25 (12:14), MBM Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 29:27 (16:14).

1. Vive Kielce 19 17 0 2 640-512 34
2. Wisła Płock 19 17 0 2 616-509 34
3. Chrobry Głogów 19 16 0 3 553-486 32
4. Zagłębie Lubin 19 12 1 6 574-516 25
5. MMTS Kwidzyn 19 8 1 10 514-502 17
6. Śląsk Wrocław 19 7 3 9 533-543 17
7. Olimpia Piekary Śl. 19 8 0 11 490-491 16
8. Traveland-Społem 19 6 1 12 505-561 13