Grać będą do wtorku

jag., fot. Rafał Adamski
18 lutego 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Decyzja o tym, kto uzupełni grono półfinalistów Polskiej Ligi Hokeja - odłożona została do wtorku. W niedzielę w Toruniu Energa Stoczniowiec przegrała z tamtejszym TKH 2:4 (0:1, 1:1, 1:2). Aż trzy gole podopieczni Henryka Zabrockiego stracili w osłabieniu. Tym samym po czterech grach jest remis. Piąte, decydujące starcie odbędzie się w gdańskiej "Olivii" o godzinie 18:00. Bilety kosztują 10 złotych. We wtorek kasy będą otwarte na godzinę przed meczem.

1:0 Dołęga - Sokół (6:17)
2:0 Marmurowicz - Furo (23:55)
2:1 Wróbel - Hurtaj - Skutchan (29:02)
3:1 Furo - Dąbkowski - Proszkiewicz (53:37)
3:2 Jankowski - Rzeszutko (54:39)
4:2 Ambruz - Vercik (58:05)

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Leśniak; Skutchan, Hurtaj, Jurasek - Skrzypkowski, Rompkowski; Rzeszutko, Zachariasz, Jankowski - Smeja, Riabienko; Hult, Słodczyk, Kostecki - Młynarczyk; Poziomkowski, Drzewiecki, Urbanowicz.

Gdańszczanie, inaczej niż w piątek, tym razem zamierzali uważnie zagrać w defensywie i liczyć na kontry. Torunianie od razu przyjęli zaproszenie do ataku. Od pierwszych minut pod bramką Przemysława Odrobnergo pachniało golem. Miejscowi zdobyli prowadzenie, gdy na ławce kar był Bartosz leśniak. Więcej goli w inauguracyjnej tercji nie było.

Przed dwoma tygodniami, podczas poprzedniej wizyty w Toruniu, "Stocznia" mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła w drugiej odsłonie. I tym razem gdańszczanie śmiało ruszyli do natarcia, ale zamiast strzelać, zainkasowali drugie, a nawet trzecie trafienie. Na szczęście arbitrzy nie skorygowali wyniku na 0:3, bo dopatrzyli się nieprawidłowego zagrania w polu bramkowym Martina Ambruza. Nadzieje gdańszczanom przywrócił Bartłomiej Wróbel. Obrońca nie po raz pierwszy w tym sezonie wyręczył napastników. Tym razem kapitan drużyny trafił, gdy jego zespół grał w liczebnej przewadze.

W ostatniej części gry trójka gdańszczan nie obroniła się przed piątką rywali. 58 sekund później kontaktowego gola strzelił Wojciech Jankowski. Gdy przymierzaliśmy się, że Stoczniowiec będzie próbować zdobyć remis, wycofując bramkarza, na niespełna dwie minuty przed końcem TKH zdobył rozstrzygającą bramkę. Naszą drużynę pogrążył środkowy pierwszego ataku - Ambruz. Ale dogrywkę, i to na pięści, urządzili sobie Maciej Urbanowicz i Arkadiusz Marmurowicz. Obaj otrzymali kary meczu. Dla gdańskiego napastnika jest to równoznaczne z absencją we wtorkowym pojedynku.

....Wróbel najskuteczniejszy obrońca ligi...Tyle tylko, że również najsłabszy. Co z tego, że prawie co mecz strzela bramkę, jak Stocznia traci przez niego co najmniej dwie...

• 0 0

• Racja........ ławka kar mu nie obca......

• 0 0

• I to nie tylko ławka kar, 2 ostatnie gole dla pierników to jego "zasługa" z tego co pamiętam, 2 szmaty wpuszczone przez nas co było gwoździem do trumny (gole 2 i 3) i ogólnie kiepski mecz w naszym wykonaniu. ale ogólnie wyjazd dobry :D a doping na duży plus :). PS - co za zje...ą mają tam publiczność :]

• 0 0

• Przy ostatnim golu zasługą Wróbla było to że siedział na ławce kar.Pretensje można mieć do Bolka który nie potrafił wybić krążka, a 2 i 3 bramka są Odrobnego

• 0 0

• Najbardziej boli poza przegranym meczem strata 2 zawodników Ryabenki i Urbanowicza. Szkoda szczególnie tego pierwszego, którego wyeliminowała nieudolność w grze Smeji

• 0 0

• Czemu nie napisaliscie ze zrobilismy tak show jako kibice. Kolo 120 ludu w sektorze i pewnie kilku utajnionych!

• 0 0

• Grali na tym samym poziomie co w piatek, tylko tyle ze Torun zagral o niebo lepiej. Jak tak bedzie we wtorek to bedziemy grac jak zwykle o 8 miejsce.

• 0 0

• Tak właściwie to czy zajmą miejsce 4,5,6,7 to jest mi obojetne.Po sezonie zasadniczym narobiłem sobie apetytu przynajmniej na brąz bo grą na niego zasługiwali.Ale tym co prezentują teraz (nawet w wygranych meczach) to na miejsa 1-3 nie mają szans.A Smeja,Wróbel przechodzą samych siebie.